اخبار ویژه

دادگاه نظامی اسرائیل یک سرباز ارتش این کشور را به جرم قتل عمد یک فلسطینی محکوم کرد

170104-1152-urn-newsml-dpa-com-20090101-170104-99-744928

Photo: Heidi Levine @

(© Foto: Heidi Levine)

دادگاه نظامی اسرائیل یک سرباز ارتش این کشور را به جرم قتل عمد یک فلسطینی محکوم کرد

دادگاه نظامی اسرائیل «الور آزآریا»  سرباز ارتش این کشور را به جرم قتل عمد یک فلسطینی که زخمی و بی دفاع نقش زمین بود محکوم کرد، آزاریا این فلسطینی که قبلا با یک چاقو به سرباز دیگری حمله کرده بود و وی را سطحی زخمی کرده بود با یک گلوله هدفمند در سرش اعدام کرد.

این فلسطینی قبلا مورد اثبات گلوله دیگری قرار گرفته بود و امکان حمله به دیگران و دفاع از خود را نداشت.

هنگام محاکمه «آزاریا» سرو صدای زیادی پیرامون این محکمه صورت گرفت، احزاب راست اسرائیل خواستار آزادی و تقدیر این سرباز شده و عملش را دفاع از خود خواندند.

گروه های اجتماعی مذهبی و راستهای افراطی و تشکل های فاشیستی » لا فامیلیا» و نژاد پرستان وصهیونیستها از جمله هواداران نژادپرست تیم فوتبال «بایتار اورشلیم» با بستن راه های ورودی به دادگاه  «آزاریا» و حمله به خبرنگاران و اصحاب رسانه با شعار «ما الور هستیم» خواستار آزادی «آزاریا»  شدند.

اعدام خودسرانه فلسطینی (عبدالفتح شریف 21 ساله) مهاجم توسط » آزاریا» توسط تیم انجمن حقوق بشری اسرائیلی بنام «ب تسلم»  در 24 مارس سال گذشته میلادی فیلمبرداری شد و در اینترنت منتشر شد و به همین دلیل کار به محاکمه این فرد کشید وگرنه در تاریخ اسرائیل موارد مشابه زیادی وجود داشته که مجرمان نه تنها دستگیر نشده اند بلکه مورد تشویق و تقدیر هم قرار گرفته اند.

بسیاری از رهبران و بنیانگذاران کشور اسرائیل از تروریستهای شناخته شده صهیونیست بوده اند(مناخیم بگین و آریل شارون)

دادستان اسرائیل خواستار محکومیت «آزاریا» به زندان شده است و وکیل مدافع وی خواستار آزادی او میباشد.

«آزاریا»  مدعی است  که » عبدالفتح شریف » را به این علت کشته که میترسیده او با خود کمربند انفجاری حمل کند و هر آن آنرا منفجر خواهد کند. خانم قاضی اما اظهارات وی را غیر قابل قبول و پر از تناقض خواند و او را محکوم به زندان کرد. حکم قطعی هنوز رسما اعلام نشده است