اخبار ویژه

ترور سفیر روسیه در ناتو توسط خبرگزاریهای ایران

صبح امروز اخبار سرا پا جعلی توسط خبرگزاریهای ایران در مورد ترور سفیر ناتو دربلژیک منتشر شدکه حتی هنوز در بسیاری از سایتها موجود است.

terro_chakhan_collage

در حالی که جمعه هفته گذشته، خبر پیدا شدن جسد یفس شاندلون نماینده حسابرس ارشد ناتو در امور تروریسم و پولشویی در بلژیک منتشر شده بود، امروز برخی رسانه های داخلی رژیم اسلامی و بخصوص خبرگزاری ها، وی را به شکلی عجیب نماینده سفیر روسیه در ناتو معرفی کرده و مرگ مشکوک وی را که هفته قبل رخ داده بود، ترور یکی دیگر از سیاسیون روس اعلام کرده اند.

پیکر بی جان یفس شاندلون، جمعه گذشته یعنی 16 دسامبر با یک گلوله در سردر 100 کیلومتری منزل وی در شهر لنس پیدا شد. وی حسابرس ارشد ناتو در امور حمایت مالی از تروریسم و همچنین مبارزه با پولشویی بوده است.

در حالی که هنوز بر سر مرگ مشکوک شاندلون 62 ساله بحث و جدال وجود دارد و برخی آن را یک خودکشی می دانند، جسد وی در ماشین شخصی وی پیدا شده بود، ولی مقامات ارشد ناتو و مقامات بلژیکی این موضوع را از رسانه ها پنهان کرده بودند تا آن که روز گذشته رسانه های داخلی بلژیک شروع به پوشش خبری این ماجرا کردند.

اما این مرگ از آن روی مشکوک است که در حالی که یفس شاندلون را به عنوان یک فرد چپ دست می شناسند، اسلحه ای که با آن به سر وی شلیک شده در دست راستش قرار داشته و همچنین این اسلحه جزو سه اسلحه ثبت شده به نام خو وی نبوده است. این جزئیات منجر به آن شده که در مورد احتمال تروریستی بوده این مرگ نیز تحقیقاتی در جریان باشد.

جسد شاندلون در نزدیکی شهر آندن در منطقه آردن بلژیک پیدا شده که تقریبا 140 کیلومتر با دفتر کار وی آژانس تدارکات و حمایت ناتو در لوکزامبورگ فاصله دارد و همچنین این محل به فاصله 100 کیلومتری از محل اقامت شاندلون در تورنایی قرار دارد. گفته می شود وی به ملاقات یکی از دوستان خود رفته بود که این اتفاق رخ داده است.

مرگ شاندلون سه روز قبل از ترور سفیر روسیه در آنکارا در 19 دسامبر رخ داده و در همان روز نیز بنا به گزارش های برخی رسانه ها، جسد بی جان پتر پولشیکوف در آپارتمانش در مسکو یافت شده بود.

اما به شکلی عجیب و غریب امروز رسانه های داخلی در کشور و برخی خبرگزاری ها، خبر مرگ شاندلون را به عنوان ترور سفیر روسیه در ناتو منتشر کرده اند و عجیب تر آنکه برخی خبر از آن داده اند که این ترور در خیابان های بروکسل و با استفاده از یک اسلحه کمری رخ داده است.