سياسی, سرتیتر

حیات بر روی کره زمین در حال نابودی ست.

توضیح: نتیجه گیری برای نحوه مبارزه فردی بخاطر حفظ موجودیت حیات زیست و اشکال آن دقیق نیست این ترجمه که به نکات درستی جهت مطالعه خوانندگان توجه دارد و زمینه های ایجاد ویرانی محیط زیست را می بیند ولی آنرا بطور مستقیم به مبارزات طبقاتی برای محو ناعدالتی و در هم کوبیدن سیستم سود و مالکیت پیوند نمی دهد.و عرضه و تقاضای کمتر و مسئولیت های فردی را به عنوان جواب انسانی به مشکل عظیم طبیعت و محیط زیست نشان می دهد

erde_2017

حیات بر روی کره زمین در حال نابودی ست.

وقفه در موجودیت هزاران انواع ایجاد شده است

درست روزیکه شما این مقاله را مطالعه می کنید، حیات ۲۰۰ گونه از انواع موجودات زنده بر روی کره زمین (گیاهان، پرندگان، حیوانات، ماهی ها، زو حیاتین، حشرات، خزندگان) به پایان می رسد. فردا ۲۰۰ گونه دیگر از موجودات زنده برای همیشه از کره زمین محو خواهند شد.

یورش انسان برای از بین بردن حیات بر روی زمین در تاریخ این سیاره بی سابقه است. سیاره زمین اکنون ششمین واقعه انقراض جمعی را تجربه می کند و علت آن انسان می باشد. علاوه براین، این واقعه انقراض جمعی در حال تسریع می باشد و تأثیر آن چنان جامع است که اندازه گیری تدریجی توسط سازمان ملل، خبرگزاری های بین المللی و دولتها تلاشی بی عبث و غیر واقی به منظور تحمیق مردم است.

و این دیگرتنها موردی نیست که بگوئیم انواع » نامرئی» در حال اضمحلال هستند: آن دسته از حشرات، زو حیاتین و حیوانات کوچک، موردی که شما هرگز حتی نشنیده بودید، حتی با فرض اینکه آنها شناسائی شده اند و یک نام هم توسط انسان به آنها داده شده باشد باید بگوئیم که در حال اضمحلال هستند.

من و شما امروز در آستانه محرک انقراض بعضی از نمادی ترین انواع موجودات زنده هستیم. برای یک گالری انواع موجودات تهدید شده، که برخی از آنها، «در آستانه انقراض اند«، نگاه کنید به » دنیای حیوانات وحشی که توسط انسان به لبه پرتگاه نابودی رسیدند – در تصاویر«.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتر در مورد برخی از جنبه های تهدید آمیز انقراض کسب کنید، شما می توانید به گزارشات اخیر رجوع کنید: «گزارش جنایت نسبت به حیات توحّش در جهان: قاچاق انواع موجودات زنده حفاظت شده» و» گزارش حیات موجودات زنده در سال ۲۰۱۶ » که شامل این کلمات می شوند: » آمار اصلی از این گزارشکاهش ٪۵۸ را بین سالهای ۲۰۱۲ – ۱۹۷۰ را نشان می دهد. این بدان معنی است که، بطور متوسط، جمعیت حیوانات در مقایسه با ۴۲ سال قبل تقریباً به نصف رسیده اند «.

اگر شما می خواهید تنها به بررسی یک جنبه از چیزی که در اقیانوس ها اتفاق می افتد بپردازید، این گزارش اخیر سازمان ملل متحد به شما چیزی برای تعمق کردن می دهد: » گزارش جدید سازمان ملل پیدا شدن زباله های روی هم ریخته دریائی به بیش از ۸۰۰ نوع از موجودات زنده دریائی آسیب می رساند که میلیون ها دلار برای هر کشور هزینه بر می دارد «.

البته بخشی از اتفاقاتی که میافتد مربوط به فاجعه مدام محیط زیست و آب و هواست و هیچ خبر خوبی نیز در این مورد وجود ندارد. ببینید » اتفاقی که اکنون در قطب شمال در حال رخ دادن است شگفت انگیز و عجیب است «.

اما، نه هر اتفاق بدی که میافتد نیز قابل فهم است. آیا شما می دانید که ما اکنون در حال نابود ساختن خاک کره زمین هستیم؟ نگاه کنید به » اگر تنزل خاک به همین منوال ادامه یابد، تنها ۶۰ سال از ادامه کشاورزی باقی خواهد ماند«.

و آیا شما می دانستید که حتی ازت هم در حال حاضربه مشکل بسیار بزرگی تبدیل شده؟ ببینید، » دانشمندان بر روی نادیده گرفتن تهدید مشکل ازت انگشت می گذارند «.

البته، تجاوز و خشونت های نظامی، پیامد های مخربی بر سیستم های زیستی زمین نیز داشته، از بین بردن زمین، آب و هوا (گذشته از کشتن انسان ها) و جنگ و ستیز بر سر منابع. شما از مقاله » جهنم نفت عراق – انفعال دولت در برابر تروریسم محیط زیست » و یا وب سایت بقایای سمی پروژه جنگ، هیچ لذتی نخواهید برد.

اما هر جنبه از هزینه های نظامی مستقیماً و در نهایت به منظور نابود ساختن استفاده می گردد. و این هیچ عمل کرد دیگری به جز این ندارد. در حالیکه، دو و نیم میلیارد انسان غذای کافی برای خوردن ندارند. ملاحظه بفرمائید، ؛ از هر ۳ نفر، ۱ نفر با هزینه بکار برده شده سراسری که به ۳ و نیم تریلیون دلار در سال می رسد، از سوء تغذیه رنج می برند «.

هم چنانکه شما همه این نوشته را می خوانید، ممکن است بگوئید، «نه من» بلکه شما در اشتباه هستید. شما لازم نیست که یک آفریقایی فقیر و محروم باشید که به کشتن فیل ها و فروش عاج آنها برای زنده ماندن دست به چنین کاری بزنید. شما لازم نیست یک کشاورزی باشید که خاک را با سموم مصنوعی از بین می برد باشید. شما لازم نیست سربازی باشید که می کشد و نابود می کند یا فردی باشید که برای یک شرکت انحصاری کار می کند که دهقانان را از زمین خود با زور بیرون میراند.

شما فقط باید یک فرد » عادی» باشید که مالیات خود را برای تسلیحات می پردازد و بیش از سهم خود از منابع جهان را مصرف می کند در حالیکه، بدون چالش در نظام جهانی که از خشونت و استثمار مدیریت شده توسط نخبگان سرمایه جهانی، شرکت می کنید.

سئوال اساسی اینجاست، » چرا چنین شرایطی حاکم است؟ »

دلیل این است که انقراض انسان ناشی از این نیست که بعضی از انسانها فرم حیات خاصی را انتخاب می کنند که به انقراض، هر چند دهشتناک منتهی می شود. در واقع، فقط دو چیز انواع موجودات را به لبه پرتگاه نیستی می رساند: تخریب سیستماتیک زیستگاه زمین – جنگل ها، مراتع، تالاب ها، زمین های عمدتاً شامل ذغال سنگ نارس یا ذغال سنگ نارس باتلاق ها، درخت یا درختچه که در مرداب های عمدتاً ساحلی و گرمسیری رشد می کنند که با جزر و مد آب بالا می آید…. – تلاش بی پایان ما برای تصرف بیشتر مکان های وحشی کره زمین برای استفاده انسان (خواه این مسکونی، تجارتی، استخراج معدن، کشاورزی یا نظامی باشد) و نابودی آب راه های ما و موجودات اقیانوسی با ریختن آلاینده های رادیو اکتیو، گاز کربنیک، بسیاری از سموم و آلاینده های شیمیایی و حتی پلاستیکی می باشد.

و آیا می دانید چه چیزی این تخریب زمین و آب زیستگاه را عقب می نشاند؟ تقاضای شما برای محصولات مصرفی که همه آنها با استفاده از زمین و آب زیستگاه تولید می شود و منابعی که از آنها مشتق می گردد، اغلب دور از محل زندگی شما. ابتدائی ترین محصولات مانند غذا و لباس در زمین های کشاورزی تولید می شوند، گاهی اوقات توسط از بین بردن جنگل های انبوه، یا گرفته شده از اقیانوس (جائیکه صید بیش از حد و بی رویه ذخایر ماهی جهان را تهی کرده است) به دست می آیند. اما، در استفاده از این منابع، ما از نیازهای زمین، اقیانوس ها، آب راه ها برای احیای کافی نیروی مصرف و زمان لازم برای بهبود شدن چشم پوشی کردیم.

ما هم چنین تقریباً در هر موقعیت بدون هیچ سئوالی یا چالشی در توزیع نابرابر منابع که برخی از مردم فقیر و تنگدست را وادار به اتخاذ اقداماتی از جان گذشته برای زنده ماندن از طریق کشاورزی بر روی زمین های حاشیه ای و یا کشتن حیوانات وحشی که در معرض خطر هستند شرکت می کنیم.

بنابراین، راحت ننشینید و انتظار داشته باشید معجزه ای توسط سازمان ملل متحد، سازمانهای بین المللی و دولتهای امپریالیستی برای حل این مشکل بزرگ انجام گیرد. این به دلیل ساده ای نمی تواند رخ دهد، چون تمام این سازمانها در درون سیستم متناقضی اقدام به عمل می آورند که سود شرکتهای غول پیکر و خشونت نظامی را بر تساوی حقوق انسان و پایداری زیست بومی در اولویت قرار می دهد.

در عین حال آنها در حال تشویق مصرف اضافی توسط مردم در کشورهای صنعتی و تسهیل توزیع نابرابر درآمد و ثروت که دقیقاً به این خاطر است که این به نفع کسانی است که این سازمانها، آژانس ها و دولتها را کنترل می کنند: نخبگان دیوانه شرکتهای غول پیکر که عاری از هر نوع ظرفیت برای دیدن هر ارزشی فرا تر از » حد اقل » هستند. به تحقیق در مورد «نخبگان جهان در دیوانگی و حماقت به سر می برند » نگاهی بیندازید.

اگر می خواهید اقدامی در بزرگترین چالشی که انسان اکنون با آن روبروست انجام دهید – برای جلوگیری از انقراض خود انسان ما باید فرا گیریم تا برای زیستن در هماهنگی با زیست کره خاکی ما ودر تساوی حقوق با هم نوعان خود قرار گیریم (یعنی ارزشهای سوسیالیستی مترجم) – سپس من شما را تشویق می کنم مسئولیت شخصی را در این مورد قبول کنید.

اگر شما این مسئولیت را قبول می کنید، شما باید فورا وارد کارزار فعالیت شوید. در ساده ترین سطح، شما می توانید برخی از گزینه های دشوار اما، ارزشمند شخصی را انتخاب کنید. مثلاً گیاه خواری را انتخاب کنید، خریدن/روئیدن مواد غذائی ارگانیک و قاطعانه امتناع از استفاده از هر نوع سم و یا حتی رانندگی با اتومبیل یا پرواز با خط هوائی.

اما اگر شما می خواهید یک رویکرد یک پارچه را انتخاب کنید، مؤثرترین راهی را که شما می توانید انجام دهید، این است که بطور سیستماتیک مصرف شخصی خود را کاهش دهید، در حالیکه روحیه اتکا به نیروی خود را افزایش دهید. انیتا مککون و من یک استراتژی پانزده ساله برای این کار در» پروژه فلیم تری (1 ) به منظور نجات حیات بر روی این سیاره » انجام دادیم.

شما هم چنین ممکن است با امضاء خود آنلاین این تعهد را بدهید، که خشونت از دنیای حیوانات زدوده شود.

یکی از تراژدی های موجودیت انسان مدرن این است که ما را وادار به قبول این باور کردند که ما هیچ گونه مسئولیتی درقبال جامعه نداریم. ملاحظه کنید توهمی را که اکثراً می گویند «من مسئول نیستم«.

این حقیقت ندارد، اما تعداد کمی از مردم هستند که احساس می کنند به اندازه کافی قدرتمند برای تغییر در جامعه می باشند.

و هر بار که شما تصمیم می گیرید که هیچ مسئولیتی را قبول نکنید و در عوض به شخص دیگری واگذار می کنید، شما نشان خواهید داد که چرا هیچ کس دیگر نیز نباید مسئولیت بپذیرد.

انقراض این سیاره می آید. شما در مقابلش چه کاری انجام خواهید داد؟

نشریه رنجبر
1 -Flame Tree Project