اخبار ویژه

افشاگری تاریخی نماینده بولیوی در شورای امنیت!

bolivi_usa

منبع: تله‌سور

تارنگاشت عدالت

نماینده بولیوی در سازمان ملل درباره حمله به سوریه: «تاریخ به ما می‌آموزد: ایالات متحده برای توجیه جنگ‌ها دروغ می‌گوید»

نماینده بولیوی در شورای امنیت سازمان ملل: «من معتقدم برای ما حیاتی است چیزی را که تاریخ به ما می‌آموزد بیاد داشته باشیم. ایالات متحده اکنون معتقد است که بازرس، وکیل، قاضی و جلاد است.»

 

ساشا لیورنتی نماینده بولیوی در سازمان ملل با انتقاد شدید از تجاوز ایالات متحده علیه سوریه، پایه این حرکت یک‌جانبه را با نمایش رسوای کالین پاول وزیر امورخارجه پیشین ایالات متحده در شورای امنیت مقایسه کرد، که با ارائه مدارک جعلی درباره به‌اصطلاح برنامه سلاح‌های کشتار جمعی عراق جنگ آمریکا علیه عراق را توجیه کرد.

لیورنتی در حالی‌که یک تصویر بزرگ از سخنرانی «سلاح‌های کشتار جمعی» کالین پاول را در دست داشت سخنرانی پرشوری ایراد کرد و داستان ایالات متحده درباره حمله روز سه‌شنبه به سوریه را رد کرد و به تاریخ مداخلات امپریالیستی ایالات متحده در دیگر ملت‌ها، از جمله در آمریکا لاتین اشاره کرد. وی گفت «ایالات متحده اکنون معتقد است که بازرس، وکیل، قاضی و جلاد است. این با حقوق بین‌الملل مطابقت ندارد.»

بولیوی اکنون عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

نماینده بولیوی روز جمعه به نشست اضطراری شورای امنیت گفت: «من معتقدم برای ما حیاتی است چیزی را که تاریخ به ما می‌آموزد بیاد داشته باشیم و به این‌مناسبت (در سال ۲۰۰۳) ایالات متحده تأکید کرد، آن‌ها تأکید کردند که همه مدارک لازم را برای اثبات این‌که عراق سلاح‌های کشتار جمعی دارد در دست دارند اما آن‌سلاح‌ها هرگز پیدا نشد… هرگز پیدا نشد.»

در ۵ فوریه ۲۰۰۳، پاول وزیر امورخارجه ایالات متحده «مدارک» جعلی را ارائه کرد که نشان می‌داد دولت صدام حسین در عراق سلاح‌های کشتار جمعی، از جمله سلاح‌هاشیمیایی تولید می‌کرد. نمایش او طی این سال‌ها بسیار بی‌اعتبار شده، زیرا هیچ مدرکی دال بر وجود برنامه سلاح‌های کشتار جمعی عراق هرگز پیدا نشد. خود پاول در آن مورد اظهار تأسف کرد و آن‌را یک «قصور اطلاعاتی بزرگ» نامید، قصوری که ریشه آن در اغراق‌گویی و تفسیر دروغین خود او از مکالمات درونی دولت عراق بود…

————————-
عدالت: برای سخنرانی نماینده بولیوی به نشانی زیر مراجعه نمایید:

https://www.youtube.com/watch?v=dJdu0OZ9hr8

۱ دیدگاه

 1. حمید قربانی says

  گزارش زیر در باره تبلیغات رسانه ای- این سلاح مؤثر طبقه ی حاکمه در به انحراف کشاندن اذهان توده های کارگر و زحمتکش ، در باره بمباران های شمیائی دولت سوریه و کشتار کودکان است . تبلیغات اخز این رسانه ها بهانه و توجیه گر حمله موشکی، پرتاب 59، به یک پایگاه نطامیان سوریه شد، می باشد. این گزارش سعی کرده است با توجه به واقعیات و علم پزشکی دروغ بودن این تبلیغات را نشان و آنها را جعلی اعلام می کند.
  البته، تا کنون در موارد بسیاری دولت های سرمایه داری و بویژه دولت ایالات متحده استفاه نموده است تا حمله و ویرانی کشورها و کشتار ملیونی مردمان این جوامع را باصطلاح معرف، غسل تعمید دهد. باید توجه داشت، ولی این فقط ، دولت سرمایه داری امپریالیستی آمریکا نیست که از این مدیا و خبرسازان و مستندگران حیله گر و چپه کردن واقعیات، استفاده می کند. این شیوه معمول کسانی است که در تاریخ جامع ی طبقاتی سرمایه داری از آموزش های ماکیاولی- فیلسوف شهیر ایتالیائی تبار بهره می کند. او می گفت که : -هدف وسیله را توجیه می کند- و نیز : – بهترین سیاست آن کسی است که خود را آن طور نشان می دهد که دیگران خواهان آن هستند و نه آن طور که هست- در این نگاه برای رسیدن به هدف از هر چیزی می توان بهره گفت و سرابراز بود. این نگاه را شما در این گفته ی خمینی هم می توانید به روشنی ببینید : – حفظ نظام از واجبات است. اگرحفظ نظام ایجاب کرد، می توان از دستورات و واجبات و محرمات اولیه و ثانوی دین هم گذشت- (تو به خوان استفاده نمود). امروزه می بینیم که سیاست مداران و روزنامه نگاران و ولی فقیه- خامنه ای و دیگر بزرگان درجه اول و دوم و… در جمهوری اسلامی، دروغ می گویند، حیله گری می کنند، سکوت می نمایند و حرف دیروز خود را منکر می شوند، اختلاس و رشوه را روا می دارند و هر جنایتی را مرتکب می شوند.
  و اما خود دولت آمریکا در دو سه دهه اخیر- سال 1990 تا 2017 از موارد بسیار دیگر مثل حمله تروریستی نیویورک – بُرج دولو و سه قلو و توجیه اشغال و کشتار در افغانستان، یورش به لیبی و غیره که به گذریم. دو مورد روشن دارد.
  1- در سال 1990 و در زمان اشغال کویت بوسیله نیروهای نظامی صدام حسین بعد از جنک ایران و عراق و یا عراق و ایرام که منجر به استقرار جمهوری اسلامی و کشتار و زخمی گردیدن حداقل دو میلیون انسان شد، که خود اشغال کویت با آگاهی و تشویق خود دولت آمریکا انجام گرفت. شبی قرار بود که فردا حمله در سازمان ملل تأئید و تصویب ضمنی و یا واقعی شود و یا بوسیله نیروهای نظامی بیشتر دولت های عضوناتو به سرپرستی ارتش آمریکا اجراء گردد، فیلم خبری در تلویزیونها – در سوئد در کانال 1 و 2 نشان داده شد. در این فیلم ما شاهد بودیم که دختر جوانی در لباس پرستار اتاق زایمان ظاهر می گردد و بر سر زنان کمک می طلبد و داد و هوار راه می اندازد و می گوید که سربازان بعثی به بیمارستانی، در مرکز کویت سیتی حمله کردند و صد نوزاد کویتی را سر بریدند و حمله به سربازان و مردم عراق توجیه گردید که پی آمد آن فقط در یک مورد با توجه به مدارک کشتار سربازان فراری رژیم بعث در جاده و بیابانهای میان کویت و عراق بود که آمار آن از 100 هزار بیشتر و تا 300 هزار داده شد و مرگ 500 هزار کودک عراقی بر اثر تحریم های سازمان ملل متحد که از طرف دولت آمریکا به جهان تحمیل بود.
  2- در جریان و برای توجیه حمله 2003 به عراق و اشغالی که دستکم یک میلیون و پانصد کشته در پی داشت(در سال هائی که ارتش آمریکا در این کشور بود) و اکنون مرگ صدها نفره کودکان موصل ، در بمباران های هوائی نیروی ائتلاف تحت رهبری ارتش سرمایه داران امپریالیست آمریکا به بهانه مبارزه باگروه تروریستی داعش که همه مدارک نشان می دهند، خود ان دولت آمریکا از به وجود آورنده گان اصلی آن و بهترین دوستانش در منطقه یعنی دولت های عربستان سعودی، قطر و ترکیه پول و دیگران، فراهم نمودن امکانات مادی و نظامی، آموزشی و لیجیستگی و وارد کردن نیروهای جوان را از مرزهایشان را به عهده داشتند، انجام می گیرد. بعدان نشان داده می شد که همه آنها جعلی و ساختگی بودند. ولی ذهن کرخت شده و انبار اطلاعات نادرست شده، هنوزهم دروغ های سبیه آنها را باور می کند. در جریان آن ما همه دیدیم که چطور کالین پاول این افسر کهنه کار و جنایت پیشه برای همکارانش در سازمان ملل متحد با چوب اشاره ، گودال هائی را نشان می داد، به عنوان انبار سلاح کشتار جمعی در عراق که بعدان مشخص شد که تپاله گاو بودند!

  اکنون، خبرنگاران خیلی با «وجدان» و «مستقل» هم دیگر منطقه را ترک کرده و یا با سکوتشان این کشتارها- موصل- را تأئید می نمایند.
  به باورمن، نمی توان به هیچ خبر و گزارشی که امروزه از طرف مدیا رسمی ارائه داده می شود،باور داشت و آن را واقعی پنداشت و تحت تأثیر قرار گرفت و چون بُز اخفش که از قرار معلوم داستانش در همین سوریه اتفاق افتاده است، به دنبال سیاست مداران و دولت مداران دورغگو و بی شرم که اشک تمساح می ریزند، روان شد و پرچم دست گرفت و سرود ملی خواند و توجیه گر و از آن بدتر نیروی اجرای مقاصد شان که ضد انسانی و کارگر و زحمتکش کِش هستند، گشت، بلکه آنها را رسوا و افشاء کرد و خویش را- کارگران و زحمتکشان – را ندا داد و سازماندهی کرد و به مبارزه جدی برخاست. حتی این نوع، گزارشات را نیز با سعه صدر خواند و نه اینکه حقیقت منزل نامید.
  البته، تضاد بین سرمایه امپریالیستی رشد کرده است و با بررسی و دقت به منابع مختلف و یا منابع مستقل می تواند، ذهن جستجوگر به حقایق دست یابد.
  فقط انقلاب قهری – کمونیستی کارگران پاسخگوی مشکلات امروز جهان است. باید سازمان این مبارزه یعنی حزب سیاسی- حزب انقلابی کارگران آگاه که لازمه آن یک مبارزه مخفی و غیر علنی است را، ایجاد کرد، که اساسا ایجاد آن و توده ای کردن آن ، درسطح طبقه در مسئولیت و توان خود کارگران آگاه است.

  جنگ شیمیایی رسانه‌ها؛ بررسی یک مورد در سوریه
  برگردان: ندا رضائی

  • طی روزهای اخیر، گزارش‌ها و اخبار پیرامون حمله‌ی شیمیایی به شهر ادلب سوریه، توجه تمامی رسانه‌های مسلط جهانی را به خود جلب کرد. همین گزارش‌ها، پایه‌ی عینی برای توجیه حمله‌ی هوایی ارتش امریکا به مواضع دولت سوریه قرار گرفت. در مطلب حاضر، کیفیت ساخت و پرداخت چنین اخباری به صورت یک بررسی موردی ارائه شده است …

  http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=79268

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.