اخبار ویژه, سرتیتر

تظاهرات و راهپیمائی برای علم در واشنگتن

umwelt_color
گزارش زنده 5 ساعته از تظاهرات دفاع از علم، از طریق تلویزیون دمکراسی اکنون!


https://www.facebook.com/democracynow/videos/10155217476538279/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

دانشمندان زیادی از تمام ملیتها در این تظاهرات در باره تاثیر حیاتی علم در زندگی انسانها صحبت و سخنرانی می کنند.
تظاهرات امروز یک واقعیت بی نظیر تاریخی است. زیرا دانشمندان همواره می گویند کاری به تظاهرات و سیاست ندارند و بی طرف هستند! ولی امروز اینهمه دانشمند در سراسر جهان برای دفاع از علم و اهمیت آن در تداوم حیات کره زمین و بشریت بپاخواسته اند!
بعضی از سخنرانان با شهامت بی نظیری علیه ترامپ و کابینه ای که ضد علم است سخنرانی می کنند! می گویند این کابینه تنها یک کابینه ارتجاعی نیست بلکه دارد ما را بدوران انکیزاسیون بر می گرداند! … برخی در باره نقش غیرقابل انکار مهاجران در پیشرفت علم و دانش سخنرانی کردند…
دولت از بودجه تعداد قابل توجهی از بخش های مختلف تحقیقات علمی، موزه ها،… صرفه جویی کرده است… ولی بودجه میلیتاریسم امریکا را افزایش داده است… جهان بدون رشد و ترقی علمی نمی تواند جای امنی باشد!

دونالد ترامپ: «کنار گذاشتن طرح انرژی پاک برای مردم ایجاد شغل می‌کند و وابستگی آمریکا به سوخت وارداتی را کاهش خواهد داد… بودجه آژانس حفاظت محیط زیست این کشور را به یک‌سوم کاهش داد… گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی را انکار می‌کند.»
http://www.bbc.com/persian/world-39417873
یادمان نرود که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی امریکا معتقد است که نتیجه تحقیقات تمامی دانشمندان جهان در باره محیط زیست قابل اعتماد نیست! او از منافع و سودهای نجومی شرکتهای چندملیتی به قیمت نابودی کره زمین دفاع می کند! ترامپ به نتایج تحقیقات و تولیدات دانشمندان در زمینه میلیتاریسم و ساختن بمبهای ویرانگری مانند، مادر بمب ها بینهایت افتخار می کند! ولی به نتایج تحقیقات مهمترین دانشمندان جهان از تمام میلیتها در مورد محیط زیست باور ندارد! لنین بدرستی گفته بود اگر قضایای بدیهی هندسه به ضرر طبقه حاکم باشد،علم هندسیه یا ریاضی را هم نفی می کنند!

باید از کره زمین و بشریت در مقابل جنایتکارانی که تنها به سود شخصی و هوسهای موقتی خود می اندیشند دفاع کرد!
بی جهت نیست که 8 نفر در این جهان بیش از نصف جمعیت کره زمین یعنی بیش از سه و نیم میلیارد انسان ثروت دارند!
چهان تنها به چند نفر میلیاردر تعلق ندارد! بشریت در قرن بیست و یکم درست به صد سال پیش بازگشت کرده است و تنها فرزندان طبقه حاکم و ثروتمند می تواند هزینه تحصیلات دانشگاهی را بپردازد!
از علم نباید تنها به خاطر منافع غارتگران جهان استفاده کرد! علم باید در خدمت تمام بشریت و نجات کره زمین و انسانها باشد!
زمانی این امر امکان پذیر است که در درجه اول امکان تحصیل در تمام مراحل از مهد کودک تا دانشگاه مجانی و برای همه آزاد باشد….

ترامپ یک نفر نیست و بطور تصادفی به بالاترین مقام نرسیده است بدون کوچکترین تردیدی اکثریت طبقه حاکم، بانکها و شرکتهای چند ملیتی و میلیتاریسم حاکم پشتیان او هستند… انتخاب چنین فردی به ریاست جمهوری امریکا بیانگر این امر واضح است که دمکراسی نظام سرمایه داری اساسا به نفع طبقه حاکم کار می کند و در شرایط بحرانهای بزرگ اقتصادی آشکارا از فاشیسم عریان هم برای دفاع از منافع خود دریغ نمی کنند!… همانطوریکه در کنفرانس های جهانی دفاع از محیط زیست با کرایه کردن تعدادی دانشمند خودفروش سعی می کنند از منافع شرکتهای چند ملیتی در مقابل بقیه بشریت و کره زمین دفاع کنند!

مهمترین در خواست از رهبران جهان در کنفرانس جهانی محیط زیست در پاریس!

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1218472464838653

قابل توجه است که:
برندگان جایزه نوبل سال 2016 آمریکا، هر 6 نفر مهاجر هستند!
استودارت همه یکی از برندگان جایزه نوبل: «من فکر می کنم آنچه ایالات متحده امروزهست عمدتا به دلیل مرزهای باز است.»
استودارت افزود که رهبران سیاسی امروز » به زمانه خود تعلق ندارند!»
وی افزود: با این حال، سیستم علمی آمریکا تنها تا زمانی قوی خواهد ماند که: » ما به دوره ای وارد نشویم که به مهاجران پشت کنیم… من فکر می کنم پیام قابل توجهی که باید در سراسر جهان منتشر شود، این است که علم جهانی است »
استودارت، یکی از سه نفر برنده جایزه نوبل در شیمی است، اومتولد اسکاتلند، در سال 2011 بعنوان یک شهروند تابعیت ایالات متحده را دریافت کرد، اما او گفت که به احتمال زیاد در 8 نوامبر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای نمی دهد.


https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1450017418350822?notif_t=notify_me_page&notif_id=1476188826636707

امروز روز کره زمین است!
ترامپ و نخبه گان حاکم برجهان برای تداوم حیات بشریت و حیات کره زمین و رشد و تکامل علم، انسانهای خطرناکی هستند!

در نظام کاپیتالیستی و حاکمیت قانون جنگل برای رقابت و کسب حداکثر سود ممکن کوچکترین امیدی به نجات طبیعت و بشریت نیست!
بقول آلبر ژاکار: » … باید یادبگیریم در برابر اعمال ننگینی که در این نظام رخ می دهد واکنش نشان دهیم… فوری ترین کار یعنی انقلاب ضروری در سازمان اجتماعی را از یاد نبریم. چه بخواهیم چه نخواهیم، جهان انسانها دگرگون خواهد شد. بهتر آنست که این دگر گونی را هدایت کنیم نه آنکه منفعلانه تحمل کنیم.»

برای اولین بار در تاریخ بشر، گونه‌های بشری با یک انتخاب زیستی وحشتناک روبه‌رو هستند. می‌توانیم مثل همیشه مسیر کسب‌وکارمان را ادامه دهیم و خطر فاجعه‌بار تغییر سیستم زمین را (که انگلس به‌طور استعاری آن را«انتقام طبیعت» نامیده) بپذیریم، یا می‌توانیم مسیر تحول یابنده‌ی تغییر سیستم اجتماعی را انتخاب کنیم، که هدفش تکامل انسان مساوات‌طلب در راستای تکامل پارامترهای حیاتی زمین است.[
ارزشهای سه گانه نظام سرمایه داری: «مصرف‌گرایی، فردگرایی و سلطه برطبیعت» باید جای خود را به ارزشهای سه گانه سوسیالیستی » کیفیت زندگی، همبستگی انسانی و حساسیت زیست‌محیطی» بدهند.


http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=78641

نائومی کلاین می گوید:
زمانی باقی نمانده است، یا تغییر می دهی یا مورد تغییر واقع می شوی!

با احترام، احمد پوری (هلند) 22 – 04 – 2017