سرتیتر

همه برندگان جایزه نوبل سال 2016 آمریکا، هر 6 نفر مهاجر هستند!- احمد پوری

nobel_peris
استودارت: «من فکر می کنم آنچه ایالات متحده امروزهست عمدتا به دلیل مرزهای باز است.»
استودارت افزود که رهبران سیاسی امروز » به زمانه خود تعلق ندارند!»
وی افزود: با این حال، سیستم علمی آمریکا تنها تا زمانی قوی خواهد ماند که: » ما به دوره وارد نشویم که به مهاجران پشت کنیم… من فکر می کنم پیام قابل توجهی که باید در سراسر جهان منتشر شود، این است که علم جهانی است »

استودارت، یکی از سه نفر برنده جایزه نوبل در شیمی است، اومتولد اسکاتلند، در سال 2011 بعنوان یک شهروند تابعیت ایالات متحده را دریافت کرد، اما او گفت که به احتمال زیاد در 8 نوامبر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای نمی دهد.

*********************************************
امروزه رهبران جهان سرمایه داری در مقابل موج رشدیابنده راسیسم و نئوفاشیسم زانو زده اند و دائم علیه پناهندگان و مهاجران دنکیشوت وار شمشیر می کشند تا برای تحکیم پایه های قدرت پوشالی دولت خود چند رای بیشتر بدست آورند!
در انتخابات آمریکا و اروپا یکی از مهمترین و داغ ترین بحث های سیاستمداران وعده دادن برای تصویب سیاستهای سختگیرانه علیه پناهندگان و مهاجران است!
در تمام رسانه ها کوچکترین اخبار منفی در مورد پناهجویان و مهاجران به تیتر مهم خبری تبدیل می شود و در میزگردها و شوهای احساساتی تلویزیونی تحت عنوان بررسی ریشه های بحران پناهندگی و مهاجرت بر تنور احساسات بیگانه ستیز توده ها می دمند!
تقریبا هرگز در اخبار نمی گویند: فلان پروفسور یا دانشمند که به کشف مهمی نایل شده است متولد کدام کشور است! اخبار مثبت در این مورد ارزش خبری ندارد! به محض اینکه یک نفر پناهجوی پرونده بسته که بدون هیچگونه کمک دولتی به کوچه ها رها شده، برای زنده ماندن یک اورو نان یا پنیر بدزد، فورا با ذکر محل تولد او در اخبار و تمامی آمارهای رسمی خلافکاری می آید!
طبق آخرین آمار کمیساریای عالی پناهندگان جهان در حدود 86% پناهندگان در کشورهای جهان سوم زندگی می کنند! ولی در کشورهای اروپایی ما هر روز در باره امواج خطرناک سونامی پناهندگی می شنویم که ممکن است تمامی ارزشها و تمدن اروپایی را نابود کنند!
چندی پیش آماری در آمریکا منتشر شده بود مبنی بر اینکه در چین هر سال بیش از 700.000 نفر از دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند ولی در آمریکا 75.000 نفر و این خبر موجبات نگرانی شدید آمریکائی ها را فراهم کرده بود. فرید زکریا در برنامه سی ان ان می گفت: نباید زیاد نگران این خبر باشیم زیرا در این خبر به اسلحه مخفی آمریکا اشاره ای نشده است! او گفت: سلاح سری آمریکا در جهان علم و دانش پناهندگان و مهاجران هستند! آمریکا با انرژی و توان مهاجران و پناهندگان به پیش می تازد! زیرا بیش از 50% فارغ التحصیلان آمریکا در مقطع لیسانس خارجی هستند و بیش از 80% در مقطع فوق دکترا خارجی هستند! در نهایت تاسف اینگونه اخبار مثبت سالی یکبار در رسانه ها منتشر می شود ولی اخبار منفی بیشترین وقت شوهای احساساتی تلویزیونها را پر می کند.
در هلند هم تقریبا همین آمار بطور کامل صدق می کند! ولی هرگز در رسانه ها در مورد این گونه اخبار مثبت از خارجی ها قدردانی نمی کنند! در مورد پناهندگان و مهاجران تنها اخبار منفی را شب و روز در بوق و کرنا می دمند تا افکار توده ها را از ریشه اصلی بحران اقتصادی و مشکلات سیاسی و اجتماعی منحرف کنند!

یک نماینده پارلمان هلند از «راسیسم نهادینه شده و ترسناک در هلند» صحبت می کند!

خانم سادات کارابولوت نماینده پارلمان هلند از حزب سوسیالیست.
«در هلند راسیسم نهادینه شده وجود دارد. در بازار کار انسانها بدلیل اسم و فامیل غیراروپایی و یا رنگ پوست مورد تبعیض واقع می شوند. شما می توانید اینگونه تبعیض را در رفتار پلیس هم مشاهده کنید. ولی مسئله بیش از این است. شما شاهد راسیسم در زندگی روزانه ما هستید. یک نمونه آن برخورد با خانم سیلوانا است. مردم بطور آشکار حرفهای راسیستی می زنند! آنها از رفتار و ادعاهای راسیستی شان دفاع می کنند، به بیانات راسیستی شان افتخار می کنند! این امری باورنکردنی و بی سابقه است! من این شرایط را نگران کننده و ترسناک می پندارم!»
از صفحه فیس بوک خانم سادات کارا بولوط

بی جهت نیست که در جهان امروز پناهنده و مهاجر کم کم دارد مترادف با خلافکار، جنایتکار و تروریست می شود!
هرگز راسیسم و فاشیسم بدون حمایت دولتی نخبه گان حاکم نمی تواند پایگاه توده ای پیدا کند!

احمد پوری (هلند) 11 – 10 – 2016

منبع:
Amid debate, all 2016 American Nobel laureates are immigrants
http://thehill.com/…/300237-all-american-2016-nobel-prize-h…

All Of America’s Science Nobel Prizes This Year Were Won By Immigrants
http://www.huffingtonpost.com/…/nobel-prize-immigrants_us_5…?