سياسی, سرتیتر

چرا پناهندگان به اروپا می آیند – احمد پوری

panahandegan_europa_67

احمد پوری

اگر کسی پرسید چرا پناهندگان به اروپا می آیند لطفا این فیلم یک دقیقه ای را به او نشان دهید و به هفت نکته زیر اشاره کنید.

لینک فیسبوک

Ahmad_Pouri_Kبعد از دیدن ابعاد ویرانی و جنایات غیرقابل تصور و بیان اولین سئولهایی که می تواند به ذهن انسان برسد عبارتند از:
چگونه چنین چیزی ممکن است؟ آیا نابودی کشوری در این ابعاد پیامد جنگ داخلی است؟ آیا این در جه از خشونت نتیجه طبیعت وحشی و خشن انسانی است؟ آیا این جنگها بطور طبیعی و خودجوش براه می افتند؟ آیا ارزیابی اشتباه موقعیت توسط رهبران موجب این جنگها می شود؟ آیا منافع افراد و گروه های خاصی این جنگها را رقم می زند؟ در آنصورت چه کسانی ؟ و چرا مجازات نمی شوند؟ و صدها سئوال دیگر

توجه به هفت نکته زیر می تواند روشنگر برخی از علل مهم پناهندگی مردم خاورمیانه باشد.

یک:
رابرت اف کندی، وکیل امریکایی و برادرزادۀ جان اف کندی در باره جنگ سوریه می نویسد:

جنگ ما علیه بشار اسد ازاعتراضات صلح امیز مردمی موسوم به بهار عربی در سال 2011 آغاز نشد بلکه از سال 2000 و هنگامی که قطر پیشنهاد احداث خط لوله 10 میلیارد دلاری به طول هزار و 500 کیلومتر را از طریق عربستان سعودی، اردن، سوریه و ترکیه مطرح کرد آغاز شد.
گزارش های محرمانه از سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل، عربستان سعودی و امریکا نشان می‌دهند همان زمانی که اسد طرح خط لوله قطر را رد کرد، برنامه‌ریزان نظامی و اطلاعاتی به سرعت به این نتیجه رسیدند که دامن زدن به شورش سنی‌ها در سوریه برای برکناری بشار اسد که با آنان همکاری نداشته است، راهکاری عملی برای دستیابی به هدف مشترک تکمیل خط لوله گاز قطر – ترکیه است.
بنابر اسناد افشا شده توسط ویکی لیکس، در سال 2009 پس از آنکه اسد طرح خط لوله قطر را رد کرد، سازمان سیا حمایت مالی از گروه‌های مخالف در سوریه را آغاز کرد.

دو:
ژنرال وسلی کلارک چند روز بعد از یازده سپتامبر در همان سال 2001 برنامه دولت آمریکا برای سرنگونی دولتهای هفت کشور را افشا کرده است. او می گوید مقامات بالای پنتاگون برنامه و جدول زمانبدی سرنگونی هفت کشور از جمله لیبی و سوریه و ایران را به من نشان دادند! قابل توجه است که بدانید برنامه ریزی و تدارک دقیق سرنگونی این کشورها از سال 2001 در پنتاگون به تصویب رسیده بود. بزبان دیگر بی ثبات سازی و جنگ و اشغال این کشورها از سالها قبل از 2001 برنامه ریزی شده بود! ولی رهبران سیاسی اروپا و آمریکا و رسانه های حاکم این مسائل را بصورت تصادفات طبیعی بما نشان می دهند!

سه:
آمریکا سالهاست که برای ساختن اپوزیسیون سوریه سالی بیش از 500 میلیون دلار بطور علنی هزینه می کند!

چهار:
از سال 2003 جهت دامن زدن به بی ثباتی در خاورمیانه و غارت منابع طبیعی منطقه توسط شرکتهای چندملیتی کشورهای جنگ افروز، برنامه هایی برای تجزیه کشورهای خاورمیانه براساس مذهب و زبان تدوین کرده اند و در جهت ایجاد دولتهای شیعه و سنی و کردی تلاش می کنند

پنج:
اصطلاح «خاورمیانه جدید» در ماه جون سال ۲۰۰۶ توسط وزیر خارجه وقت امریکا خانم کاندولیزا رایس در تل‌آویو به دنیا معرفی شد.
این اعلامیه تأییدی بود بر وجود یک «نقشه راه نظامی» برای خاورمیانه به ابتکار انگلیس ـ امریکا ـ اسرائیل. این پروژه، عبارتست از ایجاد هلالی از بی‌ثباتی، هرج و مرج و خشونت که از لبنان، فلسطین و سوریه آغاز شده و تا عراق، خلیج‌فارس، ایران و مرزهای افغانستان یا ساخلو نظامی ناتو ادامه خواهد داشت.
در این پروژه لبنان به نقطه فشار برای تنظیم و سازماندهی مجدد خاورمیانه تبدیل شده این «هرج و مرج سازنده«ـ شرایط لازم برای ایجاد خشونت و جنگ در سراسر این منطقه را فراهم خواهد کرد ـ مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا امریکا، انگلیس و اسرائیل بتوانند نقشه خاورمیانه را مطابق نیازها و اهداف ژئوـ استراتژیک خود مجدداً طراحی و اجرا کنند.

وزیر خارجه امریکا کاندولیزا رایس در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که «آنچه که ما در این‌جا [در رابطه با تخریب لبنان و حمله اسرائیل به این کشور] شاهد آن هستیم، به یک مفهوم، افزایش ـ «درد زایمان» ـ یک «خاورمیانه جدید» است و آنچه که ما انجام می‌دهیم (منظورم امریکاست) این است که ما باید اطمینان حاصل کنیم که به سوی ایجاد خاورمیانه جدید می‌رویم [و] نه این‌که به سوی خاورمیانه قدیم باز‌می‌گردیم.»‌

شش:
در «پروژه قرن جدید آمریکایی» که ریشه آن به سال 1992 می رسد، از سال 1997 بطور کتبی و رسمی نوشته اند که جهت رهبری آمریکا برجهان در صد سال آینده، خاورمیانه بعنوان سکوی پرش انتخاب می شود! و هیچ کشوری نباید در موقعیتی قرار گیرد که بتواند با آمریکا رقابت کند!… همین رهبرانی که هر روز دم از رقابت آزاد در بازار آزاد می زنند، هر شب در تاریکی بجای رقابت آزاد نقشه جنگهای پلید و غارتگرانه را طراحی می کنند!

هفت:
در شروع ناآرامی های سوریه دول غرب و اعضای پیمان ناتو می خواستند موج سواری کنند و به اصطلاح بهار عربی را به سوریه هم هدیه کنند. آنزمان تمامی رهبران غرب و کشورهای عضو ناتو در مقابل راه حلی منطقی و مسالمت آمیز روسیه بشدت مخالفت کردند زیرا می پنداشتند که در عرض دو هفته کار بشار اسد تمام است! آنها به هشدارهای منطقی آگاهان امور گوش ندادند و گفتند نیازی به مذاکره و سازش نیست در عرض دو هفته همه چیز صد در صد در دست نیروهای طرفدار ماست! حالا بعد از چهار سال تمامی رهبران غرب مجبور شده اند به اشتباه ارزیابی آنروز خود اعتراف کنند!

اشتباه یا توطئه آگاهانه؟
انکار توطئه بزرگترین توطئه جهانی از سوی غارتگران حاکم بر جهان علیه قربانیان نظم حاکم است!

جالب است که حتی بعد از علنی شدن اسناد بی شمار و اعتراف رهبران آمریکا و اروپا به توطئه هایی برای راه انداختن جنگهای ویرانگر، اگر مخالفان نظم جنایتکارانه حاکم بر جهان مدعی شوند که نخبه گان حاکم بر جهان و صاحبان و روسای شرکتهای چندملیتی آگاهانه به این جنگ ها دامن زده اند، فورا متهم به ترویج تئوری توطئه می شوید!

پرسیدنی است که اگر توطئه و برنامه ریزی دقیقی برای برافروختن آتش جنگهای بی پایان نبوده، چطور می توان جنگهای لیبی و سوریه را آنالیز و درک کرد؟ با توجه به این حقیقت که طبق افشاگری ژنرال وسلی کلارک از ده سال پیش برنامه و جدول زمانبدی جنگ با این کشورها در پنتاگون حاضر و آماده بود! طبقه حاکم مدعی استکه این جنگها بطور طبیعی، خودجوش و بدون هیچگونه توطئه ای به پیش رفته اند!
پرسیدنی است که اگر توطئه و برنامه ریزی دقیقی برای برافروختن آتش جنگهای بی پایان نبوده، چطور می توان جنگهای لیبی و سوریه را آنالیز و درک کرد؟ طبقه حاکم مدعی استکه این جنگها بطور طبیعی، خودجوش و بدون هیچگونه توطئه ای به پیش رفته اند! در حالیکه از ده سال پیش سند هست که برنامه و جدول زمانبدی دقیق این جنگ ها در پنتاگون تدوین شده بود!

رهبران اروپا امروز به «اشتباهات» خود اعتراف می کنند! فرض کنیم که آنها در این ادعای خود صادق هستند، آیا بشریت نباید بداند که این اشتباه به چه بهایی تمام شده است؟

بیش از یک و نیم میلیون نفر در جنگهای اخیر آمریکا و ناتو در خاورمیانه کشته شده اند و حداقل چهار کشور افغانستان و عراق و لیبی و سوریه نابود شده اند و بقیه کشورها هم خسارات فراوانی دیده اند
علاوه بر ویرانی کامل این کشورها، نابودی غیرقابل تصور آثار تاریخی یگانه ای که قابل ارزش گذاری نیستند
سه کشور افغانستان، عراق و سوریه سالهاست که جزء پناهنده خیزترین کشورهای جهان هستند!
تنها در سوریه 12 میلیون نفر پناهنده از خانه و کاشانه خود رانده شده اند! 8 میلیون در داخل سوریه و 4 میلیون به بیرون از سوریه پناه برده اند! …

رهبران اروپا با «معصومیت» اعتراف می کنند که ارزیابی آنروزشان اشتباه بود! چه کسی باید غرامت و تاوان این اشتباه را بپردازد؟ چرا این جنایتکاران فرصت طلب را در دادگاه های بین المللی محاکمه نمی کنند؟ آیا این دادگاه ها را تنها برای محاکمه مخالفان آمریکا و شرکایش ساخته اند؟

چرا در غرب مدعی هستند اغلب پناهجویان، پناهندگان اقتصادی و جویندگان خوشبختی و سوء استفاده کننده گان از دولتهای رفاه غربی هستند؟ پس قربانیان این جنگها و پناهندگان واقعی به کدام سیاره مهاجرت کرده اند که به اروپا نمی رسند؟ در هلند ویلدرس از حزب نئوقاشیست «حزب آزادی» می گوید: پناهندگان آمده اند تا کشورهای اروپایی را استثمار و کولونیزه کنند!؟

به نظر شما نقش کشورهای اروپایی در راه انداختن این جنگها و نابودی زندگی میلیونها انسان و تبدیل کردن آنها به پناهجویانی که تمام زندگی شان را پشت سرشان باخته اند چیست؟

برای اطلاع بیشتر در مورد علت آمدن پناهجویان، مسئولیت کشورهای اروپایی در بی خانمان و پناهنده شدن میلیونها انسان می توانید به یادداشتهای زیر مراجعه کنید.
برای اطلاع بیشتر در مورد علت آمدن پناهجویان، مسئولیت کشورهای اروپایی در بی خانمان و پناهنده شدن میلیونها انسان می توانید به یادداشتهای زیر مراجعه کنید.

حقایق و توهماتی که در اروپا در باره پناهجویان شایع هستند!

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1183864931632740
پناهجویان سوریه ای کجا هستند؟

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1168577073161526?notif_t=notify_me_page

از نظر کشورهای متمدن و کعبه های دمکراسی برای پناهندگان جهان سوم «انسان بودن به چه معنی است؟«

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1191719554180611

احمد پوری (هلند) 16 – 09 – 2016

منابع:

افشای راز جنگ در سوریه توسط کندی
آوریل 11, 2016 in دیگر رسانه ها, سرتیتر

https://mejalehhafteh.com/…/%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%DB%8C…/

General Wesley Clark: Wars Were Planned – Seven Countries In Five Years
https://www.youtube.com/watch?v=9RC1Mepk_Sw

Plans for Redrawing the Middle East: The Project for a “New Middle East”
http://www.globalresearch.ca/plans-for-redrawing-the-m…/3882

the Project for the New American Century
http://www.sourcewatch.org/…/Project_for_the_New_American_C…
https://en.wikipedia.org/…/Project_for_the_New_American_Cen…
http://www.oldamericancentury.org/pnac.htm

Secretary of State Condoleezza Rice, Special Briefing on the Travel to the Middle East and Europe of Secretary Condoleezza Rice (Press Conference, U.S. State Department, Washington, D.C., July 21, 2006).

http://www.state.gov/secretary/rm/۲۰۰۶/۶۹۳۳۱.htm

کمک ۵۰۰ میلیون دلاری آمریکا به مخالفان اسد
http://www.dw.com/…/%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DB%B5%DB…/a-17740777

برنامه تعیین مرزهای جدید برای خاورمیانه: پروژه پیاده‌کردن «خاورمیانه جدید»
http://www.iran-si.com/vdcjfvetzuqe8.sfu.html

Exclusive: Obama authorizes secret U.S. support for Syrian rebels
http://www.reuters.com/…/us-usa-syria-obama-order-idUSBRE87…
-1:18