پرش به محتوا

یادبود فرمانده «فیدل» در تهران

teh_fidel_01

ساعت 3 بعد از ظهر روز چهارشنبه 10 آذر 1395 تعداد زیادی از دوستداران فرمانده فیدل کاسترو در منزل سفیر کوبا حضور به‌هم رساندند و با تقدیم گل‌های سرخ به یاد و خاطره‌ی سرخ این اسطوره‌ی خستگی‌ناپذیر و نماد بیش از نیم‌قرن مبارزه‌ی ضد‌امپریالیستی و هم‌چنین یک‌دقیقه سکوت نسبت به وی ادای احترام کردند. در این برنامه دکتر ناصر زرافشان به نمایندگی از تمام حضار مطالبی را درباره‌ی شخصیت همیشه‌انقلابی «فیدل» و آرمان‌هایی که او و هم‌رزمان‌اش سال‌ها سال برای آن‌ها مجدانه مبارزه کردند عنوان کردند که مورد تشویق و تأیید تمامی حضار قرار گرفت. در ادامه سفیر کوبا از حضور دوست‌داران «فیدل» و همچنین از هدایا و دسته‌گل‌های حاضران تشکر کرد و همه را دعوت به نوشتن پیام در دفتر یادبود سفارت کرد. مراسم با نوشتن پیام‌ها در دفتر یادبود و گرفتن عکس یادگاری تمام شد.

teh_fidel_02teh_fidel_03

۱ دیدگاه »

 1. در این چند روز گذشته نظرات مختلفی‌ راجع به فیدل کاسترو خواندم، موافق و مخالف. یکی از این شپ پره‌های زشت و بی‌ مقدار که لجنزار درون خود را به نمایش گذاشته است «جلال ایجادی» ساکن فرانسه است که ناسلامتی دکتر هم است. او که به نظر می‌رسد باد معده ش را از دهانش بیرون می‌فرستد در مقاله‌ای تحت عنوان «مرگ کاسترو مستبد و درماندگی فکری چپ ایرانی‌» همزمان پاچه فیدل و چپ ایرانی‌ را گرفته و ضمن مستبد و دیکتاتور خواندن فیدل کاسترو چفتکی هم به روشنفکران چپ ایرانی‌ زده و آنها را به دلیل احترام و ستایش فیدل عقب مانده ذهنی‌ و استبداد گرا خطاب کرده است. اینکه او پاچه خوری غربی‌ها را می‌کند، اینکه او تبلیغات از رده خارج سازمان سیا را باز نشخوار می‌کند، اینکه او مزدوران کوبایی سازمان سیا در آمریکا را آزادیخواهان کوبایی معرفی‌ و برای آنها دل‌ میسوزاند، اینکه او فیدل کاسترو را یک دیکتاتور و عوامفریب معرفی‌ می‌کند و…… همه و همه برای من قابل درک است. او نانخور دشمنان نیروهای چپ و کمونیست است چه ایرانی‌ و چه کوبایی و چه هر ملیّت دیگری!!

  اما لمپن دیگری که لجنزار درون خودش را با مرگ فیدل به نمایش گذاشته یکی از شاگردان و مریدان منصور حکمت منفور و منحط بنام «سعید صالحی نیا» است. او هم پاچه خوری برای دشمنان فیدل کاسترو را با چند تا متلک که نثار نیروهای چپ و کمونیست ایرانی‌ کرده به اربابان غربیش کامل کرده است. البته راجع به او زیاد نمی‌نویسم چونکه دار و دسته‌ای که اسرائیل را دموکراتیک‌ترین حکومت در خاور میانه تبلیغ کرده و می‌کند باید هم دشمن فیدل کاسترو و نیروهای چپ و کمونیست باشند.

  فیدل کاسترو رهبر یکی از انقلابات پیروزمند در تاریخ بشریت بود. کوبایی‌ها به او عشق ورزیدن و می‌ورزند- یادش گرامی‌ باد

  لایک

 2. به یقین رفیق فیدل از تبار کسانی بود که نام پاکشان وایمان بی پایانشان به راه برگزیده شان وصلابتشان، چپ جهان را اگر هزاربارهم در برپایی نظمی مبتنی بر عدالت اجتماعی ناموفق شوند ، اعتبار وعزت خواهد بخشید،و دشمنانش حتی پس از مرگش به نبرد با او ادامه خواهند داد، شب پره های زشت وبی مقدار برای آنکه خودرا داخل آدم جلوه دهند شروع به نمایش لجنزار درون خویش نموده وازهم اکنون به صف ایستاده اند.
  یاد رفیق کبیر مان گرامی باد

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: