تاریخی, سرتیتر

جنایت واقعی کره شمالی

جنایت واقعی کره شمالی مثل جنایت سوریه این است که نه بطور کامل توسط ایالات متحده آمریکا کنترل می‌شود و نه دست‌نشاندگان واشنگتن در آنجا حاکمند. این هیچ ربطی به حقوق بشر و یا بمب اتمی ندارد. این‌ها فقط بهانه ‌است. آنها از هیچ چیز اباء نخواهند داشت. آنها به گفته پاپ فرانسیسکوس نیمی از بشریت را تهدید به جنگ بالقوه می‌کنند. و رسانه‌های آمریکائی نقش قابل پیشبینی را ایفاء می‌نمایند، زیرا که انظار عمومی کشور را برای یک جنگ جدید آماده می‌سازند و کوشش می‌کنند کره شمالی را بعنوان تجاوزگر و مهاجم معرفی کنند.  در واقع شبه‌جزیره کره بود که بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ طی جنگ تهاجمی ایالات متحده آمریکا بیش از ۴ تا ۵ میلیون کشته داد.

منبع: راشیا تودی
تارنگاشت عدالت

«دانیل شاو» کارشناس امور سیاسی و استاد دانشگاه شهر نیویورک در مصاحبه با راشیا تودی: جنایت واقعی کره شمالی این است که نوکر ایالات متحده آمریکا نیست

س: آقای شاو پس از عرض‌اندام در سوریه و حرکات تهاجمی در شبه جزیره کره ناگهان آقای ترامپ می‌گوید نگران است که افرادی را بقتل رساند که مستحق مرگ نیستند. آیا ایشان کوشش می‌کند به ریاست جمهوری خویش و به خود بعنوان فرد، یک چهره رئوف ببخشد؟
پ: بقول معروف «یک مرغ کور هم دانه‌ای برای خوردن پیدا می‌کند». مطمئناً خیلی عجیب است که از یک رئیس جمهور آمریکا بشنویم که ریاکارانه و  بسیار سطحی نگران زندگی مردم در سوریه، جهان عرب و یا در خاور میانه باشد بویژه که روسای متعدد جمهور  بوش پدر، کلینتون، بوش پسر و اوباما  بدون هیچ ملاحظه‌ای به عراق، افغانستان و لیبی حمله کردند و جنگ در یمن را مقدور ساختند. لذا عجیب به نظر می‌رسدکه ترامپ در لحظه‌ای از صداقت اعتراف کند که شهروندان غیرنظامی زیادی در دخالت‌های نظامی آمریکا مورد اصابت بمب‌های آمریکائی قرار می‌گیرند.

س: پس از این که تهدیدهای کره شمالی در مرکز توجه گزارش‌دهی رسانه‌ای قرار گرفت و در مورد امکان استفاده از ابزار و امکانات نظامی علیه کره شمالی سئوال شد، دونالد ترامپ با جمله مبهم «خواهیم دید»  پاسخ داد. آیا طرحی در رابطه با این وضعیت وجود دارد و یا تفسیرهائی از این نوع به او وقت و امکان می‌دهد تا چنین طرح‌هائی را آماده سازد؟
پ: ترامپ در رابطه با کره شمالی همان طرحی را دارد که هر رئیس جمهور آمریکائی تاکنون داشته: سرنگونی دولت کره شمالی. جنایت واقعی کره شمالی مثل جنایت سوریه این است که نه بطور کامل توسط ایالات متحده آمریکا کنترل می‌شود و نه دست‌نشاندگان واشنگتن در آنجا حاکمند. این هیچ ربطی به حقوق بشر و یا بمب اتمی ندارد. این‌ها فقط بهانه ‌است. آنها از هیچ چیز اباء نخواهند داشت. آنها به گفته پاپ فرانسیسکوس نیمی از بشریت را تهدید به جنگ بالقوه می‌کنند. و رسانه‌های آمریکائی نقش قابل پیشبینی را ایفاء می‌نمایند، زیرا که انظار عمومی کشور را برای یک جنگ جدید آماده می‌سازند و کوشش می‌کنند کره شمالی را بعنوان تجاوزگر و مهاجم معرفی کنند. ولی چه کسی هرگز باور خواهد کرد؟  کره شمالی تاکنون به کدام کشور حمله کرده؟ در واقع شبه‌جزیره کره بود که بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ طی جنگ تهاجمی ایالات متحده آمریکا بیش از ۴ تا ۵ میلیون کشته داد. ما یخوبی می‌دانیم که قربانیان تاریخی چه کسانی هستند.

س: با علم به این که اقدام تلافی جویانه‌ای صورت خواهد گرفت، آیا فکر می‌‌کنید که ایالات متحده آمریکا واقعا اً آماده است به کره شمالی حمله کند؟

پ: درست این همان چیزی است که آمریکا را تاکنون از حمله برحذر داشته. کره شمالی‌ها صراحتاً گفتند که آنها راه عراق، افغانستان و سوریه را دنبال نخواهند کرد. درست مانند مردم ایران برپاخاستند و گفتند: «آنچه که حق توست، حق منهم هست». وقتی کلوپ امپریالیست‌ها می‌تواند انحصار بمب اتمی داشته باشد، چرا ما صاحب این حق نباشیم که از خود دفاع کنیم؟ علاوه برآن کره اعلام کرد که در صورت لزوم دست به حمله متقابل خواهد زد که می‌تواند به نابودی فوری پایگاه‌های نظامی آمریکا در ژاپن و کره  منجرگردد. فکر می‌کنم که تاکنون کره‌ای‌ها با موضع‌گیری خود بسیار خردمندانه و دلیرانه رفتار کرده‌اند

۱ دیدگاه

 1. آهنکار says

  گویا نـــه دانیل شاو و نه راشیا تودی و نه سایت عدالت، برای آن پاسخی دارند؟ که تا کنون پاسخی به پرسش های آهنکار داده نشده است.

  تو گویی این پرسش ها خط قرمز همه دانشمندان عصر معاصر است!
  گفتار دانیل شاو را سالیان درازی است که حزب کار ایران (توفان) برای این حقیر میفرستد. چیزی که باید اکنون به جوانان پاسخ داد، همانا چرای آن و علل مادی این رفتار که صدمه اصلی آن متوجه مردم روسیه و چین میباشد، میباشد.

  امتزاج (مخلوط شدن وجوش خوردن) سرمایه های الیگارش های مالی روسیه و چین در سه ابراهرم غارتی بانک جهانی تحت تسلط ام.آمریکا میباشد که در غارت مشترک کلیه کشورهای جهان دست داشته و دومین و سومین (چین) آن پس از مقام اول امریکا، اسلحه فروشان جهانند.
  روسیه تا کنون و چین از زمان تینگ سیاپین زیر سایه ام.آمریکا و «کمیته مک کارتی/برژینسکی/کسینجر» حرکت کرده اند که گربه شاخشان نزند و خود را تا آنجا توانمند کنند که روزی مقام اول در صدور سرمایه و فروش اسلحه در جهان داشته باشند!
  در این زمینه چین از روسیه جلوتر زده است. و نشانه آن را میتوان در تهدید هایی که روسیه کره شمالی را کرد و سپس چین با تحریم زغال سنگی سه ماهه خود، پیدا کرد.
  همچنین در قبول و انتخاب پول چین در سبد ارزهای بین المللی برسمیت شناختن آن توسط وال استریت و احداث «بانک شانگهای؟» برای تامین مالی معاملات ساختِ زیرساخت های کشورهای بریکس که ایران هم کاندیدای عضوثت در آنست دانست.
  این است قدرتی شکننده که خرس یخی و پاندای زرد را بهراس میاندازد؟
  این است هراس الیگارشهای مالی کنونی چینی/روسی که نکند دوباره در نظام پولی جدید بین المللی متعلق به چین/روسیه نتوانند همچنان بزرگ سرمایداران مالی بمانند و پس از چندی بدریوزگی بیفتند!

  دوست داشتن

 2. آهنکار says

  برای اولین بار چه خوش گفت استادی از دانشگاه آمریکایی:
  پاسخی که«دانیل شاو» به پرسش خبرنکار میدهد:
  «این همان چیزی است که آمریکا را تاکنون از حمله برحذر داشته. کره شمالی‌ها صراحتاً گفتند که آنها راه عراق، افغانستان و سوریه را دنبال نخواهند کرد. درست مانند مردم ایران برپاخاستند و گفتند: «آنچه که حق توست، حق منهم هست». وقتی کلوپ امپریالیست‌ها می‌تواند انحصار بمب اتمی داشته باشد، چرا ما صاحب این حق نباشیم که از خود دفاع کنیم؟ علاوه برآن کره اعلام کرد که در صورت لزوم دست به حمله متقابل خواهد زد که می‌تواند به نابودی فوری پایگاه‌های نظامی آمریکا در ژاپن و کره منجرگردد. فکر می‌کنم که تاکنون کره‌ای‌ها با موضع‌گیری خود بسیار خردمندانه و دلیرانه رفتار کرده‌اند» پایان شاهد.
  با عرض سپاس دانیل! بسیار درست، کوتاه و شفاف مساله را پاسخ داده اید!
  حال من نقش خبرنگار روسی را بازی کرده و پرسشی را مطرح میکنم.
  پرسش:
  ۱- چرا روسیه خیلی دیر تر از ایران فرا گرفت و تازمانیکه آمریکا چاقو را زیر خرخره اش نگرفت و آتش جنگ را در اوکراین روشن نکرد، و کریمه را با خواست ساکنینش بروسیه ملحق ننموده بود از پاسخی محکم بر علیه آمریکا تفره میرفت.
  ۲- چرا باز هم از ایران فرا نگرفته و با آمریکا در سوریه و با دست درازشده اش که همان اسراییل صهیونیستی یهودی و اسراییل اسلامی «داعش» (اسراییل دوم) باشد باز هم همان نوای تامل و بعقب انداختن را دنبال میکند؟
  ۳- چرا چین و روسیه هردو از تهدید های آمریکایی جا زدند و هردو کره شمالی را تهدید و چین کره شمالی را حتی تحریم زغال سنگی نمود؟
  ۴- علت ضعف این بزرگ سرباز داران، بزرگ اتم داران، بزرگ اسلحه فروشان، بزرگ اقتصاد جهانی داران… در یک کلام بزرگ بانک و بزرگ ارتش داران که چندین برابر بر آمریکا سر هستند،‌ در مقابل آمریکا در چیست؟ چه چیزی خرس یخی و پاندای زرد را بهراس میاندازد؟

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.