سرتیتر

کلاه سفیدها در فکر آماده سازی یک حمله دروغین شیمیائی جدید؟


ترجمه از بهرام نورائی

تعداد زیادی از خبرنگاران مستقل خارجی در منطقه از تغییرات جدیدی در سوریه سخن میگویند. بر ساس اطلاعات شاهدان عینی گویا یک حمله جدید معروف به «پرچم دروغین» شیمیائی دیگر در راه است، که هدفش تهمت زدن به دولت سوریه است.

دقیقتر بگوئیم همه چیز زیر سر تشکل «کلاه سفیدها» آنها مستقیما توسط دولتها و نهادهای حقوق بشری غربی حمایت میشوند و در واقع «چهره انسانی» و حقوق بشری و بازوی تبلیغاتی القاعده میباشد، بر اساس اطلاعات بدست آمده از منابع مختلف اطلاعاتی، تعداد زیادی از اعضای کلاه سفید ها در شهر «آریها» گرد هم آمده اند.«آریها» شهری است در استان «ادلب» و مستقیما در کنار شهر «خان شیخون» قرار دارد، همان شهری که آخرین حمله شیمیائی ساختگی کلاه سفیدهای القاعده در آن صحنه پردازی شد. با استخدام و همکاری افراد غیر نظامی و کودکان قرار است با دخالت مستقیم و کارگردانی کلاه سفیدها اینبار حمله شیمیائی جدیدی برای جهانیان بروی صحنه برود.

بر اساس گزارش شاهدان غیر نظامی در ادلب کلاه سفیدهای معروف در شهر «آریها» در جنوب ادلب مشاهده شده اند و در همین رابطه تعداد قابل توجهی از غیر نظامیان از شهر «سراغیب» به «آریها» منتقل شده اند. این جمع را یک رسانه ماهواره ای عربی نیز همراهی میکند که قرار است در خدمت فیلمبرداری از این حرکات تحریک آمیز باشند و صحنه سازیها عناصر القاعده را ثبت کند، احتمالا صحنه هائی شبیه به همان چیزی که در خان شبیخون اتفاق افتاد در انتظار جهانیان خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاریها کلاه سفیدها برای ساختن صحنه بیرون کشیدن کودکان از زیر آوار ساختگی ۱۵۰۰ تا دو هزار دلار میپردازند. در ضمن کلاه سفیدها به فروش اعضای بدن قربانیان خود به ترکیه هم معروفند . سارا عبدالله یک تحلیلگر مستقل لبنانی در گزارشی که اخیرا منتشر کرده است مدعی شده، گویا کلاه سفیدها در ربودن اجساد ۲۳ کودک از بیمارستانی در ادلیب دست داشته اند و احتمالا قصد استفاده از این اجساد را در صحنه سازی جدیدشان را دارند، با وجود آنکه «سارا عبدالله» برای ادعاهایش منبعی را ذکر نکرده اما خبرنگار و تحلیگرخوش نامی مانند «براندن توربویل» این اطلاعات را بسیار جدی و قابل اتکا خوانده است. چراکه گزارشهای او بسیار واقعی بوده اند.

در این رابطه اظهارات اخیر وزیر امور خارجه بریتانیا جالب بنظر میرسد که در مصاحبه ای با بی بی سی گفت «حمله نظامی به سوریه» آنهم بدون اجازه پارلمان ممکن است اگر بار دیگر موارد مشابه ای مانند حمله شیمیائی صورت گیرد. بویژه که بدلیل برگزاری انتخابات خارج از نوبت در بریتانیا پارلمان این کشور خود را منحل کرده است و قرار است تا پس از انجام انتخابات در ۸ ژوئن دوباره کار خود را از سر گیرد. باید به زمان سنجی این حادثه در آینده هم توجه داشت بویژه اگر القاعده قصد داشته باشد که نیروی هوائی بریتانیا را به انتقام بمباران شیمیائی ساختگی جدید وارد معرکه سوریه کند.
لازم به یاد آوری است که چندی پیش رسانه های انتقادی و مستقل گزارش دادند که کلاه سفیدها عملا بازوی تبلیغاتی القاعده در سوریه بوده و آنها اخیرا بیانه ای منتشر کرده اند و در این بیانیه بر همبستگی خود با تروریستها النصره شاخه سوری القاعده در «برادا» در شرق دمشق تاکید کرده اند آنها تهدید کرده بودند که اگر مردم سوریه به حمایتشان از دولت سوریه ادامه دهند آنها آب آشامیدنی شهر را آلوده و یا قطع میکنند.
امیدواریم که باردیگر تروریستها دست بکار راه انداختن حملات شیمیائی دروغین جدیدی نشوند چراکه امپریالیستها ی کشورهای غربی و رسانه های همگام با سیستم امپریالیستی در کمین دولت سوریه نشسته اند و برای جبران شکستشان در این کشور از هر بهانه ای برای حمله استفاده میکنند، بخصوص که واشنگتن، برلین، پاریس، بروکسل و لندن شدیدا بدنبال دست آویز جدیدی برای منحرف کردن افکار عمومی داخلی خود هستند و چنین عملیات پرچم دروغینی هدیه ای آسمانی برای آنهاست.

منابع:
New Developments Suggest Potential False Flag Coming In Syria
Syria: Another „Chemical Attack“ on the Horizon?
White Helmets Preparing Another False-Flag Operation Similar to Idlib’s Chemical Incident
Bodies of 23 dead kids have been stolen from Idlib hospitals. #WhiteHelmets may be preparing another chemical false flag. No MSM coverage!
UK parliament dissolves ahead of election
Boris Johnson Says It Would Be Hard To Say No To War In Syria If U.S. Asks
Britisches Parlament stimmt für Neuwahl
White Helmets Show Solidarity With Al-Qaeda – Hold Citizens Hostage In Damascus With No Water