پرش به محتوا

طرح عمو سام جهت ایجاد «کردستان بزرگ» و تجزیه سوریه

یک ارتش خارجی که بطور غیرقانونی در یک کشور مستقل غملیات نظامی انجام می‌دهد، می‌تواند راست راست راه بیفتد و مسیر ارتش مشروع دولت مذکور را در آزادساختن شهر خویش از وجود تروریست‌ها مسدود نماید. چه دنیای عجیبی‌ست، و چه احترام زیادی برای قوانین بین المللی گذاشته می‌شود. باور نکردنی‌ست، نه؟ آمریکایی‌ها جهت روغن‌کاری چرخ‌های ارابه جنگ، به پول، و سلاح‌های مورد نیاز متوسل شدند. آن‌ها به فرماندهان میدان جنگ داعشی رشوه داده و حقوق واحدهای یگان‌های مدافع خلق (وای پی جی) و ارتش آزاد سوریه (اف اس ای) را افزایش داده اند. دولت آمریکا درنظر دارد که رقه را تا ماه آوریل تسخیر کند و داعش را در این تابستان در کشورهای عراق و سوریه ازبین ببرد. اجرای این طرح نیاز به دادن امتیازاتی به کُردها داشت. به این دلیل‌ست که آمریکا در صورت پیروزی به آن‌ها، وعده ایجاد کشور مستقل «کردستان بزرگ» را داده است. .

طرح عمو سام جهت ایجاد «کردستان بزرگ» و تجزیه سوریه

نوشته: مرکز رسانه درون سوریه

برگردان: آمادور نویدی

واشنگتن از تشکیل کشور «کردستان بزرگ» در سوریه و عراق حمایت کرد

ایجاد «کردستان بزرگ» با کمک عمو سام

مرکز رسانه درون سوریه اثبات طرح ایجاد کشور کردستان بزرگ را بدست آورده است.

great-kurdistan-map

نقشه کردستان بزرگ

طبق اسنادی که در اختیار ما قرار گرفته است، مقامات آمریکایی و کُردهای سوریه هفته گذشته بر سر مرزها در قلمرو سوریه به توافقی دست یافته اند، که در صورت فتح رقه و ال– تبقاه ۴۵ کیلومتری غرب رقه)، خودمختاری کردستان به کُردها را تضمین کرده است. این توافق، گزارش درباره طرح‌ آمریکا جهت تقستم سوریه را تأئيد می‌کند.

علاوه براین، واشنگتن در حال حاضر مرزهای کشور جدید کردستان بزرگ را در قلمرو کشورهای سوریه و عراق مشخص کرده است. این کشور قرارست که پس از شکست داعش و سقوط نهایی جمهوری عربی سوریه ایجاد شود. طبق (طرح) ارتش آمریکا، کُردها تنها نیرویی هستند که قادرند داعش را شکست دهند.

دولت جدید آمریکا جهت تقویت موقعیت خود، آزادی به اصطلاح پایتخت داعش، رقه را در آینده اعلام نمود. آمریکایی‌ها جهت روغن‌کاری چرخ‌های ارابه جنگ، به پول، و سلاح‌های مورد نیاز متوسل شدند. آن‌ها به فرماندهان میدان جنگ داعشی رشوه داده و حقوق واحدهای یگان‌های مدافع خلق (وای پی جی) و ارتش آزاد سوریه (اف اس ای) را افزایش داده اند. دولت آمریکا درنظر دارد که رقه را تا ماه آوریل تسخیر کند و داعش را در این تابستان در کشورهای عراق و سوریه ازبین ببرد. اجرای این طرح نیاز به دادن امتیازاتی به کُردها داشت. به این دلیل‌ست که آمریکا در صورت پیروزی به آن‌ها، وعده ایجاد کشور مستقل «کردستان بزرگ» را داده است.

برگردانده شده از:

Washington Sponsored State of “Great Kurdistan” To Be Created in Syria And Iraq

By Inside Syria Media Center

http://www.informationclearinghouse.info/46747.htm

https://en.insidesyriamc.com/2017/03/24/breaking-news-state-of-great-kurdistan-to-be-created-in-syria-and-iraq/

***

عمو سام در تدارک تجزیه سوریه

نوشته: روسیه امروز

برگردان: آمادور نویدی

نیروهای آمریکایی در تدارک تقسیم سوریه مانع پیشروی ارتش سوریه شدند

عملیاتی با حمایت آمریکا در نزدیک رقه صورت گرفت، که هدفش «جلوگیری از پیش‌روی نیروهای دولتی سوریه از غرب» بود. به عبارت دیگر، بالکانیزه کردن سوریه.

جاده ای‌که به رقه می‌رود اکنون توسط نیروهای آمریکایی و متحدانش مسدود شده است. شانس بازگشت رقه ( و مناطق اطرافش) به سوریه کم تا هیچ برآورد شده است. ارتش‌های خارجی و پروکسی ها (نیابتی ها) چاقوهای خود را برای تجزیه سوریه تیز کرده اند..

نیروهای ویژه آمریکا، کُردهای سوریه و جنگ‌جویان عرب اکنون یک «پایگاه استراتژیک» را از دست دولت اسلامی(داعش) در شمال سوریه گرفته اند؛ و با این‌کار، آن‌ها راه پیش‌روی ارتش سوریه را در حالی‌که از غرب به رقه نزدیک می‌شد، «مسدود» کرده اند (۱).

کُردهابه رهبری نیروهای دمکراتیک سوریه (اس دی اف) در روز یکشنبه اعلام کردند که پایگاه هوایی تبقاه، در ۴۵ کیلومتری غرب رقه، پایتخت بالفعل دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در سوریه را به تصرف خود درآورده اند.

اوایل این هفته، نیروهای آمریکایی جنگ‌جویان کُرد (اس دی اف) را از طریق هوایی (هلی‌کوپتر) به پشت خطوط داعش منتقل کردند که به آن‌ها اجازه دهد حملات خود را بر رقه راه اندازی نمایند، که در روز جمعه ائتلاف به یکی از ورودی های سد رسید.

نیروهای کُرد (اس دی اف)، از شمال در ۱۰ کیلومتری رقه بودند، و به نتیجه رسیدند که باید قبل از این‌که حملات خود را کنند بطور مؤثر شهر را محاصره نمایند.

اما درحالی‌که رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی بی سر و صدا اشاره کرد (۲) اسکورکا گفت:

علاوه بر بازپس‌گیری سد، نیروهای دمکراتیک کرد سوریه (اس دی اف) گفته اند که عملیات حمایت شده توسط آمریکا با هدف جلوگیری از پیش‌روی نیروهای دولتی سوریه از غرب بوده است.

نیروهایی که از طریق هوا در سوریه فرود آمدند، چهار روستای کوچک را در منطقه غرب تبقاه تسخیر نمودند و شاه‌راه مهمی را قطع کردند که استان رقه، دیرالزور، و حلب را وصل می‌کرد.

نیروهای دمکراتیک کُرد سوریه (اس دی اف) در اوایل این ماه، آخرین جاده اصلی رقه را قطع کردند، که محاصره شهر را از شمال، شرق و غرب تنگ کنند.

تنها راه ورود و خروج از رقه از روی روخانه فرات است که شهر را از جنوب هم مرز می‌کند.

باور نکردنی‌ست، نه؟ یک ارتش خارجی که بطور غیرقانونی در یک کشور مستقل غملیات نظامی انجام می‌دهد، می‌تواند راست راست راه بیفتد و مسیر ارتش مشروع دولت مذکور را در آزادساختن شهر خویش از وجود تروریست‌ها مسدود نماید.

چه دنیای عجیبی‌ست، و چه احترام زیادی برای قوانین بین المللی گذاشته می‌شود.

خیلی جالب خواهد شد که واکنش مسکو را ببینیم. آیا این طرح همیشه بخشی از «معامله» در سوریه بوده است؟ یا واشنگتن امیدوارست که سوریه، ایران و روسیه سرنوشتی را که آمریکا برای رقه مقرر نموده، قبول میکنند؟

در ارتباط بمانید.

منابع:

(۱)-

US-backed forces ‹capture› Tabqa airbase from ISIL

http://www.aljazeera.com/news/2017/03/backed-forces-capture-tabqa-air-base-isil-170327033050002.html

(۲)-

U.S.-Backed Forces Airdrop Behind Enemy Lines In Syria For First Time

http://www.rferl.org/a/us-backed-forces-airdrop-behind-enemy-lines-syria-near-raqqa-first-time-euphrates-dam-tabqa/28385700.html

برگردانده شده از:

US Forces Block Syrian Army Advance in Preparation For Syria Partition

http://www.informationclearinghouse.info/46743.htm

http://russia-insider.com/en/prepare-partition-us-forces-block-syrian-armys-advance-raqqa/ri19344

 

۱ دیدگاه »

 1. این آقا جواد گویا فراموش کار هم هستند و یا خود را بفراموشکاری میزنند؟
  کدام موضع «کمونیست» ها در زمان اشغال عراق برایتان در ابهام است؟
  آیا دست گل حزب کمونیست کارگری برگردن سربازان آمریکایی در هنگام ورود و اشغال عراق و غرق بوسه کردن متجاوزان آمریکایی میباشد؟ بنویسید تا با مدرک وعکس (در ایمیلی از حزب کار ایران توفان در باره اشغال عراق که زمانش پس از چاپ مقاله «تئوری سناریوی سپید و سیاه» از منصور حکمت که همان بازنویسی از پروفسور ساموئل هانگتینگتون مشاور جورج بوش بوده است برایم ارسال گردیده) برایتان مستدل سازم، البته پر واضح است که مجله هفته باید آنرا چاپ نمایند. در غیر زحمتی بیفایده است.

  شما سؤال کرده اید، شاهد:
  «…آیا روسیه نو تزاری و جمهوری اسلامی ایران فقط در راه رضای خدا به رژیم اسد کمک می کنند؟» پایان شاهد. نه آقای جواد محترم،:

  ۱- طبقه حاکمه ایران یعنی سرمایدارانِ ایران کنونی و نه مانند زمان شاه سرمایداران کمپرادور!؛
  با دست هیئت حاکمه یعنی جمهوری اسلامی در راه رضای خدا اینکار را نمیکند. نامبرده از ثروت غارت کرده خود با قانون رفسنجانی آورده «خصوصی سازی و اصل متمم ۴۴» دفاع میکند.
  طبقه حاکمه ایران و بطریق اولی هیئت حاکمه ایران بخوبی دریافته‌اند که هرگونه همخوابی با امپریالیسم غالب بمعنی دچار شدن بسرنوشت اعلاحضرت شاهنشاهی (بلند بگو آهای زکی) که وی را مانند آب کثافت اماله می آوردند و میبردند دچار خواهند گردید. امپریالیسم غالب حتی به عروسکان نخی خود که اجرای فرامینش به نتیجه مطلوب نمی‌رسد رحم نکرده و همانند هزاران نوکران بی‌اختیار خود همچون نگودن دیم و رضا کچل و پسر… روانه نیستی مینماید.(از بردن نام افرادی چون تروریست «کارلوس» که پس از سه دهه زندانی کشیدن پریروز یکبار دیگر هم به حبس ابد محکوم گردید تا افتضاح جنایات آمریکا اروپا رسوا نگردد، میگذریم)

  این امر را جمهوری اسلامی بخوبی باز هم بخوبی درک کرده است و روی امواج نفرت عمیق و بی‌نظیر ایرانیان در تاریخ، از استعمار فرتوت «انگلستان صغیر» و فرزند خلفش که هنوز وی را مادرانه سروری میکند، سوار است؛
  و از بی آبرو کردن آمریکای جهان خوار در جنگ ۸ ساله و سپس در تمام حرکات سیاسی نظامی و اقتصادی،‌ استعمارگران کنونی از پیروزی به پیروزی دیگری روان است. آری درست خوانده اید بر علیه آمریکا از پیروزی به پیروزی دیگر روان است، کور شود هر کس که نبیند.

  این بدبخت بوش- اوباما- ترامپ هستند که هرچند یکبار از شکست خود عربده میکشند(دومی اولی را و سومی دومی را ولی بهمان راه ادامه میدهند) و با جنگ اتمی دیگران را تهدید میکنند. حتی قطعنامه های گذشته سازمان ملل که امضاء کرده‌اند را زیر پا میگذارند.
  آنچه مسلم است «دیکتاتور ها می‌آیند و می‌روند آنچه میماند خلقهای ساکن در کشورها میباشند-استالین در باره هیتلر که پس از پیروزی در مرزهای ورودی آلمان شرق نوشته بود».

  امروز یا فردا خلق های ایران تحت رهبری حزب کار ایران (توبخوان حزب توده سالهای ۲۰-۳۰) پایانی براین رژیم سرمایداری در ایران خواهد نوشت.

  منتها خلقهای ایران خیلی عاقل تراز جوادها میباشند. دیر گیر ولی سخت گیرند. در زمانی معین و در روندی که برگشت ندارد، همانطوریکه خدای بزرگ «شاهنشاه خدایگان» را با جاروی آهنین محو کردند، سایه خدا «نظام اقتصاد مال خراست» راهم جارو خواهند کرد. منتها آن‌ها ماتریالیسم تاریخی و دیالکتیک راخیلی بهتر از من و شما در حافظه تاریخی خود بکار میگیرند.
  دفاع از حرم زینب چرت است، راه ما از قدس میگذرد چرت است؛
  آری بازهم دفاع از حرم زینب چرت است، راه ما از قدس میگذرد چرت است؛
  همانطور که «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» چرت بودنش برای ۸۰ میلیون ایرانی ثابت شده است و بیش از چندین سال است که همه با آن مبارزه میکنند و روسیاهی آن بر دست دراز شده آمریکا همانند محاهدین ضد خلقی، خط سومی ها، ایران تریبونالی ها، سلطنت طلب ها…. باقی‌مانده است. و امپریالیسم آمریکا با کمال وقاحت و وضوح مستعمرگی ایران را خواستار است. آقا جواد شاید شما این مستعمرگی آمریکایی اروپایی را دیگر شک ندارید؟

  اما در مورد ابر قدرت روسیه:
  روسیه بخاطر چاقویی که امپریالیسم غرب بسرکردگی امپریالیسم افول کننده آمریکا طبق قوانین لنینی که شما بخوبی از لنین بر علیه ترتسکی موردی را ذکر کرده اید، برگردنش نهاده است، پشت اسد و ایران را دو دستی چسبیده است و سعی میکند که بالاخره او هم به غرب نه بگوید و در سه ابر اهرم با آنها متحد نماند و گاهی هم عجولانه با «اردوغان و طبقه حاکمه کنونی ترکیه» و گاهی با ترامپ لاس میزند، ولی این ابر قدرت هم میبیند کوچکترین کوتاهی در مقابل امپریالیسم درنده غالب بمعنی مستعمرگی خودش میباشد.
  روسیه دلش برای اسد نسوخته است. روسیه در حالتی دست و پا میزند که اگر در سوریه و ایران ببازد هرگونه همکاری با اروپا و چین نمیتواند بوی کمکی نماید فقط سهم مستعمرگی آمریکا کمی کمتر شده و چینی‌ها و اروپایی‌ها از آن استفاده خواهند کرد و ابر قدرتی وی برای همیشه پایان یافته میشود.

  اما در مورد SDF:
  همین حرفهای شما را درباره SDF در زمان کردستان آزاد زمان استالین هم میزدند.
  با قتل محمد قاضی رهبر کردستان بدست رضا قزاق مهتر انگلیسی، در باره مسعود بارزانی که ژنرال ارشد محمد قاضی بود کردها میگفتند و سینه سپر میکردند که کرمانج و کردها دوزاری را از زیر شکم اسب در آسمان هدف میگیرند و هرگز تسلیم انگلیس نمیشوند.!
  نتیجه چه شد؟ آقای مسعود بارزانی سراز کجا در آورد و بنوکری اعلاحضرت همایونی در آمدند!!
  مصعود بارزانی از کشوری سوسیالیستی آزداد شده شروع بسازش کرد! SDF مدت زیادی است که هم دفتر در آنکارا و هم در پاریس دارد و از متحدینی بشمارمی آید که فرامین آمریکا را بدرستی و با ظرافت خاصی انجام میدهد و گوشت دم توپ برای امپریالیسم غرب گردیده است.

  همین چندی پیش بود که ائتلاف آمریکا که از کردها انگلیس آلمان فرانسه و ترکیه… تشکیل شده است پل ها، مدارس، بیمارستانها را بمباران کردند و سپس استعمارگرانه بیان داشتند که تحقیق میکنند مقصر که بوده است!! گاهی هواپیمای آیاکس آلمانی و گاهی ایران روحانی زده و گاهی هم ارتش اسد!!!
  آقای جواد محترم، فکر نکنید که کردها از روی نادانی و یا از روی کینه و یا …امر دیگری اینکار را میکنند!

  نه آن‌ها از نظر تکامل نیروهای مولده خودِ کُردها در کشور هایی که اکنون در آنجا سکنی دارند، از راه ناسیونالیسم کردی میخواهند آنرا تکامل دهند!
  که گاهی با برگشت بعقب یعنی روشی فئودالیستی و گاهی حتی نظریاتی مترقی ولی بدون تکیه بر پایه‌های مادی خلق های کرد، بلکه با سازش با امپریالیسم، دوست و دشمن خود را تشخیص نداده و بعذاب امپریالیسم آمریکا و دست دراز شده اش در منطقه یعنی اسراییل دچار گردیده اند.
  آنان بجای آنکه با خلقهای محلی همانند آذربایجانیان اتحادی تنگاتنگ بسته و بدشمن مشترک بتازند، دشمن را در میان هم زنجیران خود که با زبانی دیگر سخن میگویند جستجو میکنند.
  (طبقه حاکمه آدربایجان ایران در راس هیئت حاکمه ایران قرار دارد و جانبازان آزادیخواه و انقلابی آذربایجان هم هرچندی در راس نیروهای مترقی ایران قرار دارند حتی اگر بانیان اصلی آن نباشند- حیدر بمبی و یا حیدر برقی و یا حیدرخان عمواغلی امیدوارم معرف حضورتان باشد همان «برو عمواقلی که ارتحاع سیاه ایران بر زبانها انداخته است»
  حتی آنان بزودی ولی آهسته آهسته ترکیه را هم در ائتلاف آمریکایی پذیرش خواهند کرد؟؟ امید وارم که اشتباه نمایم.
  بیخود نبود که مصطفی حجری رهبرحزب «سوسیالیستی» کردستان ایران، بمحض اینکه دید داعش چگونه باج میگیرد و کردها در مناطق جنگی چگونه میخواهند بسرکردگی دست یابند، شاشش برای کردستان ایران بسرکردگی وی کف کرد و با اسراییل و آمریکا اتحاد بست و شروع به ترور در کردستان ایران کرد، که هفته‌ای بطول نینجامید که به گه خوردن افتاد. زیرا مردم کردستان ایران تکامل نیروهای مولده خود را در مقام قیاس با بخش‌های کرد نشین دیگر کشورها، خیلی وقت است که چشیده اند و باین زودیها فکر نمیکنم که آمریکا-اسراییل بفکر داعش سازی در ایران بیفتند. زیرا چندین بار نتیجه معکوس از اختلاف انداز تا شاید حکومت کنی، را گرفتند و مانند تفی سربالا بر پان کردیستها و بخصوص پان ترکیست ها که ساز آذربایجان جنوبی را میزدند (حسن جداری ها) را پس گرفتند و مردم آذربایجان می‌بینند که یک پله تکاملی از آذربایجان جدا کرده از روسیه کنونی جلوترند.
  در‌واقع آذربایجان باکو بایستی مانند ایران فرا گیرد به عمو سام و اسراییل نه بگوید، در غیر اینصورت سرنوشتهایی همچون آفریقای جنوبی، گرجستان، اوکرایین، مصر…. را در پیش خواهد داشت. (اگر شانس بیاورد زیرا خیلی ضعیف تراز این کشورهای برشمرده میباشد)
  این است سرنوشت سازش.
  آینده همچون آینه حال در جلوی ماست.
  سپیده
  شانزدهم فروردین ۹۶
  سه روز پسا سیزده بدر باستانی که عزتش بر هر ایرانی بخصوص کردها و آذری ها برعلیه «وِردهای عربی خوانِ» حکومت ایران واجب است.

  لایک

  • موضع منصور حکمت و حزبش چه ربطی به کمونیستها دارد؟ اصلا کدام آدم جدی پیدا می شود که آن گروه میکروسکپی هپروتی را جدی بگیرد؟ اگر کمونیستها گاهی به مواضع چنین گروههایی اشاره می کنند فقط بخاطر اینست که نشان دهند کار فرقه گرایان خیالپرداز خودپرست جدا افتاده از توده ها به کجا ختم می شود.
   جای تأسف دارد که هنوز هم کسانی پیدا می شوند که علیرغم ادعای مارکسیست بودن، بجای تحلیل مارکسیستی، به شعارها و عوامفریبی های حاکمان گوش می دهند.
   عصری که استعمارگران کهن احتیاج به حضور مستقیم در کشورهای مستعمره و نیمه مستعمره و همچنین داشتن حکام دست نشانده مطیع در آن کشورها داشتند مدتها پیش به پایان رسیده است. مدتهاست که برای طبقات حاکم بر کشورهای امپریالیست و نمایندگان سیاسی آنها مهم نیست که در فلان کشور چه شعاری سر داده شود زیرا تا زمانی که سیستم اقتصادی این کشورها سرمایه داری وابسته باشد، آنها چه بخواهند و چه نخواهند نمی توانند نقشی جز عرضه کننده مواد خام و نیروی کار ارزان قیمت و تبدیل شدن به بازاری برای کشورهای مرکز را داشته باشند. شاه علنا وابسته به امپریالیسم آمریکا بود اما رژیم جمهوری اسلامی از ابتدای به قدرت رسیدنش شعار مرگ بر آمریکا داده است. ولی آیا نقشی که ایران در اقتصاد جهانی داشت در این سالها تغییر کرده است؟ اگر هم تغییری بوده در راستای تشدید این وضع و وابسته تر شدن هر چه بیشتر ایران بوده. البته مسلما امپریالیستهای رقیب بر سر نفوذ بر این کشورهای وابسته با هم مبارزه می کنند اما نتیجه این مبارزه هر چه باشد تغییری در اساس وضعیت کشورهای وابسته نمی دهد، ضمن اینکه هزینه جانی و مالی این مبارزه در درجه اول از زحمتکشان کشورهای وابسته گرفته می شود.
   فقط ساده لوحی که نطقهای خامنه ای دهان گنده سبک مغز را باور می کند می تواند مدعی شود که ایران در مقابل امپریالیستها «از پیروزی به پیروزی دیگری روان است». حتی مسئولان رده پایین تر جمهوری اسلامی که با مسائل عملی روزمره سر و کار دارند چنین ادعاهایی نمی کنند و اعتراف دارند که ایران هیچ پیشرفت واقعی ندارد و رشد اقتصادی ایران با کنار گذاشتن نفت منفی است. به علاوه، اگر ایران اینچنین پیروزمند است، چرا هم افراد طبقه حاکم تا حد امکان ثروت و خانواده شان را به آن طرف آب می فرستند و هم مردم تحت ستمی که به دلیل فقدان تشکل و آگاهی طبقاتی از بهبود اوضاع ناامید شده اند آرزوی مهاجرت به کشورهایی که پی در پی شکست می خورند را دارند حتی اگر بدانند آنجا انسان درجه دوم به حساب خواهند آمد؟
   در ضمن بیخود سعی نکنید خودتان را به حزب کار ایران بچسبانید. من علیرغم اینکه با مواضع حزب کار ایران مخالفم و آنها را فرقه گرایانه و جزم اندیشانه می دانم اما اعضای آن حزب را افرادی جدی می دانم که چنین حرفهای نامعقولی نمی زنند. بنیان گذاران آن حزب در ابتدای به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی توهماتی داشتند. رویدادهای سال 1360 چشم آنها را باز کرد. پس از آن، سعی شان را کردند تا نقشی مشابه آنچه که امروز گروههای کمونیست شرکت کننده در SDF در سوریه دارند را داشته باشد اما متأسفانه به دلیل روی آوری عجولانه و حساب نشده به مبارزه مسلحانه، نتوانستند موفق شوند. مبارزه مسلحانه آنها (شرکت در حمله آمل) جدا از توده ها ماند و شکست خورد. اگر آنها امروز بگویند که در صورت آغاز شدن انقلاب و جنگ داخلی در ایران از ایفای نقشی نظیر آنچه که رفقای سوری در SDF دارند یا نقشی که خودشان قبلا می خواستند اما نتوانستند ایفا کنند سر باز می زنند، به این معنی خواهد بود که بر مزار جانفشانان حزب تف انداخته اند و می خواهند به مسیری که حزب توده و اکثریت پیمودند بروند.

   لایک

 2. تا «مرد سخن نگفته باشد» که در دوران کنونی با ورود زنان به کابینه ها و پارلمانها و هیئت وزیران و از همه مهمتر روسای جمهوری باید گفت: تا «شخص سخن نگفته باشد» عیب و هنرش نهفته باشد.
  این حزب کارگری ها و آقا جواد ها فراموش میکنند که همین حرف را هم در زمان تجاوز به عراق جرج بوشی ها میگفتند و دخترکی مینی ژوب پوش بگردن سربازان آمریکایی دست گل انداخته و مدعی بودند که دمکراسی سازان آمریکایی شرایطی برای آنان بوجود می‌آورند که بتوانند در عراق بکار ترویج و تبلیغ بپردازند و حزب کمونیست کارگری عراق را بسازند.
  آقا جواد فراموش میفرمایند که عموسام چیزی مجانی بکسی نمیدهد. حتی اگر وجودش در جایی باعث سود سرمایدارانی گردیده بوده باشد اکنون توسط ترامپ فرمان استرداد این سودها می‌شود، زیرا برای عموسام زمانی خرج برداشته است. چه دوست جداناپذیرش آلمان باشد و چه عربستان سعودی!!
  حالا پس از تجربه در مورد حکومت های «دمکرات» در یوگسلاوی سابقِ تقسیم کردهِ خود و سپس در لیبی و افغانستان؛ ام.آمریکا میخواهد در کشور مستقل سوریه، کردستان «دمکراتیک» بوجود آورد.
  آقا جوادِ ایران تریبونالیها معتقد است: «مردم را بر اساس نژاد، مذهب و جنسی از هم تفکیک نمی کند. کردها در این حکومت با اعراب، آشوریها، ترکمنها، ارمنی ها و غیره برابر خواهند بود.» و فرمان میدهند که کمونیستها و دمکراتهای انقلابی باید از تشکیل چنین حکومتی حمایت کنند.
  گویا باید گفت واقعاً قورباقه ابوعطا میخواند.
  آقای جواد! فراموش نکنید برای اینکه یک کشور دمکراتیک باشد فقط نباید از چند میلیت تشکیل گردیده باشد، بلکه برای دمکراسی حکومتی آزاد لازم است. که آمریکا بر علیه تمام حکومت های آزاد جهان خرابکاری کرده و سعی در تخریب آن‌ها میکند. حتی به سوئد سرمایداری پیش رفته رحم نکرد و او را مجبور کرد که به تمام قوانین سه ابراهرم و بطریق اولی نولیبرالیسم گردن نهد. آفا جواد گویا شما در جهانی بنام کره زمین تشریف ندارید؟
  آهنکار
  سیزده بدر ۹۶

  پسندیده شده توسط 1 نفر

  • مواضع کمونیستها در زمان اشغال عراق مشخص است و تهمتی که بیان کردید نشان می دهد که یا شناختی از این مواضع ندارید یا عمدا به جعل می پردازید.
   هر موقع عمو سام به فکر طلب هزینه جنگ از SDF یا امتیاز گیری از آن افتاد انقلابیون جوابش را می دهند. به علاوه، آیا روسیه نو تزاری و جمهوری اسلامی ایران فقط در راه رضای خدا به رژیم اسد کمک می کنند؟
   لابد اینکه «آمریکا بر علیه تمام حکومت های آزاد جهان خرابکاری کرده و سعی در تخریب آن‌ها میکند» دلیل موجهی برای این می شود که تلاش برای برپا داشتن دمکراسی و حکومت آزاد نفی و بجای این کار از یک دیکتاتور بعثی حمایت شود!

   لایک

 3. چیزی به نام «کردستان بزرگ» تشکیل نخواهد شد. نیروهای متشکل در SDF اختلافات اساسی با حکومت بارزانی در عراق دارند و امکان ندارد متحد شوند.
  چیزی که امکان پذیر و مطلوب است تشکیل یک حکومت دمکراتیک در مناطق آزاد شده توسط SDF است. این حکومتی خواهد بود که برخلاف همه مرتجعین و وابستگان به گروهبندیهای امپریالیستی مختلف، مردم را بر اساس نژاد، مذهب و جنسی از هم تفکیک نمی کند. کردها در این حکومت با اعراب، آشوریها، ترکمنها، ارمنی ها و غیره برابر خواهند بود. کمونیستها و دمکراتهای انقلابی باید از تشکیل چنین حکومتی حمایت کنند.

  لایک

 4. طرح انگلیسی- صهیونیستی ایجاد کشور جعلی اسرائیل در شرق میانه یکی از سخیف ترین طرحهای قرن بیستم بود که تا کنون تمام بشریت مترقی را بخود مشغول داشته است.
  بدنبال نابودسازی اتحاد شوروی و بالکانیزه کردن یوگسلاوی، امپریالیسم جهانی تحت رهبری صهیونیسم باصطلاح بین المللل اینک در قرن بیست ویکم به بحساب کشتارهای میلیونی و ویرانی بی سابقه چندین کشور به فکر ایجاد یک غده سرطانی بدخیم دیگر در منطقه بنام «کردستان بزرگ» است.
  اگر بشریت ترقیخواه نتواند از تشکیل این غده بدخیم جلوگیری نماید، کل منطقه و جهان در آتش جنگهای دائمی استعماری خواهد سوخت.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: