رسانه ها

آنتی وار: این اسرائیل است که ایران را تهدید می کند

ایگاه اینترنتی آنتی وار در مقاله ای نوشت، این اسرائیل است که ایران را تهدید می کند.
 هرج و مرج در منطقه مدیترانه به نفع اسرائیل است و به همین علت است که نتانیاهو پذیرای پیشنهادات نومحافظه کاران آمریکایی برای تضعیف دولت های سکولار عرب با این فرض است که جهادی ها در بی ثباتی حاصل از آن رشد و نمو می کنند. مقامات ارشد اسرائیلی از این که بگویند فرقه گراهای خشونت طلب سنی (القاعده) را به ایران شیعه و بشار اسد سکولار ترجیح می دهند، ابایی ندارند. این واقعیت غیرقابل انکار نیز وجود دارد که ایران که قوم قدیمی یهودی دارد،‌ به هیچ وجه برای اسرائیل تهدید به حساب نمی آید. ایران جاه طلبی تسلیحات هسته ای ندارد و با غرب توافق هسته ای امضاء کرده است. اما اسرائیل تنها دولت مسلح به تسلیحات هسته ای در خاورمیانه (غرب آسیا) است که بر خلاف ایران از امضای معاهده ان پی تی سر باز می زند. علاوه بر این، ایمیلهای فاش شده اخیر کالین پاول نشان می دهد که دویست کلاهک هسته ای اسرائیل به سمت ایران نشانه رفته اند. پس این اسرائیل است که ایران را تهدید می کند.
بنابراین هیچ دلیلی برای کمک نظامی آمریکا به اسرائیل وجود ندارد. با وجود این، بی ثباتی و ادعای وجود تهدید از جانب ایران به نفع قدرتها است چون می توانند خاورمیانه (غرب آسیا) را خطرناک جلوه دهند و اقدامات غیرانسانی اسرائیلی ها علیه فلسطینیان را توجیه کنند.
اسرائیل یک فوتبال سیاسی برای آمریکاست و دموکراتها و جمهوریخواهان تلاش می کنند در وفاداری برده وار به دولت به اصطلاح یهود از یکدیگر پیشی بگیرند. حمایت طبقه حاکم در آمریکا از اسرائیل ریشه در منافع اقتصادی و سیاسی سرمایه داری و ملاحظات مالی انتخاباتی دارد و به هیچوجه با آزادی و امنیت مردم آمریکا و آرمان صلح و عدالت جهانی مطابقت ندارد.
در بخش دیگری از این مقاله آمده است: بنیامین نتانیاهو شاید ضد فلسطینی ترین نخست وزیر اسرائیل از جهت بیرون راندن فلسطینیان از سرزمینی باشد که آنها و اجدادشان قرن ها در آن زندگی کرده اند. این سرکوب که شامل پاکسازی قومی، جنگ وحشیانه علیه مردم غزه، تحقیر و آزار دائمی و گسترش شهرک های غیرقانونی  یهودی نشین در سرزمین های اشغال شده در جنگ های تهاجمی است، از سال 1948 با تشویق و حمایت آمریکا ادامه داشته است. واقعاً نادر است که یک رئیس جمهور آمریکا با ظلم و ستم رسمی اسرائیل مخالفت یا حتی درباره آن ابراز ناراحتی کند و طبیعتاً پیامدهایی نیز که برای اسرائیل وجود دارد، نمادین یا هیچ بوده است. درخواستهای لفظی از اسرائیل برای خروج از سرزمین های اشغالی و راه حل تشکیل دو کشور، مانند اظهارات اخیر اوباما، هیچ است زیرا کسی باور ندارد دولت آمریکا یک واسطه صادق باشد که به فکر اجرای عدالت در حق فلسطینیان است. اوباما در دیدار اخیر خود با نتانیاهو اصلاً از فلسطینیان صحبت نکرد.
اغراق نیست که اگر بگوییم دولت آمریکا به نتانیاهو بابت رفتارهای بد رژیمش جایزه می دهد. به عنوان مثال، همانطور که سایت اینترسپت گزارش داد، مدت کوتاهی بعد از این که نتانیاهو به قدرت رسید، چهارصد و هفتاد و چهار هزار شهرک نشین اسرائیلی در این سرزمین ها زندگی می کردند. تا پایان 2014، یعنی آخرین باری که دولت اسرائیل آمار جامع در این باره منتشر کرد، این رقم به پانصد و هفتاد هزار نفر رسیده بود. با وجود این، کمک های نظامی آمریکا به اسرائیل نه تنها ادامه دارد بلکه افزایش نیز می یابد.
حاکمان اسرائیل اصلاً قصد ندارند حقوق فلسطینیان، حق زندگی، آزادی و اموالشان را به رسمیت بشناسند. امروز، دولت آمریکا همچنان در کنار اسرائیل ایستاده است و از دهه ها قبل هر سال بیش از سه میلیارد دلار کمک نظامی به آن می دهد. اکنون نیز دولت اوباما با پرداخت بی سابقه سی و هشت میلیارد دلار در ده سال آینده به اسرائیل موافقت کرده است. بخش اعظم این پول به صنایع نظامی آمریکا سود می رساند و به زودی همه آن به جیب شرکت های آمریکایی می رود.