تاریخی, سرتیتر

 برکات: فلسطینی‌ها وارد دورۀ جدیدی می‌شوند

همان‌طور که انداختن به اصطلاح «مادر همه بمب‌ها» در نزدیکی مرز افغانستان-پاکستان نشان داد، جنایات جنگی بارز امپریالیسم آمریکا فقط تشدید می‌شوند. این جنایت نمی‌تواند از تجاوز ایالات متحده علیه سوریه و تهدیدات آن نسبت به شرق آسیا مجزا شود. ما می‌بینیم که ایالات متحده سوریه را تهدید می‌کند، جمهوری دمکراتیک خلق کره را تهدید می‌کند، و از غیرنظامیان و سرزمین افغانستان به مثابه یک آزمایشگاه برای سلاح‌های خود استفاده می‌کنند تا به تهدیدات بين‌المللی خود جامۀ عمل بپوشانند. امپریالیسم جنایتکار آمریکا چیز جدیدی در منطقه نیست، و لازم است هر نوع توهم درباره ترامپ یا نقش ایالات متحده فوراً کنار گذاشته شود. ترامپ نماینده بانکداران، پلیس‌ها و ژنرال‌هاست. در سطح اعراب ما امروز می‌بینیم که نیروهای ارتجاعی به سرکردگی عربستان سعودی، قطر و مصر سیسی پیرامون دو موضوع مشخص دور ترامپ گرد آمده‌اند: به اصطلاح «جنگ علیه ترور» و جنگ اقتصادی و سیاسی واقعی و جنگ نظامی بالقوه علیه ایران.

منبع: جبهه خلق برای آزادی فلسطین

تارنگاشت عدالت
felestin_israel

برکات: ترامپ نماینده بانکداران و ژنرال‌هاست؛
فلسطینی‌ها وارده دوره جدیدی می‌شوند

رفیق خالد برکات، نویسنده چپ‌گرای فلسطینی در گفت‌وگو با وب‌سایت جبهه خلق برای آزادی فلسطین درباره تهدیدات جاری ایالات متحده نسبت به مردم منطقه و جهان صحبت کرد. برکات اشاره کرد:
«همان‌طور که انداختن به اصطلاح «مادر همه بمب‌ها» در نزدیکی مرز افغانستان-پاکستان نشان داد، جنایات جنگی بارز امپریالیسم آمریکا فقط تشدید می‌شوند. این جنایت نمی‌تواند از تجاوز ایالات متحده علیه سوریه و تهدیدات آن نسبت به شرق آسیا مجزا شود. ما می‌بینیم که ایالات متحده سوریه را تهدید می‌کند، جمهوری دمکراتیک خلق کره را تهدید می‌کند، و از غیرنظامیان و سرزمین افغانستان به مثابه یک آزمایشگاه برای سلاح‌های خود استفاده می‌کنند تا به تهدیدات بين‌المللی خود جامۀ عمل بپوشانند.»

«هدف از همه این اقدامات نه تنها تهدید کشورهایی است که ایالات متحده «دشمن»، «مخالف» می‌نامد، بلکه حتا تا حدی تهدید هه نیروهای «بی‌طرف» است.

برکات گفت: «چیزی که ترامپ می‌خواهد ما به آن عادت کنیم و بپذیریم این است که مردم و منطقه ما آزمايشگاهی برای مجتمع نظامی-صنعتی ایالات متحده شوند، همان‌طور که اسرائیل بمب‌ها و تسلیحات خود را طی ده سال گذشته در غزه و لبنان آزمایش کرده است. در واقع، از این برای فروش تسلیحات آمریکایی و اسرائیلی، به دلیل «موفقیت»شان در آزمایش بر روی کودکان غزه، زنان افغانستان و طبقات محروم یمن و عراق، در نمایشگاه‌های بین‌المللی اسلحه استفاده شد. شرکت‌های اسلحه‌سازی ایالات متحده هر روز از کشتن مردم منطقه سود می‌برند.»

برکات افزود: «امپریالیسم جنایتکار آمریکا چیز جدیدی در منطقه نیست، و لازم است هر نوع توهم درباره ترامپ یا نقش ایالات متحده فوراً کنار گذاشته شود. ترامپ نماینده بانکداران، پلیس‌ها و ژنرال‌هاست. در سطح اعراب ما امروز می‌بینیم که نیروهای ارتجاعی به سرکردگی عربستان سعودی، قطر و مصر سیسی پیرامون دو موضوع مشخص دور ترامپ گرد آمده‌اند: به اصطلاح «جنگ علیه ترور» و جنگ اقتصادی و سیاسی واقعی و جنگ نظامی بالقوه علیه ایران.»

برکات هم‌چنین گفت: «امروز، رژیم‌های ارتجاعی عرب علناً با اسرائیل علیه مقاومت و هر تغییر انقلابی و حقیقتاً دمکراتیک در منطقه هماهنگ با اسرائیل عمل می‌کنند. این از طريق تحمیل یک واقعیت واژگون به مردم عرب، با تبلیغات سنگین در باره این‌که اسرائیل دوست ما و ایران دشمن ماست، به هزینه مردم فلسطین و حقوق آن‌ها صورت می‌گیرد.»

برکات گفت در فلسطین، به ویژه، «ترامپ سرپرست «سیا» و سپس یک نمانیده ویژه را با ۹ شرط برای تشکیلات خودگردان فلسطین فرستاد؛ هر دو با محمود عباس ملاقات کردند. پیش از این ملاقات‌ها هیأت‌های امنیتی با مقامات فلسطینی دیدار کردند. به طور خلاصه، تشکیلات خودگردان فلسطین به مثابه آژانس امنیتی ایالات متحده و اسرائیل عمل می‌کند. عباس تاکنون به ۹ شرط، به ویژه گرسنگی دادن به طبقات مردمی در ساحل غربی و نوار غزه، عمل کرده است.»

برکات در ادامه بيان کرد: «اگر با دقت به این وضعیت نگاه کنیم، این به چه معنی است؟ آن‌ها می‌خواهند با ایجاد بحران برای طبقات مردمی فلسطین بحران طبقه سرمایه‌دار فلسطین را حل کنند، با ایجاد یک بحران برای مردم و سرقت پول حقه مردم فلسطین برای انجام شرایط ایالات متحده و قدرت‌های اروپایی. این به آن‌ها و به ترامپ خدمت می‌کند. هنگامی که ما به بحران اجتماعی و اقتصادی فلسطینی‌هایی که در نوار غزه تا عین‌الحلوه و سوریه زندگی می‌کنند نگاه کنیم، می‌بینیم که این نیتجه سرمایه‌داری، صهیونیسم و امپریالیسم است، و از آن برای تقویت ارتجاعی‌ترین شکل‌های قدرت استفاده می‌شود.»

برکات اشاره کرد: «چرا ما امروز این سیاست گرسنگی دادن علیه غزه را می‌بینیم؟ چرا تشدید سیاست هماهنگی امنیتی؟ چرا تشکیلات خودگردان خواست مردم فلسطین را برای اتحاد و پایان دادن به هماهنگی امنیتی رد می‌کند؟ این‌ها با دورۀ جدیدی که وارد آن می‌شویم مطابقت دارد، دوره‌ای که در آن طبقه سرمایه‌دار ساحل غربی و غزه اساساً با «خودگردانی» توافق کرده‌ است و آن‌را بدون حاکمیت یا اختیارات حکومتی، «حکومت فلسطین» می‌نامد. شما می‌توانید این را «امپراتوری فلسطین» بنامید، اما هنوز اشغال با رژیم ویشی است.»

برکات گفت: «مردم ما متقاعد شده اند که عباس نمی‌تواند مانع ساختن یک شهرک توسط اسرائیل یا تضمین آزادی یک زندانی بشود. این‌ها وظایف مقاومت فلسطین است. یک وظیفه مبرم دیگر تشدید و گسترش جنبش بایکوت و منزوی ساختن حکومت نژاد‌پرست و صهیونیست است. درباره ملاقات شنیع عباس-ترامپ، برای گرد‌آورن ریاست هماهنگی امنیتی با رییس‌جمهور علناً نژادپرست امپریالیسم آمریکا، که در حال خوردن کیک درباره پرتاب موشک به سرزمین عربی لاف می‌زد، هیچ توهمی نباید داشت.»

برکات افزود: «در واقع، ما جامعه فلسطینی در ایالات متحده را ترغیب می‌کنیم برای محمود عباس پیش از ورود او به واشنگتن-که قرار است در اواخر ماه صورت گیرد- این پیام را بفرستد که او از جانب مردم فلسطین یا فلسطینی‌های مقیم ایالات متحده صحبت نمی‌کند. نمایندگان واقعی مردم فلسطین توسط اسرائیل زندانی شده اند. به این مناسبت، ما هم‌چنین همه نیروهای ترقی‌خواه و انقلابی را ترغیب می‌کنیم که از هفته اقدام همبستگی جهانی با رزمندگان قهرمان ما در زندان‌های اسرائیل، ایالات متحده و فرانسه حمایت کنند.»

http://pflp.ps/english/2017/04/16/barakat-trump-is-a-figurehead-for-bankers-and-generals-palestinians-are-entering-a-new-era/