سرمقاله

چگونه میتوان کشوری را بی ثبات کرد

کشتن مخالفان و انداختن آن به گردن دولت
همکاری اپوزیسیون دولت ونزوئلا با فاشیستها در اسپانیا
حمایت بین المللی نئو نازی ها از انقلاب ملی ونزوئلا

venezuela_botschaft_madrid_opposition_gewalt

حمله و گروکانکیری اپوزیسیون فاشیست و فاشیستهای فرانکیست به مرکز فرهنگی ونزوئلا در مادرید تصویر آمریکا ۲۱

منتشر شده در آمریکا ۲۱

ترجمه و تلخیص از الف. میم.

پرزیدنت مادورو رئیس جمهور منتحب ونزوئلا بار دیگر از اپوزیسیون سرنگونی طلب و خشونت طلب دست راستی درخواست کرد دست از آشوبگری و خشونت برداشته و به میز مذاکره بازگردد. در چند روز گذشته بر تعداد قربانیان اعتراضات ضد دولتی افزوده شده است و این در حالیست که تمامی کشته شدن در این اعتراضات به وسیله تپانچه های دست ساز و با گلوله های دستکاری شده و ساختگی به قتل رسیده اند. پرزیدنت مادور در دستور ی صریحا از نیروهای انتظامی درخواست کرده است تنها از گاز اشک آور و ماشینهای آبپاش علیه معترضان خشونت طلب استفاده شود و استفاده از گلوله های پلاستیکی بر علیه مخالفان را ممنوع اعلام کرده است.
در ایالت «تاچیرا» تا بحال دو مورد از توقف اجباری تانکرهای حمل بنزین شرکت نفت دولتی توسط مخالفان مشاهده شده که بعد از آن این تانکرها را به آتش کشیده و منفجر کرده اند.
اخیرا مخالفان دولت به روش کثیف جدیدی روی آورده اند آنها ماموران انتظامی و کارمندان دولتی را با بمبهای پلاستیکی حاوی مدفوع مورد حمله قرار میدهند.
با توجه به شکلهای جدید خشونت طلبی مادورو از نیروهای امنیتی تقاضا کرده است آرامش خود را حفظ کرده و اجازه ندهند که مخالفان آنان را تحریک کنند و همچنان مانند گذشته به قوانین وفادار بمانند.

او هر نوع سرپیچی از قوانین و یا قانون شکنی را تحمل نخواهد کرد و هر کس چنین رفتاری کند مورد تعقیب قرار خواهد گرفت. با توجه به روش جدید پرتاب بمبهای حاوی مدفوع که به طریق تیرکمانی صورت میگیرد (به این ترتیب که سه نفر کش لاستیکی زخیمی را به عقب کشیده و بعد بمب بزرگ حاوی مدفوع را بسوی ماموران شلیک میکنند) بخشی از اپوزیسیون انتقاداتی را مطرح کرده است اما «هنری راموس آلوپ» نماینده پارلمانی حزب سوسیال دمکرات با دفاع از این روش گفت باید در نظر گرفت که این حملات علیه «آدمکشها، ترسوها و افرادی که آدم نیستد» صورت میگیرد. او در تویتر نوشت دولتیها از «گه هم کثیفتر و متعفن ترند و این گه خشم مردم ماست که بر سر آنان میبارد»

rechte_feuern_exkremente_caracas

اپوزیسیون فاشیست و دست راستی ونزوئلا در حال آماده کردن بمب مدفوع تصویر ازآمریکا ۲۱

حملات همزمان و سازماندهی شده در اروپا به دفاتر دولتی، مراکز فرهنگی و سفارتخانه های دولت مردمی ونزوئلا.
در ادامه خرابکاری و اعتراضات ضد دولتی در اروپا، مخالفان ونزوئلائی، احزاب دست راستی و فاشیستی اسپانیا با اجتماع در مقابل مرکز فرهنگی ونزوئلا در این شهر سعی در بر هم زدن مراسمی کرده و به خبرنگاران، شرکت کنندگان و میهمانان این برنامه حمله کردند. این رویداد فرهنگی با همکاری «تشکل قربانیان» تظاهرات خشونت آمیز در ونزوئلا و با همکاری مرکز فرهنگی این کشور برگزار میشد.
رفتار مخالفان دولتی بشدت خشونتبار بود و در آن شعارهای دست راستی از جمله شعارهای حمایت از رهبر سابق فاشیستهای اسپانیا ژنرال فرانکو داده میشد.

سفیر ونزوئلا در اسپانیا رفتار فاشیستها و مخالفان را با «گروگانگیری» مقایسه کرد چراکه آنها مدتها در فضای داخلی ساختمان زندانی شده بودند. «اتحاد چپهای اسپانیا» دولت این کشور را مسئول این حوادث خوانده و خواستار مجازات مسئولین مربوطه شد. در گالیسا نیز مخالفان دولت ونزوئلا برای بهم زدن جلسه بحث و گفتگوئی در کنسولگری ونزوئلا فراخوان داده بودند.

در ایتالیا نیز مخالفان انقلاب بولیواری وارد ساختمانی که ونزوئلا در آنجا دفتری داشته شدند و مدارک و پرچم اینکشور را آتش کشیدند.

این اتفاقات چند روز پس از آنکه آمریکا 21 در تارنمای خود به برگزاری آکسیونهای مشابه ای توسط مخالفان اشاره کرد صورت گرفت، از جمله این حرکات بر هم زدن جلسه ای نمایش فیلمی در مرکز فرهنگی اسپانیا در برلین بود که سفارت ونزوئلا نیز در آن شرکت داشت.
فراخوان برهم زدن این مراسم توسط «اوزرین روزا اه» از مخالفان دولت ونزوئلا در شبکه های اجتماعی منتشر شد که فرد نامبرده خود از منتشر کنندگان ویدیوئی در حمایت از «آگوستو پینوشه» دیکتاتور فاشیست و -نئو لیبرال سابق شیلیائی میباشد.

در این فاصله در شبکه های اجتماعی مطالب و تصاویری از نئو نازی ها منتشر شده که حمایت و همکاری خود را با «انقلاب مردم» ونزوئلا اعلام کرده و خواستار به پیروزی رساندن «انقلاب ملی ونزوئلا» میباشند در این تصاویر و ویدیو های منتشر شده، نشانها و پرچم های فاشیستی و نئو نازی به وضوح دیده میشوند.

Photos amerika21