اخبار ویژه

جورج سوروس: انقلابی مخملی روز

soros_obama

روز یکشنبه هفته گذشته خبرگان مالی آمریکا با سیاست‌مداران عمده حزب دمکرات  حول محور «پیمان دمکراسی» Democracy Alliance سه روز در هتل پرزرق و برق «ماندارین ـ اورینتال» گردهم آمدند. به دلیل حضور جورج سوروس این سوداگر بزرگ، انسان‌دوست و پشتیبان سخاوتمند «انقلاب‌های مخملی» در پیرامون روسیه، (با ۲۵ میلیارد ثروت) می‌توان نتیجه گرفت که در ایالات متحده آمریکا نیز در آینده نزدیک یک انقلاب مخملی آغاز خواهد شد.

تارنگاشت عدالت

منبع: نیای جوان

۱۷ نوامبر ۲۰۱۶

هیلاری کلینتون با وجود این که در مبارزه انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا گویا بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار را سوزاند و بباد داد، با این حال نتوانست پیروز شود و بازی را باخت. اسپانسورهای ایشان در بین میلیاردرهای آمریکائی بخود گفتند خوب مسئله‌ای نیست. بازی باید ادامه یابد و لذا روز یکشنبه هفته گذشته با سیاست‌مداران عمده حزب دمکرات  حول محور «پیمان دمکراسی» Democracy Alliance سه روز در هتل پرزرق و برق «ماندارین ـ اورینتال» گردهم آمدند. در این مورد روز دوشنبه هفته گذشته مجله آمریکائی Politico گزارش داد. سرتیتر این گزارش: «سوروس با سرمایه‌داران عهد می‌بندد تا در مقابل ترامپ ایستادگی کرده و «مجدداً قدرت را بدست گیرد».

به دلیل حضور جورج سوروس این سوداگر بزرگ، انسان‌دوست و پشتیبان سخاوتمند «انقلاب‌های مخملی» در پیرامون روسیه، (با ۲۵ میلیارد ثروت) می‌توان نتیجه گرفت که در ایالات متحده آمریکا نیز در آینده نزدیک یک انقلاب مخملی آغاز خواهد شد. مثل بلگراد در سال ۲۰۰۰، گرجستان در سال ۲۰۰۳ (انقلاب گل سرخ)، در اوکرائین در سال ۲۰۰۴ (انقلاب نارنجی) و در قرقیزستان در سال ۲۰۰۵ (انقلاب گل لاله) و جاهای دیگر. سوروس دستور داده که مودولی تهیه و تکامل داده شود که بتوان آن را به کوبا نیز صادر کرد که البته تاکنون ناموفق بوده است. پول مطرح نیست. مسئله تنها روی «جامعه باز»   دور می‌زند، یعنی آزادی بیشتر برای قمار با مبالغ هنگفت. آنانی که اکنون در هتل ماندارین ـ اورینتال گردهم آمده‌اند،  مثل مدیر هج‌فوندز و مولتی میلیارد بزرگ «تام استایر»  و یا «دونالد سوسمان» منافع ویژه‌ای را دنبال می‌کنند. مجله «پولیتیکو» از دستور جلسه این نشست از بند «گفتگو با جورج سوروس» نقل قول می‌کند: «جامعه باز امروز حتا در آمریکا نیز بخطر افتاده است». او اشاره می‌کند که «دوران نازی‌ها و کمونیست‌ها را تجربه کرده» ولی در رابطه با جنایت‌های جنگی که «جامعه باز» او  از سال ۱۹۹۱مرتکب شده و همین‌طور فقر توده‌ای که بدنبال قوانین نئولیبرالی سبب گردیده، چیزی در دستور جلسه نیامده بود. سازوکارهای در دست اجرا نشان خواهد داد که ایالات متحده آمریکا یا با خطر کمونیسم، خطر آنتی سامیسم و یا خطر فاشیسم روبرو خواهد بود زیرا که به قول معروف: کله ارباب سفید پوست پر از پهن است، اما ارباب سفیدپوست با میلیاردها دلار پول خیلی بیشتر.