اخبار ویژه, سرتیتر

دستگیری افسران آمریکائی، اسرائیلی، ترک و….. در حلب با مشخصاتشان

جهادگرایانی که در شرق حلب حضور داشتند می‌توانستند انتخاب کنند که به ادلب (القاعده) و یا رقعه (داعش) منتقل گردند و یا این که خود را بعنوان اسیر جنگی تحویل ارتش سوریه بدهند. آنها با مسئولیت سوریه و روسیه و نمایندگان سازمان ملل متحد انتقال یافتند. برخی از آنان کوشش کردند فرار کنند به این صورت که خود را در بین شهروندان غیرنظامی مخفی کردند. سازمان‌های جاسوسی توانستند در طول ثبت نام  ۱۲۰ هزار نفر شهروندان حلب بیش از ۱۵۰۰ تن از آنان را شناسائی کرده و دستگیر کنند.

 منبع: ولتر نت

تارنگاشت عدالت

جهادگرایانی که در شرق حلب حضور داشتند می‌توانستند انتخاب کنند که به ادلب (القاعده) و یا رقعه (داعش) منتقل گردند و یا این که خود را بعنوان اسیر جنگی تحویل ارتش سوریه بدهند. آنها با مسئولیت سوریه و روسیه و نمایندگان سازمان ملل متحد انتقال یافتند.

برخی از آنان کوشش کردند فرار کنند به این صورت که خود را در بین شهروندان غیرنظامی مخفی کردند. سازمان‌های جاسوسی توانستند در طول ثبت نام  ۱۲۰ هزار نفر شهروندان حلب بیش از ۱۵۰۰ تن از آنان را شناسائی کرده و دستگیر کنند.

نماینده مجلس و رئیس اطاق بازرگانی حلب «فارس شهابی» لیست ناکاملی از ۱۴ تن از افسران ارتش‌های خارجی را منتشر ساخت که در زیرزمین‌های ناتو دستگیر شده‌ بودند:

Mutaz Kanoğlu —                     Türkei

David Scott Winer —                     USA

David Shlomo Aram —                     Israel

Muhamad Tamimi —                     Katar

Muhamad Ahmad Assabian —                 Saudi Arabien

Abd-el-Menham Fahd al Haridsch —             Saudi Arabien

Islam Salam Ezzahran Al Hadschlan —             Saudi Arabien

Ahmed Ben Naufel Al Daridsch —             Saudi Arabien

Muhamad Hassan Al Sabihi —                 Saudi Arabien

Hamad Fahad Al Dusri —                 Saudi Arabien

Amdschad Qassem Al Tiraui —                 Jordanien

Qassem Saad Al Shamry —                 Saudi Arabien

Ayman Qassem Al Thahalbi —                 Saudi Arabien

Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi —             Marokko

در این لیست تنها نام آن افسرانی را می‌توان دید که مشخصات خود را اعلام کرده‌ بودند. البته اسرای دیگری نیز وجود دارند که شهروند کشورهای دیگری هستند و در جنگ علیه جمهوری عربی سوریه شرکت داشته‌اند. ولی طبق کنوانسیون ژنو پخش تصاویر آنان ممنوع است.

در فوریه ۲۰۱۲ یا بدنبال میانجی‌گری «میخائیل فرادکف» رئیس سازمان جاسوسی روسیه و یا بطور مستقیم زیر نظر رئیس ستاد کل فرانسه «ادوارد گییو» ۴۰ افسر ترک و ۲۰ افسر فرانسوی  در مرز لبنان به ارتش‌های مربوطه خود تحویل داده شده بودند.