سرتیتر

مخالفان دولت در ونزوئلا سرباز سابق گارد ملی را زجر کش کردند

نوشته آندره شر
ترجمه الف میم.julio_borges_venezuela_opposition_regierung_putsch_dialog

در «پورتو اوداز» روز شنبه قربانی دیگری به خاک سپرده شد

تعداد کشته شدگان درگیری های ونزوئلا به ۶۰ نفر رسید، روز یکشنبه گذشته یک جوان بیست ساله در «لاخریا» در شمال شرقی «آنسمتگوی» به شکل مشکوکی به قتل رسید، دادستانی ونزوئلا تحقیقات در مورد این مرگ مشکوک را آغاز کرده است.

چند روز قبل نیز وضعیت در ایالت «لارا» که در شمالشرقی ونزوئلا واقع است بشدت وخیم شده بود.

روز پنجشنبه گذشته مرد ۳۳ ساله ای در محله «واله هوندو» در نزدیکی شهر مبلیونی «کابوداره» به قتل میرسد، اپوزیسیون گارد ملی را به قتل وی متهم کرد.

94255_venezuella

وقتی که قربانی به خاک سپرده میشد افرادی به مرد ۳۴ ساله ای حمله ور میشوند، «دنی سوبرو» گویا صف شرکت کنندگان در خاکسپاری را تحت نظر خود داشته و از مراسم عکس برداری میکرده.

کسانی که به او حمله ور شدند به همین دلیل وی را متهم به خبرچینی کردند، وقتی در کیف او کارت شناسائی راکه نشان میداد او در گذشته عضو گارد ملی بوده می یابند، موتور او را به آتش میکشند و به او حمله ور میشوند و او بشدت کتک میزنند، سرباز از همج جا بیخبر که یکسال و نیم پیش از گارد ملی استعفا داده بود بدلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان جان سپرد.

پرزیدنت نیکلاس مادورو زجر کش کردن «سوبرو» را شدیدا محکوم کرد و آنرا جنایتی نفرت انگیز خواند.

«جنایتکاران بواسطه تصاویر و حتی فیلمهای تلفن دستی قابل شناسائی اند و دستگیر خواهند شد و محاکمه و مجازات میشوند. » مادور از فرماندار مخالف دولت در منطقه خواست این خشونت فاشیستی را محکوم کند، فرماندار نیز در تویتر تاسف خود را از مرگ سرباز سابق اعلام کرد و آنرا محکوم نمود.

فرماندار اما در ادامه اعلام کرد ابعاد خشونت در درگیری ها به حدی رسیده است که باید هرچه زودتر متوقف شود، این مهم نیست که این خشونتها از کدام سو میباشد. ظاهرا در حزب خود آقای فرماندار تعداد زیادی هم عقیده او نیستند.حزب آقای فرماندار روز شنبه از طریق تویتر نوشت «واله هوندو ۱ گارد ملی ۱، ببینم کی آخرش سر پا خواهد ماند» .