مراسم و یادبودها

«ائتلاف دست‌ها از سوریه کوتاه» سیاست ایالات متحده، دروغ‌های رسانه‌های سرمایه‌داری را محکوم می‌کند

 

منبع: تله‌سور
تارنگاشت عدالت

سخنرانان یکی پس از دیگری خواستند ایالات متحده سیاست تغییر رژیم خود را در سوریه متوقف کند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در سازمان ملل، «ائتلاف دست‌ها از سوریه کوتاه»، یک ابتکار بین‌المللی که از دولت ایالات متحده و متحدین غربی آن ‌می‌خواهد مداخله در سوریه را متوقف کنند-اهداف خود را توضیح دادند و برخی از سوءبرداشت‌ها را در باره سوریه افشا کردند.

سارا فلاندرز، رهبر «مرکز اقدام بین‌المللی» و عضو «ائتلاف دست‌ها از سوریه کوتاه» با نقل بخشی از بیانیه گروه گفت: «ما صدای خود را علیه خشونت، جنگ و فشار عظیم تبلیغات جنگی، دروغ‌ها و برنامه‌هایی که برای توجیه این جنگ و هر جنگ ایالات متحده به کار گرفته می‌شود، بلند می‌کنیم.»

ائتلاف خواهان «پایان دادن به مداخله تغییر رژیم از جانب ایالات متحده، ناتو و متحدین منطقه‌ای آن‌ها، و کشتار مردم بیگناه سوریه است.»

وی در ادامه توضیح داد که ائتلاف چگونه خواستار پایان دادن به سیاست تغییر رژیم ایالات متحده در سوریه است و تأکید کرد که تنها مردم سوریه حق دارند مشروعیت رهبران و دولت‌های خود را تعیین کنند.

فلاندرز افزود، ائتلاف خواهان «به رسمیت شناختن و رعایت کامل اصول حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل، از جمله احترام به استقلال و تمامیت ارضی سوریه توسط ایالات متحده، ناتو و متحدین آن‌هاست.»

بهمن آزاد، عضو کمیته هماهنگ‌کننده برای «دست‌ها از سوریه کوتاه» و دببر «شورای صلح ایالات متحده»، در کنفرانس مطبوعاتی سخنرانی کرد و خواهان «پایان دادن به حمایت نظامی، مالی، لجستیکی و اطلاعاتی ایالات متحده، ناتو و متحدین منطقه‌ای آن‌ها به همه مزدوران خارجی و افراطیون در منطقه خاورمیانه شد.»

دانا ناسور، عضو دیگر «شورای صلح ایالات متحده» در باره سفر اخیر خود به سوریه در ماه اوت، به مثابه بخشی از هیأت نمایندگی سازمان خود به آن کشور و ملاقات‌های خود با مردم در شهرهای گوناگون و هم‌چنین با مقامات دولتی و بشار اسد رییس‌جمهور سوریه سخن گفت.

ناسور به خبرنگاران گفت: «ما با این شناخت برگشتیم که آنچه در سوریه می‌گذرد، جنایتکارانه است.»

«من به عنوان یک آمریکایی که از آنچه دولت من انجام داده و انجام می‌دهد شرمنده است، برگشتم. ما رهبری ائتلافی از دولت‌ها را داریم که قصد آن لطمه زدن به مردم سوریه و ساقط کردن رییس‌جمهور به طور دمکراتیک انتخاب شدۀ آن‌هاست.»

اِوا بارتلت، روزنامه‌نگار مستقل کانادایی، دولت خود را به خاطر طرح قطع‌نامه آتش‌بس در سازمان ملل محکوم کرد و گفت، قطع‌نامه درباره حقوق بشر نبود. وی آن‌را «پوچ» نامید، «زیرا بسیاری از این آتش‌بس‌های ایالات متحده و غرب پیوسته توسط گروه‌های تروریست و هم‌چنین ائتلاف آمریکایی نقض می‌شوند.»

بارتلت افزود: «کسی باور نمی‌کند که گروه‌هایی که از ایالات متحده و غرب پول می‌گیرند را بتوان کنترل کرد يا آن‌ها را به رعایت آتش‌بس مجبور نمود.» وی در جریان کنفرانس مطبوعاتی ضمن اشاره به درگیری کنونی در شهر حلب گفت شهروندان خواهان رهايی از دست تروریست‌ها و آزاد شدن به دست ارتش سوریه هستند.

«مردم سوریه از ارتش و دولت خود حمایت می‌کنند و هر چه که شما از رسانه‌های سرمایه‌داری می‌شنوید خلاف واقعیت است، و آنچه که از رسانه‌های سرمایه‌داری مانند بی‌بی‌سی، نیویورک تایمز، گاردین و غیره در باره حلب می‌شنوید نیز خلاف واقعیت است.»

درگیری سوریه از سال ۲۰۱۱، زمانی‌که گروه‌های ضددولتی شورش علیه رییس‌جمهور اسد و دولت آن‌را شروع کردند- شورشی که با کمک ایالات متحده و متحدین آن در غرب و منطقه به گروهای تروریست محلی به یک درگیری تمام‌عیار مبدل شد- بیش از ۴۰۰‌هزار نفر را کشته است.

 

http://www.telesurtv.net/english/news/Hands-Off-Syria-Coalition-Slams-US-Policy-Corporate-Media-Lies-20161211-0019.html
———————
عدالت: نشانی سایت «ائتلاف دست‌ها از سوریه کوتاه»:

http://handsoffsyriacoalition.net/

 

۱ دیدگاه

  1. Agha JAVAD chera in soal ra az ma miporsi? Magar ma sar piaz ya tahe piaz hastim. Zahmat bekash v namehi baraye «etelaf dast ha az sorieh kotah» benevis v in soal ra az khodeshan bepors!! D

    دوست داشتن

  2. جواد says

    چرا «ائتلاف دست ها از سوریه کوتاه» فقط خواهان کوتاه شدن دست یک گروهبندی امپریالیست است و خواهان کوتاه شدن دست روسیه و ایران از سوریه نیست؟

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.