سرتیتر

چرا حمله شیمیائی ساخته و پرداخته عربستان، آمریکا و اروپاست

93901
Foto: Uncredited/Qasioun News Agency/AP/dpa

الف. میم

بازهم یکروز قبل از کنفرانس سوریه ، حمله شیمیائی در سوریه میگیرد. حمله ای که کوچکترین سودی برای دولت سوریه ندارد و با سلاحی که دولت سوریه بنابر شهادت سازمان ملل یا نابود شده و یا تحت کنترل بازرسان این سازمان است صورت میگیرد.

باز هم صحنه هائی پر از هنرپیشگان هالیوودی «کلاه سفیدهای» القاعده برندگان جایزه اسکار!

چرا علیرغم آنکه حمله امروز صورت میگیرد، موگرینی مسئول امور خارجی اروپا با اطمینان از مسئولیت دولت سوریه سخن میگوید.

«فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز مسئولیت حمله شیمیایی احتمالی را به عهده دولت سوریه دانسته است. خانم موگرینی گفته است دولت سوریه باید حافظ جان شهروندانش باشد، نه آن که به آنها حمله کندبی بی سی فارسی

آمریکا سوریه را متهم به حمله شیمیائی میکند: «شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید، میگوید از نظر دولت آمریکا حکومت بشار اسد مسئول حمله شیمیایی است که گفته میشود امروز در ادلب انجام شده است. آقای اسپایسر گفت کاخ سفید پس از بررسیهایش اطمینان دارد که بشار اسد مسئول استبی بی سی

فرانسو اولاند کارمند قطر و امارات هم عقب نماند«فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، گفت بشار اسد مسئول این حمله استبی بی سی

این در حالیستکه دارودسته هوادار تروریستها تحت عنوان ناظر حقوق بشر سوریه اعلام کردکه هنوز معلوم نیست چه کسی مسئول این حملات بوده است!

روسیه بدون فوت وقت اعلام کرد: وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای هرگونه حمله هوایی  به اطراف شهرک «خان شیخون» در حومه ادلب را رد کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هیچ حمله هوایی به اطراف شهرک «خان شیخون» در حومه ادلب به انجام نرسانده است.

دولت سوریه در واکنش به اتهامها علیه خود در خصوص استفاده از سلاحهای شیمیایی در استان ادلب، ضمن تکذیب این گونه ادعاها آن را «کذب محض» خواند.

دولت سوریه در واکنش به اتهامها علیه خود در خصوص استفاده از سلاحهای شیمیایی در استان ادلب، آن را تکذیب کرد. بنابر اعلام شبکه تلویزیونی الحدث، دولت سوریه عصر روز سه شنبه (امروز) در واکنشی رسمی به ادعاهای تروريستها و مخالفان داخلی در خصوص استفاده دمشق از گاز سمی آن را «کذب محض» خواند.

توطئه جدید

توطئه جدیدی درحال شکل گرفتن است، پول عربستان و دیگر کشورهای خلیج فارس به ترامپ رسیده است، اوباما در برابر تمامی صحنه سازی ها و دروغ ها با درایت خاصی ایستاد و تا آخرین لحظه حاضر نشد تسلیم دروغهای اردوغان و ملک سلمانها شود. بر خلاف اوباما، ترامپ خود در این توطئه فعال مایشاع است، «بیزنس من» بقدرت رسیده در کاخ سفید بی هیچ سو تفاهمی اعلام کرده است حاضر به معامله است، سبیل امریکا را چرب کنید و دست و دلباز باشید تا باهم وارد معامله شویم، کشورهای ناتو برای امنیت و حمایت آمریکا باید سر کیسه را شل کنند و اعراب حاشیه خلیج فارس برای سرنگونی اسد بایستی هزینه های آنرا به عهده بگیرند.

«ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود ضمن حمایت از طرح مناطق امن در سوریه و دیگر کشورهای خاورمیانه، تاکید کرد: ما به سمتی حرکت می کنیم تا کشورهای عربی هزینه ایجاد این مناطق را تقبل کنندظاهرا دسته چکها آماده اند و با سفر اخیر وزیر جنگ عربستان به واشنگتن قول و قرار ها گذاشته شده است، پول از شما جنگ از ما!

برای راه انداختن یک جنگ همه جانبه پول (اعراب)، نیروی زمینی نخبه(ارتش آمریکا)، نیروی چریکی بلد و خائن(کردهای سوریه) ، حمایت بین المللی و یک بهانه لازم است چه بهتر از بمباران شیمیائی و جنایت علیه بشریت(سازمان ملل)!

انفجار دیروز روسیه هم بلحاظ زمانی در حالی صورت میگیرد که چند روز قبل از آن هم هواداران نئولیبرال آمریکا و اروپا بدستور آنها به خیابانهای روسیه میریزند، هدف ایجاد آشوب و بی ثباتی در روسیه که در کنار ایران بزرگترین حامیان دولت قانونی و ارتش این کشور هستند،

روسیه یک روز قبل از حمله شیمیائی دچار شوک حمله تروریستی میشود تا تمام رسانه های ماین استریم غرب آنرا انتقامی بخاطر سوریه جلوه اش دهند!

انفجار باید به سوریه ارتباط پیدا کند تا موجب نارضایتی عمومی داخلی روسیه و ترس مردم عادی شود، تا پوتین و لاوروف در داخل زیر ضرب بروند، فردای این بمبگذاری حمله شیمیائی ادلب صورت میگیرد تا قدرت مانور سیاستمداران روسی را فلج کند باید قضیه را حسابی بادش کرد و بزرگنمائی کرد تامحضور اخلاقی برای وتو ایجاد شود تا روسیه جنگ را در خانه خودش تجربه کند تا صدای مردم در آید که از این سرزمین نفرین شده سوریه خارج شویم اصلا به ما چه!

فراموش نکنیم< «الجبیر (وزیر خارجه عربستان) در مصاحبه با روزنامه آلمانی «زود دویچه سایتونگ»که امروز (شنبه) منتشر شد، افزود: به روسیه این نکته را یادآور شدیم که اگر کنار اسد در این مناقشه دخالت کند، طرف درگیر در یک جنگ مذهبی خواهد شد که بسیار بسیار خطرناک است

برنامه مفصلی آماده شده است، اردوغان از بازی کنار نهاده شده، آمریکا به رژیم اردوغان اعتمادی ندارد، قصد سرنگونی اش را داشته و هنوز تکلیف اردوغان و ترامپ روشن نشده، اردوغان از ریسمان سیاه و سفید میترسد.

دولت سوریه سودی در زدن بیمارستانی که هیچ اهمیت استراتژیکی ندارد!

دولت سوریه اشتباها نمی توانسته بیمارستان بمباران شیمیائی کند!

زمانی که سوریه در حال باز پس گیری مناطق از دست رفته است چنین رفتاری دعوت رسمی از نیروهای نظامی خارجی برای دخالت است، بر فرض محال اگر سوریه دست به چنین حماقتی بخواهد بزند نه روسیه و نه ایران چنین اجازه ای را به دولت سوریه نمی دادند!

دولت سوریه در ماه های گذشته روابط خود را با بسیاری از دولتها و مجالس کشورهای عربی و اروپائی یا عادی کرده و یا در حا عادی سازیست چنین عملیاتی از بین بردن تمامی این تلاشهاست!

تصاویر ارسالی از این ادعاهای کلاه سفید ها،مشابه تصاویر و صحنه سازی های قبلی است، به چه دلیل باید دروغپراکنی های یک مشت مزدور را باورکرد که امتحان خود را پس داده اند.

حمایت رسانه های فریبکار یکصدا از این دروغپردازی ها شاهدی است بر ساختگی بودن این ماجرا! در فریبکاری این رسانه ها مانند «بی بی سی» همین بس که بمبارانهای وسیع و روزانه آمریکا و متحدانش در موصل که  هر روز موجب مرگ ده ها تا صدها انسان بی گناه میشود کمترین جائی در خبررسانی آنها ندارد ، کشتار دستجمعی مردم بی دفاع یمن و محاصره و گرسنگی دادن به کودکان یمنی توسط رژیم انسان ستیز عربستان و متحدان غربی اش کمترین توجهی را جلب نمی کند.