سرتیتر

چرا آمریکا در حمایت از داعش ارتش سوریه را بمباران هوائی کرد

Openstreet Map ©


نوشته پارتای بوخ
ترجمه و اضافات از مریم توانمند

حملات هوائی آمریکا به نیروهای زمینی ارتش سوریه و متحدان لبنانی و عراقی اش در مرزهای سه کشور برای بسیاری این سوال را طرح میکند که هدف آمریکا از این حملات آنهم در بیابانی بی آب و علف بین سه کشور سوریه، عراق و اردن چیست؟
واقعیت این است که تنها جاده ی استراتژیک مابین دمشق، بغداد و از آنجا به تهران در این منطقه واقع است و این منطقه از چند سال پیش در اشغال نیروهای تروریستی داعش قرار دارد و از مدتی قبل نیروهای تروریستی اسلامی مورد حمایت آمریکا معروف به «مغاویر الطهورآ» در این حدود مستقر شده اند و بدین ترتیب این جاده مهم که در واقع دروازه ی سوریه بسوی شرق محسوب میشود عملا برای مردنم این کشور غیر قابل تردد شده است.
از چند هفته پیش ارتش سوریه با همکاری شبه نظامیان لبنانی و متحدان عراقی اش حمله ی گسترده ای را به نیروهای تروریستی اشغالگر داعش در این منطقه آغاز نمود و توانست با سرعت بالائی مناطق تحت اشغال داعش را از آنها باز پس گرفته و تا ۷۰ کلیومتری مرز عراق پیشروی کند.
آنسوی مرز سوریه و عراق در اختیار شبه نظامیان و نیروهای مردمی وفادار به دولت عراق است، در حقیقت تا آزادی کامل جاده اصلی دمشق – بغداد تنها چند کیلومتر بیشتر نمانده است، اینکه این جاده استراتژیک از کنترل داعش و دیگر تروریستهای اسلامی خارج شده و آزاد شود اما جزو برنامه آمریکائیها نبود، سران داعش در گذشته بدلیل کنترل این مناطق براحتی بین سوریه و عراق در رفت و آمد بوده و علیرغم آنکه تمام منطقه کویری است و هر ترددی از آسمان قابل رویت است هرگز ارتش آمریکا به فکرش هم نرسید! مانع حرکت آنها بسوی عراق شده سقوط و تصرف موصول و دیگر شهرهای عراق بدون استفاده از این جاده ممکن نبود با این وجود ارتش آمریکا زحمت ایجاد کمترین مزاحمتی را برای یاران ابوبکر البغدادی بخود نداد چه رسد به بمباران آنها، اما وقتی ارتش سوریه توانست بخشی از این جاده را از داعش پس بگیرد آمریکا مزدوران تروریست خود «مغاویر الطهورآ» را به محل ارسال کرده و تلاش خود را مصروف متوقف کردن موفقیتهای ارتش سوریه و متحدانش کرد.
پس ا ز آنکه درگیری تروریستهای اسلامی در استخدام آمریکا «مغاویر الطهورآ» با ارتش سوریه به نتیجه دلخواه نرسید، جنگنده های نیروی هوائی آمریکا وارد عملیات شده و به بمباران ارتش سوریه پرداختند.
در این حملات که در دو نوبت صورت گرفت در مرحله اول ۶ نفر از اعضای ارتش و متحدانش مرکب از حزب الله لبنان و واحد هائی از بریگاد امام علی از عراق کشته شدند و گویا در حمله دوم یکنفر دیگر نیز کشته شده است، بر اساس اطلاعات یک منبع لبنانی واحد های «سپاه قدس» معروف ایران نیز در همان نزدیکی حضور داشتند و گویا روسیه نیز از این عملیات مطلع و نیروهایش در آماده باش قرار داشتند.
ارتش آمریکا روز پنجشنبه در اولین اطلاعیه مدعی شد که حمله اول تنها یک هشدار بوده و این بمباران با هدف حمایت از نیروهای آمریکائی!! صورت گرفته است.

پس از این حمله ارتش سوریه و متحدانش بی توجه به مقاومت تروریستهای اسلامی حقوقبگیرآمریکا و بمباران وهشدار ارتش آمریکا روز جمعه به پیشروی خود بسمت مرز عراق ادامه داده و بر اساس اخبار و شایعاتی که از منطقه عملیاتی بگوش میرسد تا ۱۵ کیلومتری مرز عراق را هم به تصرف خود درآورده اند.
آمریکا پس از این موفقیتهای ارتش سوریه و برای جلوگیری از درگیری احتمالی با سپاه قدس و ارتش سوریه به تروریستهای اسلامی مورد حمایتش «مغاویر الطهورآ» دستور عقب نشینی داده است، بر اساس این گزارشهای تائید نشده نیروهای ارتش سوریه و متحدانش منتظر عقب نشینی «مغاویر الطهورآ» از منطقه هستند تا بقیه جاده را نیز آزاد کنند.

Openstreet Map ©
اگر ارتش سوریه و متحدانش واقعا موفق به آزادسازی چند کیلومتر باقی مانده از جاده اصلی از دست داعش بشوند و بتوانند کنترل کامل این جاده را در اختیار خودشان بگیرند، پس از چند سال محور استراتژیک تهران، بغداد، دمشق و بیروت از لوث وجود تروریستها پاک شده و این مسیر بسیار مهم برای مردم این کشور قابل رفت و آمد میشود، در ضمن کمربند کمک رسانی داعش و نیروهای تروریستی متحد آمریکا بطورجدی دچار اشکال میگردد.
از امتیازات کناری ولی مهم این پیروزی این خواهد بود که تروریستهای اسلامی مورد حمایت آمریکا کریدور خود را برای رفت و آمد از مرز اردن بطرف دیر الزور را از دست میدهند و حملاتشان دچار مشگل جدی خواهد شد.
با توجه به نکات فوق میتوان به علت حمله هوائی ارتش آمریکا به ارتش سوریه پی برد و به اهمیت این پیروزی برای ارتش و مردم سوریه نیز آگاه شد.

https://nocheinparteibuch.wordpress.com/2017/05/20/luftangriffe-der-us-gefuehrten-koalition-halten-achse-des-widerstandes-nicht-vom-vorruecken-richtung-tanf-ab/