اخبار ایران و جهان

فراخوان به شرکت در تظاهرات اعتراضی در هلند علیه راسیسم

 

جمعه 20 ژانویه 2017 – ساعت 19.00 – بورس‌پلاین آمستردام

تنفر موقوف! همه‌باهم علیه ترامپ و ویلدرز!

عروجِ خطرآفرین راسیسم و فاشیسم در قالب گروهها، احزاب و سازمان‌های رنگارنگ زنگِ خطری را برای اکثریت جامعه‌ی جهانی به صدا در آورده است. از دلِ بحران سرمایه‌داری جهانی و دست‌وپازدن این نظام در آن، بار دیگر رشد احزاب دستِ‌راستی و فاشیستی به مثابه یک دمل چرکین سر برآورده است. رشد روزافزون این جریاناتِ افراطی که به شکلی از اشکال از حمایت پوشیده‌ی دولت‌ها و قانون نیز برخوردارند، یا خود بخشی از دولت را تشکیل داده‌اند، خیل عظیم مهاجرت پناهندگانِ ناشی از جنگ و ناامنی، رشد بیکاری، جرایم، فقر و فلاکت روزافزون که زاده‌ی نظام سرمایه‌داری هستند، دستاویز خود قرار داده‌اند تا حملات وقیحانه‌ی خود را علیه بخش وسیع‌تری از بدنه جامعه فرود آورند و زیر منگه قرار دهند. ناگفته پیداست که بیشترین قربانیان سیاست‌های فاشیستی و راسیسم، پناهندگان و پناه‌جویان هستند.

ترامپ در آمریکا و ویلدرز در هلند نمونه‌های بارز این جریان فاشیستی هستند که به انحاء مختلف پناهندگان، زنان، اقلیت‌های مذهبی و اقشار ضعیف و حاشیه‌ای جامعه را تحت فشارِ سیاست‌های ضدانسانی و نژادپرستانه خود قرار داده‌اند.

مبارزه علیه عروج و رشدِ خارجی‌ستیزی و فاشیسم اکنون به یکی از حیاتی‌ترین عرصه‌های مبارزه مردم آزدیخواه، جنبش چپ و مترقی در سرتاسر دنیا مبدل شده است. اگر جنبش سوسیالیستی و پیشرو جامعه تکانی به خود ندهد و خود را به مثابه یک نیروی مادی و اجتماعی سازمان ندهد میدان را به نیروی‌های فاشیستی و ضدانسانی خواهد باخت.

بنابراین، ما ضمن حمایت و پشتیبانی از تظاهرات اعتراضی علیه نیروهای دست‌راستی و فاشیستی، کلیه نیروهای چپ و آزادیخواه را فرا میخوانیم بلکه هر چه متحدانه‌تر موجبات پس‌زدنِ سیاست‌های ضدانسانی این جریانات را فراهم آوریم.

زنده باد اتحاد و همبستگی جهانی علیه راسیسم و فاشیسم

زنده باد سوسیالیسم

 

تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – هلند

09-01-2017

 

 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: