سرتیتر

نظامیان آمریکایی افغان‌ها را برای سرگرمی به قتل

afganistan_2017

احمد پوری

» براساس گزارش گاردین، بعضی از سربازان اعضای بدن قربانیان خود را به عنوان سوغاتی به همراه خود برده و با اجساد کشته‌شدگان Ahmad_Pouri_Kعکس یادگاری می‌گرفتند… متهم این پرونده افزود؛ این جرایم … توسط گروهبان” کلوین گیبس”برنامه‌ریزی و هماهنگ شده بود. او سناریوهای پیچیده مختلفی را پیشنهاد می داد. مناطق غیرنظامی به عنوان هدف انتخاب می‌شدند و بعد از کشتن افراد باید به گونه نشان می دادیم که گویی این کشتار توسط تروریست ها صورت گرفته.» ( 1)
» گروهبان کالوین گیبس به عنوان غنائم جنگی انگشتان اجساد قربانیان را قطع کرده و دندان آنها را کشیده است!
یکی از متهمان گفت که او با جسد قربانی مانند یک عروسک خیمه شب بازی، بازی می کرد!… » ( 2 )
آیا چنین جنایاتی «تصادفی» است و به اخلاق فردی چند سرباز یا سرهنگ روان پریش وابسته است؟ آیا با محاکمه کردن آنها مشکل حل می شود؟

چرا حتی در زمانیکه اینگونه اخبار منتشر می شود تاکید و تمرکز رسانه ها و سیاستمداران بیشتر روی جنبه اخلاقی قضیه است؟ چرا بررسی ریشه های اقتصادی و سیاسی ساختاری نظامی که بطور دائم این گونه جنایات و غارتگری را تکرار می کند، فراموش می کنند؟
چرا اینگونه اخبار حتی به اندازه تبلیغات مبتذل برای فروش کالاهای یکبار مصرف در رسانه ها تکرار نمی شود و در کوتاهترین فرصت ممکن به فراموشی سپرده می شود؟
چرا رسانه های مهم جهان به سازماندهی میزگرد و گفتگو با متخصصان برای ریشه یابی و متوقف کردن علل تکرار جنایات وحشیانه و بیکران… نمی پردازند؟
چرا اینگونه «اتفاقات» بطور دائم در تمام جنگهای امریکا و شرکا در هر نقطه جهان تکرار می شود؟
چرا جرج بوش زمانیکه خاورمیانه را به آتش می کشید با افتخار مژده جنگهای پی پایان را به بشریت داد؟ منافع چه کسانی در این جنگها تضمین می شود؟ چرا رسانه های حاکم برجهان اغلب با این جنگهای صلیبی جدید و «جنگ تمدن ها» همراهی کردند و می کنند؟
آیا این جنگها همانطوریکه جنگ افروزان ادعا می کنند برای تزریق دمکراسی و حقوق بشر در راه رضای مسیح یا الله است؟
نتیجه واقعی این جنگ ها در خاورمیانه و افریقا دمکراسی و رفاه ببار آورده یا اینکه ویرانی و غارت و ترویج تروریسم و جنایت را به اوج ناشناخته تاریخی رسانده است؟
هلندیها ضرب المثل خوبی دارند که می گویند: هیچ خری دوبار پایش به یک سنگ نمی خورد!…
چرا هنوز هم در ایران با دیدن این همه تجربه مشخص روزانه در همسایگی کشورمان یعنی در افغانستان، عراق، سوریه… باز هم بخش قابل توجهی از جوانان خوش گذران و «غیرسیاسی» و احزاب و نیروهای سیاسی هستند که در انتظار حمله رهایی بخش سربازان امریکایی ثانیه شماری می کنند و آرام و قرار نداردند؟

آیا امریکایی ها آنقدر احمق هستند که علیرغم صرف هزینه های میلیاردی، از آنسوی اقیانوسها جوانان و سربازان خود را به خلیج فارس و خاورمیانه می آورند و در جنگ ها به کشتن می دهند تا جوانان «غیرسیاسی» ایرانی در دیسکوها با دوست دخترشان بیشتر و بهتر برقصند؟
چرا قربانیان نجات خود را در پناه بردن به آغوش جلادنشان و آتش افروزان جهانی جستجو می کنند؟

اگر در رویای رسیدن به صلح و جامعه ای انسانی هستید باید از خواب غفلت بیدار شوید و قبل از هر چیز دوستان و دشمنان خود را بشناسید!

چنین جماعتی را چگونه می توان بیدار کرد؟
راه حل چیست؟ سیاسی شدن یا غیرسیاسی شدن؟
نظر شما در این باره چیست؟

احمد پوری (هلند) 25 – 03 – 2017

abstanhalter1
پیوند این یادداشت در صفحه فیس بوک:

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1631862913499604

یکی از دوستان ارجمند بعد از خواندن یادداشت فوق نوشته است:
آقای پوری گرامی، تعداد ایرانیان داخل و خارج از کشور به رقمی حدود 88 میلیون می رسد که عدد بسیار بزرگی است. با اینحال اگر کردار و گفتار این جمعیت بسیار بزرگ را دنبال کنیم، چاره ای نیست جز اینکه مرتباً از خواب زدگی آن ها شگفت زده شویم. نمونه ی این موضوع یکی همین پست کنونی شما است. جریان «کلوین گیبس» که در بالا به آن اشاره کرده اید مربوط به سال 2011 است و نه 2016! در همان سال هم به این نظامی تبهکار حکم حبس ابد داده شد (نگاه کنید به پیوند خبری زیر این کامنت). پرسش بنده مشخصاً این است: آیا شما و سایر هموطنان امان پس از شش سال تازه از خواب بیدار شده اید؟ آیا برای انتقال یک خبر از اخبار بین المللی به اخبار فارسی زبان، شش سال زمان لازم است؟ آیا هموطنان گرامی پیش از نوشتن یک مطلب نباید این زحمت را به خود بدهند که با یک جستجوی ساده و رایگان اینترنتی از همان صندلی راحت اشان، درستی یا نادرستی مطلب را بررسی کنند؟!

http://www.dailymail.co.uk/…/US-Army-sergeant-Calvin

جواب من:

دوست ارجمند شما استعداد غریبی در نادیده گرفتن اصل موضوع و پرداختن به مسائل فرعی دارید!
در یادداشت فوق تاریخ وقوع حادثه مطلقا مهم نیست! هرچند که بهتر بود تاریخ دقیق و درست ذکر می شد… مسئله اساسی این است که چرا بعضی از حوادث هزاران یا بعضی وقتها میلیونها بار توسط رسانه ها تکرار می شوند تا سنگ نوشته ای بر مغز انسانها باشند! ولی حوادثی مشابه و به مراتب بدتر تبدیل به خبری می شود که در کوتاهترین زمان ممکن باید زیر انبوهی از اخبار بی ارزش دیگر مدفون و فراموش شود! تلاش 0.1% های حاکم برجهان و رسانه های گوش بفرمان آنها را در گمراه کردن توده ها از اصل مطلب می توان فهمید! ولی شما چرا؟ اگر قرار است کسی بیدار شود از جمله شما هستید که باید به روح مطلب بپردازید! هزاران مثال در این زمینه هست که من به یک نمونه آن اشاره می کنم بعدا در این مورد یادداشت مفصلی خواهم نوشت امیدوارم اگر نظری در باره محتوای مطلب داشتی بطور جدی برخورد کنی…
یک:
آیا ترامپ و تمامی رهبران سیاسی کشورهای غرب نمی فهمند که احمدی نژاد در سال 2005 گفته بود » اسرائیل باید از نقشه کره زمین محو شود.» سپس در هر ملاقاتی با رهبران اروپا و امریکا و سازمان ملل از او پرسیدند چرا این حرف زده است؟ احمدی نژاد و تمامی رهبران سیاسی و مسئولین وزارات امورخارجه هزاران بار توضیح دادند که منظور ما رژیم صهیونیستی است نه ملت اسرائیل یا یهودی ها و مثال زدند که حالا نظامی بنام شوروی وجود ندارد و از نقشه جغرافیای جهان محو شده است ولی روسها قتل عام و نابود نشده اند!…
ولی تمامی رهبران سیاسی کشورهای غرب هر وقت که بخواهند ایران را زیر فشار بگذارند تا امیتازات بیشتری بگیرند در هر موضوعی می گویند: شما گفته اید که می خواهید اسرائیل را از نقشه کره زمین محو کنید!
حالا ترامپ و مشاورانش برای باطل کردن عملی توافق اتمی با ایران و بالا بردن تشنج و جنگ، می گویند نگرانی ما جدی است زیرا شما گفته اید که می خواهید اسرائیل را محو کنید!
آیا آنها نمی فهمند که:
یک: این حرف اخبار روز نیست و در سال 2005 در همايش «جهان بدون صهيونيسم» گفته شده است!
دو: هدف صهیونیسم بوده نه ملت اسرائیل
سه: احمدی نژاد این حرف را زده است نه همه ایرانی ها یا تمامی سیاستمداران ایرانی!
چهار: احمدی نژاد سالهاست که دیگر رئیس جمهور نیست…
پنج: احمدی نژاد از اسب قدرت افتاده است و امکان دارد در دعوای جناح های مختلف رژیم مورد تصفیه قرار گیرد…
شش: ایران مطلقا امکان عملی کردن این ادعای ابلهانه را ندارد!…
هفت: بارها نتانیاهو از برنامه اسرائیل برای حمله به ایران در رسانه ها حرف زده است! عکس العمل رسانه ها و رهبران جهان چه گونه بود؟ آیا کسی نگران امنیت ایرانی ها بود؟
بجای محکوم کردن اسرائیل رسانه های معتبر جهان بررسی می کنند که هواپیماهای اسرائیل برای بمباران کردن ایران از کدام مسیرها می تواند حرکت کند؟ از طریق ترکیه؟ از طریق عراق؟ یا از طریق عربستان سعودی؟…

شما همین دو نمونه را بررسی و مقایسه کنید. یکی شعاری ابلهانه می دهد که همه جهان میداند حرف مفت است و کوچکترین پشتوانه عملی ندارد! ولی تک تک رهبران کشورهای غربی بشدت اعتراض می کنند و رهبران ایران را وادار می کنند که بگویند غلط کردیم و منظور ما آن چیزی نیست که شما تفسیر می کنید! بازهم ول کن نیستند!…
دیگری برنامه عملی تهاجم و تجاوز و بمباران به کشوری دیگر را علنی اعلام می کند ولی رسانه ها و رهبران جهان تبدیل به آنالیستهای بی طرف می شوند تا پیش بینی کنند این حمله چگونه اتفاق خواهد افتاد؟…. ( 3 )
«آقای اولمرت که دیدار او با آقای بوش دیدار خداحافظی دو رهبر تلقی می شود، تاکید کرد که بین اسرائیل و آمریکا تفاهمی عمیق و اساسی در باره تهدید ایران و نیاز به اقدام در جهت رفع این تهدید وجود دارد.
اهود اولمرت که به گفته خودش در سفر به واشنگتن مذاکراتی طولانی با دیک چنی معاون رئیس جمهوری و کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا انجام داده است، گفت: «من به یاد نمی‌آورم که در دولت آمریکا، از جمله در روزهای اخیر، کسی به من یا به نمایندگان رسمی من توصیه کرده باشد که به اقدامی که ضرورت امنیت بنیادی اسرائیل تصور می‌شود از جمله مورد ایران، دست نزنیم.»
( 4 )
می توان صدها دلیل شمرد که نگرانی کشورهای غربی در مورد آن جمله احمدی نژاد کاملا بی مورد و بی ربط است و نمی توانند آنرا به مثابه شمشیر داموکلوس تا ابد بربالای سر ایرانیها نگهدارند!
در نهایت تاسف هر وقت که منافع کشورهای غربی ایجاب می کند این حرف ها را طوری بیان و تفسیر می کنند که گویی همین حالا خطر لشگرکشی ایرانی ها جهان را تهدید می کند!…

هزاران مثال مهمتر هست که بعدا سر فرصت به آنها خواهم پرداخت… یکی از مهمترین آنها مقایسه » مرد تانکی» با راشل کوری است.
مرد تانکی اسمی که رسانه های غربی به کسی داده اند که 28 سال پیش در میدان تیان من چین جلو تانکها ایستاد. این رویداد هرگز کهنه نمی شود همواره بروز است. به مناسبتهای مختلف در رسانه های غربی مکررا منتشر می شود… مرد تانکی بعد از متوقف کردن حرکت تانکها حتی بالای تانک رفت و دریچه مخصوص را باز کرد و با راننده تانک حرف زد و آمد پائین دوباره راه تانکها را سد کرد ولی در تمام این مدت کسی به او شلیک نکرد و زیر تانک له نشد! این مرد از نظر رسانه های غربی سمبل جاودانه مبارزه علیه دیکتاتوری چینی و قتل عام میدان تیان من است! راشل کوری دختری امریکایی بود که در جلو بولدوزرهای اسرائیل که خانه های فلسطینی ها را روی سرشان خراب می کرد، ایستاد ولی راننده بولدوزر اسرائیلی نایستاد و او را کشت! رویداد اول میلیونها بار از تلویزیونها و رسانه های غربی منتشر شده ولی دومی فورا به فراموشی سپرده شده است! راشل کوری نه تنها به مظهر دمکراسی، عدالت، صلح، انسانیت، … تبدیل نشد، اسم هیچ خیابانی یا دهکده ای یا شهری … را بنام او نکرده اند… حتی مجسمه او را برای فعالیتهای انسانی و صلح طلبانه او برپا نکرده اند!…
بیاد آورید جوانان سیاه پوستی را که در مقابل پلیس امریکا بدون اینکه جرمی مرتکب شده بودند دستهای خود را به علامت تسلیم بالای سرشان برده بودند و با رگبار گلوله پلیس کشته شدند! یک لحظه فکر کنید اگر یکی از این جوانان جرئت می کرد بطرف ماشین پلیس برود، تا چه رسد بربالای تانک برود و دریچه اش را باز کند… چه بلایی برسرش می آورند؟… هیچ یک از هزاران جوان امریکایی که بدست پلیس کشته شده اند تبدیل به سمبل مبارزه با بیعدالتی و حقوق شهروندی و … نشده اند! راستی چرا جهان ما چنین است؟
این شیوه برخورد و سنجیدن با دو متر است که بسیار خطرناک است و امکان مغزشویی توده ها و جنگهای ویرانگر و جنایت بار را فراهم می کند…
دوست ارجمند، بهتر است به این مسائل بپردازید. اگر کسی گفت قربون چشمهای بادامیت برم، فورا بیاد بادام نیفت و نگو که من بادام می خواهم! مفهوم اصلی جمله را دریاب! امیدوارم کسی بتواند تو را از خواب بیدار کند. اگر کسی خودش را بخواب بزند در نهایت تاسف امکان بیدار کردن غیرممکن می شود!…

موفق و بیدار باشی …
با احترام
احمد پوری

( 1 )
http://radiomehregan.com/%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D…/…

با توجه به پیوند های زیر روشن می شود که این رویداد در 9 سپتامبر سال 2010 اتفاق افتاده است. و ذکر تاریخ 2016 در اخبار سایتهای فارسی درست نبوده است.
( 2 )

U.S. sergeant who gunned down unarmed Afghan civilians and cut off their fingers as trophies is jailed for life
• Sergeant Calvin Gibbs cut fingers off corpses and yanked out victim’s tooth as war trophies
• Co-defendants said he played with victim’s corpse ‹like a puppet›
http://www.dailymail.co.uk/…/US-Army-sergeant-Calvin-Gibbs-…

US soldiers ‹killed Afghan civilians for sport and collected fingers as trophies›
Soldiers face charges over secret ‹kill team› which allegedly murdered at random and collected fingers as trophies of war
https://www.theguardian.com/…/us-soldiers-afghan-civilians-…

( 3 ) حمله احتمالی اسرائیل به ایران چگونه خواهد بود؟
جاناتان مارکوس خبرنگار بی بی سی در مسائل دیپلماتیک

http://www.bbc.com/…/02/120228_l10_jm_israel_iran_attack.sh…

( 4 ) خطر حمله نظامی اسرائیل ایران را تهدید می‌کند؟

http://www.bbc.com/…/iran/2008/11/081126_si-az-olmert-bush.…

احمد پوری (هلند) 25