اخبار ویژه

100 سال زندان برای هکر بریتانیائی «لائوری لاو»

125328-132630-i_rc

Lauri Love vor einer Gerichtsverhandlung (Bild: Carl Court/Getty Images)

 

هکر بریتانیائی «لائوری لاو» با خطر بسیار جدی تحویل به مقامات آمریکا روبروست. دستگاه قضائی دولت اوباما با ارائه سه درخواست رسمی به دولت بریتانیا خواستار تحویل این شهروند بریتانیائی به این کشور شده است.

لاو که از فعالین معروف جنبش هکرهای انتقادی یا «آنونیموس» میباشد از سوی دولت اوباما متهم به دستکاری غیر مجاز در صفحات اینترنتی ادارات دولتی این کشور مانند، بانک مرکزی، ناسا، اداره محیط زیست و ارتش شده است.

در صورت تحویل لاو به مقامات آمریکائی «لائوری لاو» در این کشور با حکم احتمالی حبس ابد و یا 100 سال زندان دست و پنجه نرم خواهد کرد.

لاو در بریتانیا چند ماه را در زندان گذرانده است اما بدلیل عدم اثبات جرمش (کافی نبودن دلایل اثبات جرم) بر اساس وثیقه آزاد شد و پس از سپری شدن دوران محکومیتش دوباره از سوی مقامات امنیتی بریتانیا دستگیر و از وی خواسته شد تا کلید های رمز رایانه و اسمارت فون خود را در اختیار پلیس قرار دهد که وی با این درخواست پلیس بریتانیا مخالفت کرده است به همین علت وی دوباره دستگیر و پس از محاکمه وی با گذاشتن وثیقه جدید دوباره به مرخصی آمده است.

لاو اعلام کرده است این هک انتقادی را در اعتراض به مرگ مشکوک هکر معروف آمریکائی «آرون اسوارتز» انجام داده است اما ادعاهای مطرح شده توسط آمریکا را رد میکند. لاو در حال حاضر از بیماری های مختلف از جمله افسردگی شدید رنج میبرد و تحمل زندان و محاکمه برای وی عملا غیر ممکن است.

آمریکا برای درخواست تحویل وی تا بحال کمترین مدرکی را به بریتانیا و یا رسانه ها ارائه نکرده است اما اختمال تخویل وی بسیار جدی است چراکه دولت بریتانیا برای خوش رقصی هم شده بدنبال تحویل وی می باشد.

جنبش «هکرهای آنونیموس» از فعالین سیاسی درخواست میکند با تحویل لاو به هر طریقی مخالفت کنند چرا که تحویل وی آغاز دوران جدیدی برای جنبش مدنی «آنونیموس» خواهد بود و این جنبش در سراسر جهان با خطر تحویل به آمریکا روبرو خواهد بود.