اخبار ویژه

شبح شبه رابین هود،بر سر نئولیبرالهای وطنی

محمد قوچانی، سردبیر هفته‌نامه صدا، خبر از آن داد که این نشریه تا اطلاع ثانوی منتشر نخواهد شد. دلیل این مساله انتشار مطلب طنزی از آیدین سیارسریع با عنوان «آسوده بخوابید؛ رابین هود نمی‌آید» درباره عدم حضور محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری است.

محمد قوچانی با اشاره به این‌که این نشریه تاکنون درباره این مطلب تذکری از نهادهای نظارتی نگرفته، گفت برای «اثبات این‌که سونیت» وجود ندارد و این نشریه «تابع قانون» است «می‌خواهیم در چارچوب اخلاق و قانون و اعتقاداتمان عمل کنیم در همین راستا فعلا تا اطلاع ثانوی از انتشار نشریه صدا خودداری می‌کنیم، تا زمانی که سازوکاری برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات طراحی کنیم.»
مطلب طنز هفته‌نامه صدا به مساله نهی محمود احمدی‌نژاد از حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده از سوی آیت‌الله خامنه‌ای پرداخته بود. انتشار این مطلب با واکنش اصول‌گرایان مواجه شد و آن‌ها نشر چنین مطلبی را توهین به «مقام‌های عالی نظام» توصیف کردند.
سردبیر صدا گفت این مطلب «بیرون تحریریه» و از سوی «یکی از طنزنویسان نشریه توقیف شده قانون» نوشته شد که «به علت مطالبی از این دست توقیف شده بود». به گفته قوچانی این مطلب «بیانگر دیدگاه صدا» نیست و موضع رسمی نشریه این است که «تدبیر رهبری در عدم دوقطبی شدن سیاسی کشور را در حد یک توافق ملی می‌دانیم و معتقدیم که باید حاکمیت یگانه را در کشور تقویت کنیم».
هفته‌نامه صدا هفته گذشته از سوی هیات نظارت بر مطبوعات به اتهام توهین به رییس‌جمهوری، متخلف شناخته شده بود.

ahmadinejad

1901566_469

به ماجرای نهی اخیر خامنه ای در مورد عدم کاندیداتوری احمدی نژاد در انتخابات آتی ریاست جمهوری هم در قسمت پایانی طنزاشاره رفته است،  بیان جمله ای از «گالیور بخوانید آیت الله خامنه ای»غول جزیره کوتوله های لی لی پوت خطاب به رابین هود /احمدی نژاد با  این مضمون:«من از اومدنت زیاد ناراحت نمیشم چون به زندگی زیر تسلط آدم های کوچیک عادت دارم» به قول بسیاری  (ظاهرا خود قوچانی هم به این «بسیاری» ها تعلق دارد) عبور قوچانی به مرز توهین به «رهبری» است.

بهرحال شبح شبه رابين هود/ احمدی نژاد چه با نهی و چه بی نهی لیبرالهای وطنی را راحت نمی گذارد