اخبار ویژه, سرتیتر

صدها هزار تن برای وداع با فرمانده فیدل در سانتیاگو د کوبا جمع شدند

img_6138

جمعیت انبوهی از مردم کوبا برای ادای احترام به فیدل کاسترو، رهبر فقید انقلاب این کشور در شهر سانتیاگو حضور یافتند.

خاکستر پیکر فرمانده انقلابی فیدل کاسترو بعد از عبور از خیابان‌های سانتیاگو د کوبا، زادگاه انقلاب کوبا به میدان بزرگ این شهر برده شد و با حضور همرزم وبرادرش، رائول کاسترو برای آخرین بار در برابر عموم قرار گرفت.

این مراسم با حضور صدها هزار تن از مردم کوبا و رهبران کشورهای مختلف برگزار شد.

فرمانده فیدل کاسترو که روز ۲۵ نوامبر در سن ۹۰ سالگی درگذشت، بنیان‌گذار حکومت سوسیالیستی کوبا بود؛ حکومتی که هنوز بعد از هفت دهه به اصول انقلاب این کشور تا  وفادار مانده است.

رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا همزمان با حضور در میان جمیت حاضر در میدان انقلاب سانتیاگو، اعلام کرد، بنا بر درخواست برادرش، نام‌گذاری کوچه و خیابان‌ها یا هر بنای دیگر به رسم یادبود فیدل ممنوع خواهد شد.

رائول کاسترو گفت: فیدل کاسترو به شدت مخالف هرگونه اسطوره‌سازی از شخصیتش بود.

خاکستر فیدل کاسترو قرار است در سانتیاگو که زادگاه انقلاب این کشور نامیده شده، در آرامگاهش قرار داده شود.

کاروان حامل خاکستر او در حالی که جمعیت حاضر فریاد «زنده‌باد فیدل» سر می‌دادند، از میان خیابان‌های سانتیاگو عبور داده شد.

رهبران کشورهای مختلف از جمله آمریکای لاتین برای حضور در مراسم وداع فیدل کاسترو وارد کوبا شده‌اند. روسای جمهوری نیکاراگوئه، بولیوی، ونزوئلا و ستاره دنیای فوتبال، مارادونا هم برای شرکت در آخرین مراسم بزرگداشت فیدل کاسترو به کوبا رفته‌اند. دیلما روسف، رئیس‌جمهوری که توسط کودتای پارلمانی عزل شده برزیل و لوئیز داسیلوا، رئیس‌جمهوری سابق این کشور هم در سانتیاگو هستند.