مراسم و یادبودها

تظاهرات هزاران نفری مردم هلند علیه معاهده های تجاری ضد انسانی

 

 

روز شنبه 22 اکتبرهزاران نفر از کارگران، مردم آزادیخواه، فعالین اجتماعی و احزاب و سازمان‌های سیاسی چپ و سوسیالیستی در حرکتی اعتراضی در شهر آمستردام علیه معاهده های تجاری مابین اروپا و آمریکای شمالی (آمریکا و کاندا) TTIP، CETA  ، TiSA  تظاهرات کردند.

تلاش های مذبوحانه دولت های سرمایه داری اروپا و آمریکای شمالی، در رقابت با دیگر بلوک ها سرمایه داری جهانی و در ایجاد تجارت آزاد و سودآورتری به نفع شرکت های چندملیتی، چنان امنیت شغلی کارگران، امنیت خوراکی و حفظ محیط زیست را با خطرات جدی روبرو کرده است که از سوی هزاران نفر از کارگران و مردم کم درآمد هلند مورد اعتراض قرار گرفت و به چالش گرفته شد.

تظاهر کنندگان حوالی ساعت 1 بعدازظهر با تجمع در میدان موزه  ها حرکت اعتراضی خود را با سخنرانی، شعار و موزیک آغاز کردند و سپس با راه پیمایی، حمل پرچم و پلاکارد و سردادن شعار خیابانها شهر آمستردام را به اعتراض علیه اقدامات سرمایه دارانه و ضدانسانی دولت های اروپایی و آمریکای شمالی تبدیل کردند.

جمعی از اعضا و هواداران حزب کمونیست ایران نیز ضمن شرکت در این حرکت باشکوه اجتماعی، ضمن حمایت از خواست و مطالبات برحق و انسانی کارگران و مردم آزادیخواه مردم هلند، سیاست‌های سرمایه دارانه و ضدکارگری دولت های مذکور را محکوم کردند.
تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – کمیته هلند
22 اکتبر 2016

عكس بیشتر بر روی صفحه فیس بوک

https://www.facebook.com/profile.php?id=100011038121727&fref=ts