اخبار ویژه

جاسوس انگلیس در تیم مذاکره کننده هسته ای دولت ایران دستگیر شده است + تصویر

img_6062-2

ادامه تائید و تکذیب ها درباره وجود جاسوس در تیم هسته ای/ عراقچی: قوه قضاییه و نهادهای امنیتی باید در مورد دستگیری جاسوس اظهارنظر کنند

در آخرین اظهار نظر عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: من در این رابطه تنها حرف و شایعه شنیده‌ام و امیدوارم مراجعی که باید پاسخگو باشند رسما در این خصوص اظهارنظر کنند.

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری ها، عباس عراقچی در حاشیه دیدار با فرهنگیان استان خراسان رضوی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: اگر جاسوسی دستگیر شده یا نشده من فکر می‌کنم قوه قضاییه و نهادهای دخیل در این موضوع باید توضیح دهند. وی ادامه داد: این‌که به شایعات اکتفا شده و پخش شود شکل مناسبی ندارد. من نیز در مقامی نیستم که تایید کنم کسی دستگیر شده و یا دستگیر نشده است. در این مورد قوه قضاییه و نهادهای امنیتی باید اظهارنظر کنند.

این عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خاطرنشان کرد: اگر جاسوسی بوده و یا نبوده این وظیفه تیم هسته‌ای نیست و ابزار آن را نیز در اختیار ندارد که آن را پیدا کند. این مساله وظیفه نهادهای امنیتی است که مراقبت کنند دشمن از منافذ نفوذ استفاده نکند.

این در حالی است که به گزارش فارس، در آیین تودیع و معارفه جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان که صبح امروز برگزار شد حضور حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: این‌که رهبر انقلاب بارها نسبت به نفوذ هشدار دادند و امروز خبر رسیده از اعضای تیم مذاکره‌کننده شخصی جاسوس بوده و از انگلیس حقوق می‌گرفته است، نشان از پیچیده بودن مساله نفوذ دارد. وی ادامه داد: این مورد که اطلاع‌رسانی شده یکی از چندین موردی است که توسط سربازان این نظام کشف و یا جلوگیری شده و مابقی به دلایل مختلف رسانه‌ای نمی‌شود.
ماجرا از کجا آغاز شد
هفته گذشته عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران از دستگیری و بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی در تهران و مرتبط با سرویس جاسوسی انگلیس خبر داد و افزود: متهم در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.

بعد از چند روز جواد کریمی قدوسی نماینده مجلس در گفتگو با رمز عبور مدعی دستگیری جاسوس و نفوذی آمریکا در تیم مذاکره کننده ایران شد. کریمی قدوسی در این مصاحبه گفته بود: این جاسوس ۱۰ روز پیش در سفر محمد جواد ظریف به ترکیه جزو تیم سفر بوده اما از همان داخل هواپیما دستور بازداشت وی صادر می شود و وی از داخل هواپیما در ترکیه پیاده نمی شود و به ایران بازگردانده می شود. وی در جریان مذاکرات و برجام، در تیم مذاکرات نفوذ کرده و به عنوان زیر مجموعه تیم بعیدی نژاد رئیس تیم ایرانی در مذاکرات کارشناسی ، فعالیت می کرد. این جاسوس علاوه بر اینکه از بانک مرکزی، از یک بانک خصوصی هم حقوق می گرفت چون بعنوان عضو هیئت مدیره این بانک هم بود. آمریکا به این جاسوس به دلیل فعالیت در کمیته برجام ، ماهانه هفت هزار و ۵۰۰ پوند حقوق می داد. این جاسوس علاوه بر حقوق از جاهای مختلف ایران، از آمریکا و انگلیس هم حقوق می گرفت.

اما بهرام قاسمی، سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه نیز در واکنش به این سخنان اظهار داشت: سخنان منتشر شده در یکی از رسانه های کشور به نقل از کریمی قدوسی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی مبنی بر حضور فرد دستگیر شده در هیات همراه وزیر محترم امور خارجه در سفر اخیر به کشور ترکیه ادعائی بی پایه و اساس، بی ربط، کذب محض و قولی غلط است.

البته همان گونه که مشخص است سخنگوی وزارت خارجه صرفاً حضور متهم در سفر ظریف را تکذیب کرده است و اشاره ای به دیگر مسائل نداشته است.

ایسنا هم دیروز در این باره نوشت: در روزهای اخیر در برخی از رسانه‌ها اخباری در ارتباط با بازداشت فردی که گفته می‌شود در مقاطعی در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حضور داشته است، منتشر شده است. در راستای پی‌گیری‌های انجام شده در مورد این خبر، خبرنگار ایسنا جزییات بیش‌تری در مورد این موضوع از منابع مطلع کسب کرد. فرد مورد اشاره عضویتی در ستاد برجام و وزارت خارجه نداشته و فقط در مقاطعی از طرف یکی از بخش‌های اقتصادی کشور برحسب نیاز در تیم مذاکره‌کننده و مسائل مربوط به برجام حضور داشته است. این منابع مطلع با اشاره به این که چندی پیش مطرح شده بود که فرد بازداشت شده از ستاد برجام است، اعلام کردند:‌ دبیر ستاد برجام و اعضای آن کاملا مشخص هستند و او هیچ عضویتی در این ستاد ندارد. با توجه به این که این موضوع، یک پرونده امنیتی و قضایی است احتمالا مسوولان مربوطه در زمان مقررش و در صورت لزوم در این ارتباط اطلاع‌رسانی بیش‌تری خواهند کرد.
رسایی: بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی به اتهام جاسوسی
اما نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پستی در صفحه اینستاگرام خود طی یادداشتی از جاسوسی یک فرد مرتبط با تیم مذاکره کننده پرده برداشت. متن یادداشت به شرح زیر است؛

هفته گذشته جعفری دولت آبادی، دادستان تهران خبر از داد که با سرویس جاسوسی انگلیس مرتبط بوده و گفته شد که این فرد بازداشت شده در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است. این هفته خبر دیگری منتشر شد که فرد دو تابعیتی بازداشت شده، علاوه بر فعالیت های اقتصادی دولتی و خصوصی، مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره کننده و نماینده بانک مرکزی در این تیم بوده است یعنی همان کسی که قرار بود با مشورت خودش درباره مفاد برجام در لغو تحریمها به تیم مذاکره کننده جهت دهی کند.یکی از عناوین اتهامی وی، دریافت حقوق از موسسات امریکایی و انگلیسی (ماهانه ۷۰۰۰ پوند معادل ۳۵ میلیون تومان) در ازای تلاش های وی است. علاوه بر همه این مبالغ دریافتی، وی از نگاه سخنگوی دولت، از ذخایر نظام هم بوده است (یعنی حقوق نجومی می گرفته). وزارت خارجه که در برابر توهین ها و تحقیرهای دول غربی، خصوصا آمریکا کِز می کند و ساکت است، درباره این خبر شیر شده و به میدان آمده که همه اینها کذب است و هیچ کس از ستاد اجرایی برجام بازداشت نشده!

سئوال اینجاست؛ بالاخره کدام طرف راست می گوید؟ راه حل راحت است. وزارت خارجه به جای اینکه تکذیب کند، به این فرد که تصویر آن را در ذیل این پست قرار داده ام، تریبون بدهد تا با خبرنگاران مصاحبه کند. وی عضو تیم مذاکره کننده بوده و اطلاعات دقیقی در این باره دارد که این تصویر سلفی را هم به عنوان سند از حاشیه حضور خود در مذاکرات هسته ای منتشر کرده است. توضیحات وی می تواند آبی بر این آتش باشد.

این شخص دری اصفهانی است، فردی غير بانکی با سابقه حسابداري در نهادهای انگليسی و کانادايی! وی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه نفت است. دری، البته سابقه عضویت در جامعه و انجمن حسابداران خبره ایران، عضویت پیوسته در انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز (ICAEW) و عضویت در انجمن حسابداران خبره اُنتاریو در کانادا (CICA) را در رزومه دارد و اکنون مدتی است که عضو هيات مديره بانک سامان است!

وی در دوره تحريمها بانک سامان در حوزه پرداختهای کالاهای اساسی و دارو نقش اساسی پيدا کرد. اين البته به لطف ارتباطات ويژه خارجی هيات مديره بانک سامان است. دری اصفهاني دارای پاسپورت کاناداست و در حال حاضر مدير شرکت دارويی UNIVERSAL HEALTH AND PHARMA PRIVATE LIMITED در تورنتو است.

دری اصفهانی: بازداشت نشدم/ خبری که حذف شد

img_6061
در واکنش به این خبرها اما دری اصفهانی در مصاحبه با سایت خبری بانک مردم این اتهامات را تکذیب کرده و گفته است که آزاد است.

دری اصفهانی در این مصاحبه با مضحک خواندن اخبار حاشیه‌ای علیه خود گفت: من که دارم با شما صحبت می‌کنم در بانک مرکزی هستم و بازداشت نشدم. من تمام وجودم را برای اعتلای ایران تقدیم کرده‌ام. تمام تلاش من در طول عمر خدمت به ایران و اعتلای کشورم بوده و خواهد بود. وی افزود: تمام این مطالبی که در سایت‌ها و رسانه‌ها منتشر شده کذب محض است و نمی‌دانم این خبررسانی‌ها چرا و با چه هدفی انجام می‌شود.

اما بعد از چند ساعت این خبر از روی خروجی این سایت برداشته شد.

نسیم آنلاین نیز در این باره نوشته بود: روز سه شنبه ۲۶ مردادماه سال جاری بود که رسانه‌ها خبری را از قول دادستان تهران در خصوص دستگیری و بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی در هفته گذشته در تهران و مرتبط با سرویس جاسوسی انگلیس منتشر کرده بودند. جعفری دولت آبادی همچنین افزوده بود: متهم در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.

پیگیری ها و شنیده ها منجر به کسب اخبار جدید و مهمی در خصوص این دستگیری و هویت و جایگاه فرد بازداشت شده گردیده است. خبرها حاکی است فرد دو تابعیتی بازداشت شده علاوه بر فعالیت های اقتصادی دولتی و خصوصی، «مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره کننده» و «نماینده یکی از نهادهای مالی» در این تیم است.

وی در هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. یکی از عناوین اتهامی وی دریافت حقوق از موسسات امریکایی و انگلیسی در ازای ارائه اطلاعات مهم مالی و اقتصادی جمهوری اسلامی است.

پیگیری‌ها مشخص کرده وی در حالی که تحت عنوان مشاوره و هیئت مدیره برخی بانک‌ها جزو یکی از نجومی بگیران دولت بوده، در ازای ارائه اطلاعات مختلف داخلی (که به جهت حضور در سطوح عالی مدیریتی اطلاعات مهمی را در اختیار داشته) به موسسات تاثیرگذار بر تحریم‌ها مبلغی در حدود ماهانه ۷۵۰۰ پوند (حدود ۳۰ میلیون تومان) دریافت می‌نموده است.

گفتنی است پس از اعلام این خبر سیدیاسر جبرائیلی معاون خبرگزاری فارس نیز در کانال تلگرامی خود مبادرت به افشای نام این عضو تیم مذاکره هسته‌ای با تابعیت دوگانه کرد. جبرائیلی در کانال تلگرامی خود نوشت: این خبر درست است که عضوی از ستاد اجرای برجام بازداشت نشده است. اما دری اصفهانی مسئول بانکی تیم مذاکره کننده(تبعه انگلیس) به اتهام جاسوسی در بازداشت است. فرجام چنین برجامی چندان مبهم نیست.

حجت الاسلام حاجی صادقی:
برخی سر سفره انقلاب بزرگ شدند اما در زمین دشمن بازی می کنند
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون پروژه نفوذ دشمن، گفت: اینکه در تیم مذاکره کننده هسته ای شخصی وجود دارد که جاسوس انگلیس است و از آنها حقوق می گیرد نشان دهنده اهمیت توجه به پروژه نفوذ دشمن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، با اشاره به جایگاه جهاد با دشمنان در رشد و تعالی انسان، گفت: ما امروزه مدیون کسانی هستیم که در دهه اول انقلاب اسلامی برای میهن و اسلام جانفشانی کردند و خود را فدا ساختند.

حجت الاسلام حاجی صادقی در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم افزود: خداوند مجاهدان در راه حق را نسبت به دیگران فضیلت و برتری داده است، جهاد کبیر به این معنا است که تنها فرمانده انسان خداوند باشد و انسان اجازه ندهد هیچ چیز و یا هیچ کس دیگری جز خداوند بر او فرماندهی و فرمانروایی کند.

550x297x408345_691,281,29.jpg.pagespeed.ic.V4_8Gpnw8-

جهاد کبیر تنها در زمان جنگ مطرح نیست

وی با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای سلطه و فرماندهی بر همه کشورها و ملت ها، تصریح کرد: جهاد کبیر تنها در زمان جنگ مطرح نیست بلکه در زمان صلح نیز نباید از جهاد کبیر غافل شد چرا که کشورهای سلطه گر و مستکبرین همواره در تلاش هستند تا بر دیگر کشورها و ملتها سلطنت و فرمانروایی کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار کرد: خداوند خود را آمر به معروفات و ناهی از منکرات می داند و در قرآن کریم نیز ترک کنندگان امر به معروف و نهی از منکر را مورد لعن قرار داده است.

حجت الاسلام حاجی صادقی خاطرنشان کرد: بسیجیان از اقشاری هستند که باید به مسأله امر به معروف و نهی از منکر توجه جدی داشته باشند و در این زمینه ورود جدی پیدا کنند، امر به معروف و نهی از منکر از مصادیق مبارزه با دشمن است و به همین دلیل نیازمند اهتمام و توجه جدی است.

برخی اشخاص سر سفره انقلاب بزرگ شدند اما در زمین دشمن بازی می کنند

وی با اشاره به تذکرات رهبر معظم انقلاب درباره مذاکرات هسته ای، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کردند که مسأله هسته ای بهانه دشمن است، خداوند در قرآن به صراحت گفته است تا زمانی که دست از دین خود برندارید و سلطه یهود و نصارا را نپذیرید آنها از شما راضی نخواهند شد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، با بیان این که متأسفانه برخی از اشخاصی که سر سفره انقلاب اسلامی بزرگ شده اند هم مشغول بازی در زمین دشمن هستند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به مسأله نفوذ هشدار دادند و این که امروز شاهد هستیم یکی از نزدیکان به یک عضو تیم مذاکره کننده هسته ای از انگلیس حقوق می گرفته است و جاسوس دشمن بوده، اهمیت توجه به پروژه نفوذ را نشان می دهد، البته اینچنین مسائل بازهم بوده است و اشخاصی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شده اند که بنابر مصالحی این موضوعات رسانه ای نشده است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم، حجت‌الاسلام احسان‌الله محمدی به سمت جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان منصوب و از زحمات حجت‌الاسلام محمدرضا شایسته جانشین پیشین نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان استان اصفهان تجلیل به عمل آمد.

۱ دیدگاه

  1. حمید محوی says

    بنظر می رسد سنت قدیمی ناسخ و منسوخ که اصلش به شکلی که می گویند از آسمان توسط فرشته جبرائیل به برگزیدۀ خدا نازل می شده، از همان آغاز بین عالم بالا و پائین راه اندازی شد و این داستان ادامه دارد. حضرت مقام رهبر معظم انقلاب وارث چنین سنتی ست (ناسخ و منسوخ یعنی حزب باد) حضرت رهبر معظم معلوم نیست چگونه رهبری ست؟ از یک سو می فرمایند که « مسئلۀ هسته ای بهانۀ دشمن است» که البته اگر مقام معظم رهبری یک حرف درست در زندگی اش گفته باشد همین است. بله این داستان هسته ای کاملاً توطئه است… ولی همین رهبر معظم با علم به چنین واقعیتی، از سوی دیگر نمایندگانش را برای گفتگو می فرستد و تسلیم می شود. به این معنا که دروغ دشمن را به جای حقیقت می پذیرد و به قول معروف خطای ناکرده را به گردن می گیرد و حتا تسلیم خواستهای تروریستهای بین المللی می شود و به دزدان دریایی باج می دهد.
    علاوه بر این، رهبر میان دعوا نرخ هم تعیین می کند و به نقل از قرآن یادآور می شود : «خداوند در قرآن به صراحت گفته است تا زمانی که دست از دین خود برندارید و سلطه یهود و نصارا را نپذیرید آنها از شما راضی نخواهند شد.»
    البته نقل قول آوردن از قرآن جای شگفتی ندارد، چون که همه چیز در قرآن هست، هیچ چیزی نیست که کشف یا اختراع شده باشد و در این کتاب نیامده باشد، معجزۀ شگرفی ست این قرآن، در اینجا نیز ماجرای سلطۀ امپریالیستی و نظام سرمایه داری جهانی به منازعات مابین دینی تأویل می شود. گوئی مسئلۀ آمریکائی ها دین ایرانی هاست که از یک میلیارد و سیسد چهار سد میلیون مسلمان فقط این پنحاه میلیون نفر مسلمان واقعی هستند که به شکل متناقضی یک کلمه هم از کتاب مقدس چیزی سر در نمی آورند… و از 7 میلیارد جمعیت کرۀ زمین فقط شیعیان هستند که حقیقت مطلق و ابدی و ازلی و خدشه ناپذیر را در اختیار دارند…فقط این پنجاه میلیون و آن هم نه همۀ این عده ولی فقط طبقۀ روحانیت چون که بقیه سیاهی لشگر هستند. بقیه زبان بسته اند. نه آمریکائی ها دشمن اسلام نیستند. چرا آمریکا باید دشمن اسلام باشد، اسلام این همه به آمریکا یعنی نظام سرمایه داری جهانی خدمت می کند، چه دلیل وجود دارد که بخواهد پیاده نظامش را از بین ببرد؟

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.