اخبار ویژه

حمله موشکی ایالات متحده به سوریه نابخشودنی است!

 nordkoreawar

منبع: شبکه همبستگی

تارنگاشت عدالت

 

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری دمکراتیک خلق کره:

حمله موشکی ایالات متحده به سوریه نابخشودنی است!

 

 

 

پیونگ‌یانگ، ۸ آوریل-

 

دولت ترامپ در ۷ آوریل به بهانه کشته شدن غیرنظامیان در استفادۀ دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی دست به یک حمله موشکی بزرگ به یک پایگاه هوایی سوریه زد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری دمکراتیک خلق کره طی بیانیه‌ای در ۸ آوریل این‌را یک اقدام تجاوزکارانه علیه یک حکومت مستقل نامید، اقدامی که هرگز تحمل نخواهد شد.

در بیانیه آمده است: «جهان از طریق حمله نظامی ایالات متحده به سوریه به روشنی می‌بیند که چه کسی مخل و نابودکننده صلح است.»

در بیانیه می‌خوانيم:
«دولت‌های متوالی ایالات متحده از جمله دولت ترامپ، به سبک یک ابرقدرت تنها به آن کشورهایی که فاقد سلاح‌های اتمی هستند، حمله کرده اند.

برخی نیروها قیل‌و‌قال به راه انداخته اند که حمله نظامی اخیر ایالات متحده به سوریه یک «هشدار» به جمهوری دمکراتیک خلق است، اما جمهوری دمکراتیک خلق کره از این تهدید نمی‌ترسد.

آن‌چه که در سوریه اتفاق افتاد یک بار دیگر این آموزه تلخ را یادآور می‌شود که هیچ‌کس نباید دربارۀ امپریالیست‌ها توهم داشته باشد و شخص فقط زمانی می‌تواند از خود در برابر امپریالیست‌ها دفاع کند که پُرتوان باشد.

نیروی نظامی عظیم ما با یک نیروی اتمی در محور آن به مثابه شمشیر پُربهای عدالت برای خنثا کردن اعمال شرم‌آور خودسرانه و حرکت‌های تجاوزی ایالات متحده و حراست از حاکمیت کشور و حق حیات ملت خدمت می‌کند.

واقعیت امروز ثابت می‌کند که با هر متجاوز تنها با نیرو باید مقابله کرد و این‌که انتخاب جمهوری دمکراتیک خلق کره برای تقویت چشم‌گیر نیروی اتمی خود کاملاً عادلانه است.

جمهوری دمکراتیک خلق کره از هر طريق ممکن توان نظامی خود را برای دفاع از خود در برابر حرکت‌های بی‌پروای ایالات متحده در جهت جنگ افزایش خواهد داد و با نیروی خویش از خود دفاع خواهد کرد.»

 

 

http://www.solidnet.org/dpr-of-korea-workers-party-of-korea/wp-of-korea-us-missile-attack-on-syria-unpardonable-dprk-fm-spokesman-en