اخبار ایران و جهان

ایران، چین و روسیه بدانند:آمریکا بزودی از افغانستان تروریست صادر می‌کند

«عبدالکریم خرم» رئیس دفتر رئیس جمهور پیشین افغانستان با اشاره به شعار مبارزه با تروریسم آمریکا تاکید کرد که واشنگتن بزودی صدور عملی تروریسم از افغانستان را آغاز خواهد کرد.

به گزارش «ویسا» عبدالکریم خرم رئیس دفتر سابق حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان اعلام کرد که آمریکا از ابتدای سال 2016 میلادی روی پروژه صدور تروریست به سایر کشورها کار کرده است و بزودی این روند اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به گسترش حضور گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان گفت که عملیات‌های نظامی بی‌نتیجه است و پس از هربار عملیات پاکسازی، افراد وابسته به داعش مناطق بیشتری را تصرف می‌کنند.

خرم با اشاره به مناطق شمال شرق افغانستان اظهارداشت که آنچه در ولایت بدخشان می‌گذرد، بسیار خطرناک است و حوادث قندوز نیز مانعی برای توجه ملت نسبت به خطر استقرار تروریست‌ها در بدخشان است.

رئیس دفتر سابق حامد کرزی مدعی شد که رئیس جمهور سابق افغانستان با اتخاذ موضع ملی با سیاست‌های خویش جلوی این جریانات را گرفته بود.

وی ادامه داد که حامد کرزی در همین راستا با ایجاد پست ریاست اجرایی در سال 2009 میلادی مخالفت کرد و از امضای پیمان امنیتی نیز خودداری کرد که با این اقدامات از روند اجرایی پروژه‌های بزرگ و استراتژیک آمریکا در منطقه و از جمله پروژه صدور ترویست از افغانستان به سایر کشورها برای 7 سال به تعویق افتاد.

عبدالکریم خرم گفت که تعداد مترجمان روسی و عربی با ماموران سازمان‌های اطلاعاتی بین‌المللی که جهت تقویت تروریست‌ها کار می‌کنند نیز افزایش یافته است.

این نشان می‌دهد که جنگجویانی در خاورمیانه آموزش دیده‌اند و در حال ورود به افغانستان هستند.

1 Comment on ایران، چین و روسیه بدانند:آمریکا بزودی از افغانستان تروریست صادر می‌کند

  1. خوشحال شدم که کریم خرم هم مخاف امریکا شده است!
    این طالب خرم که به توجیه سیاست ضد ملی وطالبانی کرزی پرداخته ونمایش داده است که افغانستان توسط امریکابه پایگاه تروریسم وصادرکردن ترویستان بدیگر کشورها تبدیل شده است ،خودش ازهمان تروریستانی طالبانی وداعشی های زیرنظرآی اِس آی وسیا بود ومی باشد.برای من این خرم ودیگر خرم ها همه شان امتحان داده اند وآن اینکه درپاکستان زیر نظر آی اِس آی برای طالبان کارمی کردند واکنون درصدد ملی گرا ثابت کردن کرزی می باشند.من قبلا کتاب بوش در جنگ را خوانده بودم واکنون کتاب اوبامادر جنگ را مطالعه می کنم وازمطالعه کتاب های یاد شده تنها به این خاطر که این ها ازافغانستان می باشند ومن هم شهروند افغانستان،احساس شرمند گی می کنم. به این خاطرکه،کرزی وخرم وچه جاهل های وطن فروشی توسط جورج بوش بقدرت رسیدند ومحافظان شان هم امریکای بودند وچگونه افغانستان رابه پایگاه جهانی تروریسم وتجارت ژنرال ها وملاهای منافق پاکستانی مبدل کردند؟ همین خرم ها وکرزی ها وده ها وطن فروش دیگر بودند که بساز نصیر الله بابر وکرنیل امام ورحمن ملک معاون بابر می رقصیدند که طالبان را برای جنگ با تاجیک ها وهزاره ها وازبیک ها ودیگر قوم های افغانستان برای قبیله گریی جاهلانه شان سوق واداره می کردند.بله، این ها باید امریکارا طعن بزنند؛به این خاطرکه ، جیب هایشا راپرکرده است.مثلا، اگرامریکا نمی بود، کرزی وخرم روی ریاست ووزارت را نمی دیدند. بهرحال، این طالبان کوتاه ریش وبی ریش وبا صطلاح تکنوکرات ودراصل جاهل وتاریخ زده توسط سیا وآی اِس آی ، رئیس ودبیرمقررشدند تا با دالر امریکای جاده سازی برای طالبان کنند وخوب هم جاده سازی کردند.ازاین که ، دروضع نو ، رئیس ومدیر نیستند، طالب شده علیه اقوام افغانستان مبارزه می کنند تا پاکستان امارت اسلامی شان را بعد ازعقب نشینی امریکا تاسیس وقبیله گری این ها رادرگورستان مردم افغانستان باسازی نماید.فکرنمی کنم که این گونه خود فروخته ها که اکنون هم معاش خورسیا می باشند دیگربتوانند حکومت ما قبل تاریخی ملاعمر ودستگاه دزد وغارت گرکرزی را برگردانند.ازسوی دیگر، خاصیت این گونه خود فروخته هامی باشد که وقتی توسط یک شبکه جاسوسی بکار گرفته شدند ومستهلک شدند درخدمت دیگرشبکه هاقرارمی گیرند! مثلا، افرادی باصطلاح خلقی ازهمین قبیله گرایان رامی شناسم که اول زیرنظرک گ ب توحش کردند ووقتیکه ارزش روبل روسی زمین بوس وارزش کلداربالارفت،نوکرپاکستان واعضای طالبان شدند وهرگونه جنایتی را علیه مردم افغانستان مرتکب شدند.دراین راستا، این روزها که روسیه به رقابت با امریکا برخاسته، این گونه خود فروخته ها خود را به روسیه تقدیم می کنند.فکرنمی کنم که روسیه این قدراحمق باشد که این مستهلک شده هارا بکاربگیرد! دراخیر، به خرم ها وکرزی هامی گویم که افغانستان فردانه جای شماست ونه جای غنی ونه جای طالبان.افغانستانی خواهد بود که درآن مردم شماری شده واحد های اداری براساس نفوس تعیین ویک دموکراسی واقعی نه دموکراسی جورج بوشی، درآن حاکم ساخته خواهد شد.دموکراسی که هرکسی را وهرگروهی چه قومی وچه مذهبی وچه سیاسی را درجای اصلی اش خواهد نشاند!

    دوست داشتن

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: