سياسی, سرتیتر

ائتلاف ترور

ترزا می دیروز با توسل به یک ائتلاف ترور با حزب دمکراتیک وحدت‌گرا، مذبوحانه به قدرت چسبید. نخست‌وزیر در توضیح تصمیم خود از محافظه‌کارانی که به علت رسوایی انتخاباتی او کرسی‌های خود را از دست دادند معذرت خواست و اعلام کرد که حزب دمکراتیک وحدت‌گرا «دوست و متحد» است. سه‌شنبه شب محافظه‌کاران باختند و حزب کارگر پیروزی‌های چشم‌گیری داشت. رهبر حزب کارگر دیروز صبح طی بیانیه‌ای از خانم می ‌خواست استعفا بدهد تا او بتواند یک دولت اقلیت را تشکیل دهد. آقای کوربین گفت: «ما برای خدمت به این کشور آماده ایم… ما آماده ایم برای عملی ساختن برنامه خود هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم.»

منبع: مورنینگ استار
تارنگاشت عدالت

1497025890980

ترزا می در یک تلاش مذبوحانه برای چسبیدن به قدرت با حزب دمکراتیک وحدت‌گرای مرتبط با ترور معامله می‌کند

ترزا می دیروز با توسل به یک ائتلاف ترور با حزب دمکراتیک وحدت‌گرا، مذبوحانه به قدرت چسبید.

او پس از آن‌که ماه‌ها جرمی کوربین رهبر حزب کارگر را به دلیل درگیر بودن وی در مذاکرات صلح با ارتش جمهوری‌خواه ایرلند یک «سمپات تروریست» معرفی کرد، اکنون برای احتراز از این‌که انتخابات پیش از موعد اپورتونیستی‌اش وی را از ساختمان شماره ۱۰ بیرون کند با یک حزب سلطنت‌طلب هم‌بستر شده است.

ده نماینده حزب دمکراتیک وحدت‌گرا به تشکیل دولتی کمک خواهند کرد که طبق گفته سابق خود ترزا می در باره احزاب دیگر، یک «ائتلاف ضعیف و بی‌ثبات از هرج‌ومرج» خواهد بود.

این حزب پیشینه‌ای از اعضاء، سیاست‌های مشکوک و ارتباط و پیوند با فعالیت خشونت‌بار شبه‌نظامی در ايرلند شمالی دارد.

پیتر رابینسون رهبر سابق این حزب به تشکیل گروه شبه‌نظامی «مقاومت اولستر» در سال ۱۹۸۶ کمک کرد، و در سال ۲۰۱۵ پس از آن‌که با دفاع از جیمز مک‌کانل، یک کشیش بلفاستی که اسلام را «شیطانی» و «دکترینی که در جهنم  پرورش یافته» نامید بی‌آبرو شد، استعفا داد.

در عین‌حال، جیم ولز وزیر حزب دمکراتیک وحدت‌گرا در سال ۲۰۱۵ پس از آ‌ن‌که در مقایل دوربین گفت که «احتمال این‌که کودکی که والدین او همجنس‌گرا هستند مورد سوء رفتار و بی‌توجهی قرار گیرد زیاد‌تر است» مجبور به استعفا شد.

این حزب هم‌چنین با جنگ نژاد «رودهای خون» ایناک پاول پیوندهای تاریخی دارد و به خاطر مواضع ضد همجنس‌گرایی و سیاست‌های مخالف سقط‌جنین و انکار تغییرات اقلیمی بدنام است.

نخست‌وزیر دیروز در توضیح تصمیم خود از محافظه‌کارانی که به علت رسوایی انتخاباتی او کرسی‌های خود را از دست دادند معذرت خواست و اعلام کرد که حزب دمکراتیک وحدت‌گرا «دوست و متحد» است.

او گفت که دو حزب «طی سال‌های بسیار از روابط مستحکمی برخورد بوده اند» و این‌که علی‌رغم از دست دادن بیش از ۱۰ کرسی نمایندگی، او نخست‌وزیر خواهد ماند- وی شش هفته پیش اعلام کرده بود که اگر فقط شش کرسی از دست بدهد قادر به ادامه نخواهد بود.

سه‌شنبه شب محافظه‌کاران باختند و حزب کارگر پیروزی‌های چشم‌گیری داشت.

این ائتلاف احتمالاً به شکل مبادله آراء حزب دمکراتیک وحدت‌گرا در ازای پول برای ایرلند شمالی خواهد بود.

آنا سابری وزیر سابق، دیروز از نخست‌وزیر خواست به دلیل کارزار «مبتذل» خود در این‌مورد تجدیدنظر کند.

اعضای محافظه‌کار از ۳۳۰ نماینده پارلمان به ۳۱۸ کاهش یافت و ۸ وزیر-از جمله بن گامر نمایده پارلمان و وزیر سابق کابینه، که مانیفست فاجعه‌بار ترزا می را نوشت، کرسی‌های خود را از دست دادند.

آقای جرمی کوربین ۲۹ نماینده جدید و مجموعاً ۲۶۱ کرسی از جمله کرسی‌های شوک‌دهنده در کنتربوری و کنزینگتون را به دست آورد؛ در کنزینگتون دیشب به دلیل انکار محافظه‌کاران شمارش دوباره آراء آغاز شد.

رهبر حزب کارگر دیروز صبح طی بیانیه‌ای از خانم می ‌خواست استعفا بدهد تا او بتواند یک دولت اقلیت را تشکیل دهد.

آقای کوربین گفت: «ما برای خدمت به این کشور آماده ایم… ما آماده ایم برای عملی ساختن برنامه خود هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم.»

«حزب بازنده در این انتخابات حزب محافظه‌کار است. بحث‌هایی که حزب محافظه‌کار در این انتخابات مطرح می‌کرد باخته است. من فکر می‌کنم ما به تغییر نیاز داریم.»

لن مک‌کلاسکی دبیرکل سندیکای «متحد» گفت: «ترزا می یک کارزار مرده و یأس‌آور را پیش برد و کاملاً و حقیقتاً روی او کم شده است. مردم وضع موجود محافظه‌کاران را نمی‌خواهند، آن‌‌ها سیاست‌هایی را که بر ترس و گسترش نومیدی قرار دارد نمی‌خواهند، و مطمئناً آن‌ها نخست‌وزیری را که باخته است، نمی‌خواهند. اعتبار این باید به حزب کارگر، به رهبری جرمی کوربین برود که بزرگ‌ترین بیداری سیاسی قرن را انجام داد.»

https://www.morningstaronline.co.uk/a-9b5c-Coalition-of-Terror