سياسی, سرتیتر

چند توصیه مهم به پناهجویان ـ احمد پوری

family

احمد پوری

چند توصیه مهم به پناهجویان

1 –خانواده هایی که در اروپا یا هلند از هم می پاشند و همسری که هنوز اقامت دائمی نگرفته بود، با از دست دادن موقعیت قانونی خود، تبدیل به انسان غیرقانونی می شود.

Ahmad_Pouri_K

احمد پوری

بعد از خودکشی خانم روشنک تاج احمدی به همراه دختر دو ساله اش ایزابلا در شهر هورن، تعدادی از خانمهای ایرانی با من در باره مشکلات مشابه خودشان تماس گرفتند. مشکل کلی همه این افراد چنین است: زن یا مردی به دلیل الحاق خانواده به همسر خود در هلند پیوسته اند. بعد از مدت کوتاهی همسرشان بدلایل مختلف آنها را از خانه بیرون کرده است.بزبان دیگر این افراد تبدیل به افراد غیرقانونی شده اند. بدون داشتن سرپناه و درآمد، از تمام امکانات قانونی که داشتند محروم شده اند. در اغلب موارد همسری که در هلند زندگی می کرده فرقی نمی کند زن یا مرد باشد از موقعیت خود سوءاستفاده می کند و حتی بدون آگاهی طرف مقابل تقاضای طلاق می کند و اقامت همسرش را که وابسته به اوست باطل می کند!در بعضی موارد همسری که اقامت هلندی دارد چنان بلایی برسر همسری که بدلیل الحاق خانواده تازه وارد هلند شده است، می آورد که علیرغم تمام پیامدهای وحشتناکش این قربانیان روابط ناسالم و سلطه گر، خودشان تقاضای طلاق می کنند یا از خانه فرار می کنند!
شدت رفتار غیرانسانی و نا عادلانه در این گونه جدایی ها به سطح واقعی شخصیت و فرهنگ این افراد بستگی دارد. بعضی ها حتی به بهانه های مختلف همسرشان را برای دیدار فامیلهایش به ایران می فرستند و در غیاب آنها با چند تلفن به اداره تابعیت و مهاجرت و شهرداری و بیمه و … آنها را از لیست زندگی مشترک حذف می کنند. تجربه ما نشان می دهد که اغلب این کارها توسط آقایان انجام می پذیرد. در پیوند زیر می توانیدیکی از یادداشتهای مرا در این زمینه ملاحظه بفرمائید:
عکس العمل خانم های ایرانی که هم سرنوشت روشنک هستند!

لینک منبع

خانم هایی که شوهرانشان را بیرون می کنند.
در یک ماه گذشته دو نفر با من تماس گرفته اند و تقاضای کمک کرده اند. هر دو نفر مردانی هستند که با فروختن همه زندگی شان اول زنان شان را به اروپا فرستاده اند تا بعدا به آنها ملحق شوند، سپس وقتیکه آنها به خانواده شان ملحق شده اند، توسط زن شان از خانه بیرون شده اند. یک وکیل هلندی با من تماس گرفت و گفت به صداقت و شخصیت موکلم اعتماد کامل دارم… او با فروختن تمام زندگی اش اول خانمش را به همراه بچه اش از ایران به هلند فرستاده است. در مدت کوتاهی این خانم اقامت پناهندگی دریافت کرده و به خانه رفته تا مثل هر شهروند هلندی زندگی جدید خود را شروع کند و از همان اول تقاضای الحاق خانواده کرده تا بعد از طی پروسه های قانونی شوهرش هم به آنها بپیوندد… سرانجام بعد از دو سال شوهرش به خانواده اش ملحق شده. در این مدت این خانم با فرد دیگری رابطه برقرار کرده است. پرواضح است که این مسائل را با شوهرش درمیان نگذاشته است… سرانجام شوهرش از طریق پروسه الحاق خانواده به خانواده اش ملحق شده است… بعد از چهار ماه به اصطلاح زندگی مشترک، خانم با بهترین بهانه شوهرش را در مقابل عمل انجام شده قرار داده است. با توجه به پیشداوری وحشتناکی که در کشورهای غربی علیه مردان شرقی دارند، فکر می کنند همه مردان شرقی بدون استثنا شاخ دارند و بطور دائم زنهایشان را شاخ می زنند! این خانم با زنگ زدن به پلیس و ادعای اینکه شوهرم می خواهد مرا بکشد تقاضای کمک کرده است. پلیس فورا او را به خانه ای امن که مخصوص اینگونه زنان است منتقل کرده است. پروسه طلاق و جدایی این گونه شروع شده است. این مرد بدون اینکه بفهمد چه اتفاقی افتاده است بدون یک سنت درآمد و بدون تسلط به زبان هلندی و انگلیسی در خانه تنها مانده است! … وکیل او می گفت که زنش بطور دقیق می داند که از قوانین هلند چگونه می تواند علیه شوهرش استفاده و سوءاستفاده کند و به بهترین شیوه او را از زندگی خودش بیرون کند!… وکیلش از من تقاضا کرد که به او کمک کنم تا وضعیت خودش را بهتر بفهمد و بدون اینکه کوچکترین اصطکاکی بوجود بیاورد توجه اش را روی این امر متمرکز کند که چگونه اقامت خودش را در هلند بطور قانونی ادامه دهد و طبق قانون بچه اش را ملاقات کند. تا پروسه طلاق بطور رسمی و قطعی به پایان برسد…
در تمامی موارد فوق اگر طلاق قبل از پایان یافتن سه سال زندگی مشترک انجام پذیرد اقامت قانونی این افراد در هلند باطل می شود.
تلاش برای گرفتن اقامت مستقل برای چنین قربانیانی بسیار مشکل ولی امکان پذیر است!
در مورد دوم: خانم به شوهرش که تازه رسیده بود فورا گفته است که تو نمی توانی با من در یک خانه زندگی کنی زیرا من با مرد دیگری رابطه دارم. ولی حاضرم در روی کاغذ بطور رسمی با تو بمانم تا بعد از سه سال اقامت دائمی خودت را بگیری، ولی در این مدت باید خودت برای خانه و هزینه های زندگی خودت راه حلی پیدا کنی. …
پرواضح است که هر کسی حق دارد طلاق بگیرد و راه دیگری را انتخاب کند… ولی ماهیت واقعی انسانها را در کیفت و چگونگی پیش برد این پروسه جدایی می توان فهمید که چقدر انسان می مانند یا به کدام درجه ای از پستی و رذالت سقوط می کنند! … ….

راه حل چیست؟

افرادیکه از این نوع ازدوجها بچه دار شده اند و بچه شان ملیت هلندی دارند، در شرایط فعلی برای این گونه افراد یک راه موقتی هست که جلو اخراج فوری این افراد را می گیرد. در نهایت تاسف حتی کمتر وکیلی هست که این راه حل را می داند. چندی پیش یک خانم ایرانی که از طریق ویزای فرانسه به اروپا آمده بود، و در هلند از شوهرش که ایرانی است و ملیت هلندی دارد، صاحب بچه شده است با من تماس گرفت و گفت که وکیلش می گوید هیچ راه حلی نیست و طبق قانون شنگن باید برگردد به فرانسه. وکیل دیگری برای او پیدا کردم و حالا هم در هلند می ماند و هم به احتمال قوی جواب پناهندگی دریافت می کند. کسانیکه در چنین شرایطی هستند می توانند از وکلای خودشان بخواهند که برای موکل شان تقاضای اقامت موقت بکنند تا زمانیکه دادگاه اروپا حکم خود را در باره اینگونه کیس ها بطور رسمی اعلام و منتشر کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دادگاه اروپا می توانید به پیوندهای زیر مراجعه کنید:
تصمیم گیری در مورد کیس هایی که برخی از اعضای خانواده بدلیل غیرقانونی بودن باید کشورهای اروپایی را ترک کنند و بقیه می توانند در اروپا اقامت بگیرند! خانواده هایی که از هم گسیخته می شوند! این جلسه دادگاه در تاریخ 10 – 05 – 2016 در لوکزامبورگ برگزار شد.
https://www.facebook.com/ahmed.pouri/photos/…

سختگیری در سیاستهای پناهندگی اروپا و هلند به کجا منتهی خواهد شد؟
https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1323921967627035

اگر حکم دادگاه اروپا مثبت باشد که ما انتظار داریم مثبت خواهد شد، در آنصورت این افراد بجای تقاضای اقامت برای ماندن پیش همسر، می توانند تقاضای اقامت برای ماندن پیش بچه خود را بکنند. در چنین صورتی کیفیت رابطه والدین با بچه بسیار مهم است. اداره تابعیت و مهاجرت برای تسریع اخرج ها سعی می کند ثابت کند که رابطه این عضو خانواده با فرزندانش بدلایل مختلف از بین رفته و بچه نیازی به چنین پدر یا مادری ندارد! … به همین دلیل برای چنین والدینی بسیار مهم است که بطور مرتب در جوی بسیار صمیمی با فرزندانشان رابطه داشته باشند یا بطور منظم و طبق قرارداد بچه هایشان را ملاقات کنند…

در روز 8 سپتامبر دادستان دادگاه عالی اروپا گزارش خود را به قاضی ها ارائه خواهد کرد و بفاصله چند هفته سرانجام قاضی ها حکم خود را در مورد والدینی که بچه هلندی دارند، صادر خواهد کرد.
حکم این دادگاه در مورد تمام کیس های مشابه در تمام کشورهای اروپایی صادق است و مخصوص هلند نیست! … بزبان دیگر در تمام کشورهای اروپایی وکلا و پناهجویان می توانند از این حکم برای روشن کردن وضعیت اقامت خود استفاده کنند.

********************************
2 – در مورد پناهندگان پرونده بسته از کشور بروندی
آقای دیکهوف معاون وزیر دادگستری در نامه مورخ 22 جون 2016 به پارلمان هلند در باره تغییر سیاست دولت هلند نسبت به پناهجویان بروندی نوشته است: با توجه به گزارش وزارت امورخانه در باره وضعیت حقوق بشر در کشور بروندی من تصمیم گرفته ام که از اول ماه جولای اخراج به کشور بروندی را متوقف کنم. تا زمانیکه گزارش جدید وزارت امورخارجه در مورد بروندی این وضعیت را تغییر دهد این تصمیم بقوت خود باقی می ماند.
این تصمیم طبق ماده 43 قانون سال 2000 می تواند حداکثر 21 ماه قدرت اجرایی داشته باشد.
معنی این حرف برای پناهجویان پرونده بسته ایکه بدون دریافت کوچکترین کمکی از دولت در کوچه ها رها شده اند، این است که می توانند بدون داشتن هرگونه مدرک جدیدی در باره کیس خود، به مرکز پذیرش پناهندگی مراجعه کنند و با اشاره به این تصمیم آقای دیکهوف معاون وزیردادگستری دوباره به پروسه پناهندگی پذیرفته شوند و بطور قانونی به زندگی خود در کمپهای پناهندگی ادامه دهند!
اصل نامه آقای دیکهوف معاون وزیر دادگستری و امنیت ملی هلند، به پارلمان هلند را می توانید در پیوند زیر ملاحظه بفرمائید.
https://www.rijksoverheid.nl/…/tk-besluit-en-vertrekmorator…
*****************************

3 – امکان باز کردن پرونده پناهندگی برای بار دوم و سوم

کسانیکه پرونده پناهندگی شان بسته شده است برای اینکه بتوانند بطور مجدد پرونده شان را باز کنند مهمترین شرط لازم این استکه در رابطه با کیس خودشان و خطری که بطور مشخص جان آنها را تهدید می کند مدرک جدیدی ارائه کنند.
این مدرک به دوطریق می تواند ارائه شود.
یک: پناهجو بطور مشخص در رابطه با کیس خودش با ارائه مدرکی از کشورش ثابت می کند که وضعیت او بطور جدی فرق کرده است و اداره تابعیت و مهاجرت و قاضی باید در پرتو نوری که این مدرک به پرونده او می تاباند، دوباره کیس او را بررسی کنند و نظر خود را بدهند. بهتر است تاریخ این مدارک جدید بعد از حکم اول قاضی باشد. مدارکی که تاریخش قبل از حکم دادگاه باشد عملا بدرد نمی خورد. حداقل در هلند چنین است…
دو: طبق گزارشات وزارت امورخارجه دولت هلند اگر نقض حقوق بشر در کشوری بشدت تغییر کند و دولت هلند یا هر دولت اروپایی سیاست اخراج خود را نسبت به این کشور تغییر دهد پناهجویان پرونده بسته می توانند گزارش وزارت امورخارجه را بعنوان معتبرترین سندی که مال وزارت امور خارجه همان کشور است در پروسه حقوقی خود بکار برند! …

************************************
4 – در کشورهای اروپایی قوانین پذیرش پناهندگی یکسان نیست و می توان از قوانین مترقی در کشورهای دیگر اروپایی، به نفع پناهجویان در کشور خود استفاده کرد.

مثلا در کشور فرانسه اگر یک نفر بچه فرانسوی داشته باشد پدر یا مادرش براحتی اقامت و ملیت فرانسه را دریافت می کنند! در حالیکه درهلند چنین نیست! من در دادگاه اروپا از دفاعیات وکلای فرانسه اینرا فهمیدم و یادگرفتم. در این مورد مشخص یعنی تضمین حقوق خانواده، قوانین فرانسه بسیار انسانی تر از قوانین هلند است!
به همین دلیل ما در هلند در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی، سعی می کنیم از منافع پناهجویان دفاع کنیم. اگر کسی وکیل خوبی داشته باشد می تواند از این گونه واقعیت ها بهترین استفاده را بکند.
پر واضح است که سطح دانش، اطلاعات و کیفیت وکلا در هر پروسه پناهندگی بسیار مهم است.
مثلا در مورد کشور بروندی گزارش وزارت امورخارجه هلند نشان میدهد که برگرداندن پناهجویان به این کشور برای پناهجویان خطر جانی دارد و مسئولانه نیست. پناهجویان بروندی در تمام کشورهای اروپایی می توانند این تغییر سیاست دولت هلند را با سیاست کشوری که در آن بسر می برند و مقایسه کنند و از قاضی یا اداره تابعیت و مهاجرت بپرسند که چرا در یک کشور اروپایی مانند هلند وزارت امورجه برگرداندن پناهجویان به این کشور را تا اطلاع ثانوی ناامن اعلام می کند ولی در کشور دیگر اروپایی هنوز سیاست برگرداندن پناهجویان را مسئولانه و امن می پندارند! چرا بین دو کشور اروپایی باید اینقدر تفاوت در سیاستهای پناهندگی وجود داشته باشد؟ …

****************************************

5 – کردها و فعالین چپ ترکیه از دولت هلند تقاضای پناهندگی کرده اند و سالهاست که پرونده شان بسته شده و بطور غیرقانونی در هلند زندگی می کنند می توانند از وکلای خود بخواهند که وضعیت جدید در ترکیه را بعنوان یک سند و مدرک جدید بکار برند تا دوباره پرونده موکلشان باز شود. از آنجائیکه دولت هلند هنوز ترکیه را یک کشور دمکراتیک و امن برای پناهندگان می شمارد این مسئله براحتی مورد پناهجویان بروندی نخواهد شد. زیرا در مورد بروندی دولت هلند قبول کرده است که بازگرداندن پناهجویان به این کشور غیرمسئولانه است. ولی هنر و ابتکار وکلا باید در چنین میدانها و موقعیت هایی خودش را نشان دهد. … در ضمن اگر در یک کشور اروپایی به کردهای ترکیه یا پناهجویان و فعالین چپ ترکیه اقامت پناهندگی بدهند می تواند مبنای قدرتمندی برای فشار آوردن به دولتهای دیگر شود تا سیاست خود را با واقعیت امروز ترکیه دوباره تنظیم کنند.
این حقیقت که علیرغم این همه مشکلات و جنایات سازماندهی شده دولتی در ترکیه هنوز دولتهای اروپایی ترکیه را کشور امنی برای تمامی پناهجویانی می دانند که از اروپا اخراج می کنند، بیش از هر چیزی نمایانگر ماهیت واقعی دولتهای اروپایی در دفاع از حقوق بشر و حقوق پناهندگی است! واقعیت این استکه رهبران کشورهای اروپایی در مقابل امواج راسیسم و راست افراطی در اروپا زانو زده اند و شهامت دفاع از حقوق انسانی پناهندگان را ندارند!
پوپولیسم حاکم در اروپا با وجود چنین رهبرانی بسوی فجایع غیرقابل پیش بینی می رود! …

*************************************************

6 – در باره کسانیکه با ویزای شنگن به اروپا وارد می شوند سپس به کشور مورد نظرشان در اروپا می روند و در آنجا تقاضای پناهندگی می کنند.

تعدادی حتی از ایران با من تماس گرفته اند و می گویند همه زندگی مان را فروخته ایم و بخاطر ریسک راه های غیرقانونی می خواهیم با خریدن ویزای یکی از کشورهای اروپایی بطور قانونی به اروپا بیائیم سپس به کشور مورد نظر برویم.
نکات مهمی که این افراد باید بدانند عبارتند از:
1 – یکی از رایج ترین اشتباهات این استکه اینگونه پناهجویان می گویند درست است که من، مثلا ویزای ایتالیا را گرفتم ولی به ایتالیا هرگز نرفته ام بلکه مستقیم به هلند یا فرانسه یا آلمان … آمده ام. فکر می کنند به این طریق آنها را به کشوریکه وزیرا صادر کرده است بر نمی گردانند زیرا اولین کشوری که از طریق آن وارد اروپا شده اند کشوریست که در آن تقاضای پناهندگی کرده اند.
پناهجویی که ازطریق ویزای یک کشور شنگن وارد منطقه شنگن می شوند به این معنی است که از طریق این کشور وارد اروپا شده اند. بنا براین کشوریکه ویزاداده مسئول رسیدگی به کیس اوست حتی اگر این فرد مستقیم به کشور دیگری رفته باشد. احتمال اینکه چنین افرادی را به کشوری که ویزا صادر کرده است برگردانند تقریبا صد در صد است مگر اینکه اشتباه پروسه دوری یا تکنیکی بکنند و یا اینکه فردی با مدرک بتواند ثابت کند که در آن کشوراروپایی برایش خطر جانی واقعی و قابل اثبات وجود دارد! و چنین چیزی تقریبا غیر ممکن است.
یک مثال می زنم: چندی پیش یک پناهجوی کرد و مبارز سیاسی واقعی در هلند در زندان اعتصاب غذا کرده بود. من برایش بهترین وکیل و دکتر محرم را پیدا کردم. هر دو هر کاری از دستشان می آمد کردند. کیس او را به نمایندگان پارلمان دادم… ولی سرانجام او را در حالت اعتصاب غذا به همراه چند دکتر به ایتالیا برگرداندند. زیرا دولت هلند می گفت ما او را به یک کشور اروپایی بر می گردانیم که جانش در خطر نیست او باید کیس خود را در ایتالیا تعریف کند و طبق قوانین شنگن مسئولیت رسیدگی به کیس او بعهده دولت ایتالیاست نه هلند! …
2 – مشکل بعدی و مهمتر این نوع پناهجویان این استکه طبق تعریف پناهنده نیستند. زیرا پناهنده کسی است که در کشور خودش بدلایل سیاسی و مذهبی و … جانش به خطر بیفتد و چنین کسی نمی تواند بطور قانونی از کشور خود خارج شود. چنین پناهجویانی باید بتوانند ثابت کنند، علیرغم اینکه جانشان در خطر است، چگونه توانسته اند بطور قانونی کشورشان را ترک و کنند و چرا؟.
3 – پناهجویان یک تصور کاملا نادرست و رویایی از کشورهای اروپایی و مراعات حقوق بشر در اروپا دارند! در این زمینه می توان کتابها نوشت ولی من به یک نکته مهم اشاره می کنم در فرصتهای دیگر این گونه مسائل را بیشتر باز خواهم کرد.
در اروپا در عمل دو نوع قانون وجود دارد یک برای اروپایی ها و دیگری برای خارجی ها و در بدترین وضعیت کسانی قرار دارند که هم خارجی هستند وهم اقامت قانونی آن کشور را ندارند! یعنی پناهجو یا غیرقانونی یا مهاجر هستند.
در مورد اروپایی ها این اصل صادق است که همه از نظر دولت بی گناه هستند مگر اینکه عکس آن توسط وزارت دادگستری و پلیس ثابت شود.
در مورد خارجیها درست مثل جهان سوم، ها آنها همواره مشکوک به مجرم بودن و دروغگویی هستند مگر اینکه خودشان ثابت کنند که مجرم و دروغگو نیستند!
بزبان دیگر در مورد اروپایی ها مشکل و زحمت اثبات جرم بعهده وزارت دادگستری است زیرا اصل این استکه شهروندان اروپایی بیگناه هستند و مجرم نیستند!
در مورد پناهجویان و مهاجران مشکل و زحمت اثبات بی گناهی بگردن خود پناهجویان و مهاجران است! زیرا علیرغم حرفهای زیبا در روی کاغذا، درعمل از نظر دولتهای اروپایی همه خارجی ها متهم به خلافکاری هستند مگر اینکه خودشان ثابت کنند که خلافکار و دروغگو نیستند!
… … این لیست ادامه دارد … امیدوارم تا همین جا برای بیدار کردن کسانیکه توهم زیاد دارند کافی است…

*******************************************************

7 – کسانیکه می خواهند از طریق سرمایه گذاری وارد کشورهای اروپایی شوند، چقدر باید سرمایه داشته باشند.

این مسئله بطور مرتب با توجه به خیلی از فاکتورهای اقتصادی و سیاسی در حال تغییر است… و قانون ثابتی برای کشورهای اروپایی وجود ندارد.
مثلا اسپانیا که با مشکلات اقتصادی شدید رویروست به هرکسی که با دویست هزار اور سرمایه گذاری یا خرید خانه و … وارد آن کشور شود اقامت قانونی می دهد.
هلند به کسانی اقامت قانونی می دهد که بیش از یک میلیون و دویست و پنجاه هزار اورو وراد هلند شوند!

*************************************************

8 – در رابطه با قاچاقچی ها

بهتر است هرگز به قاچاقچی و کیس فروش متوسل نشوید! آنها از آرمان گرایی و انسانیت بویی نبرده اند. انسانیهایی مثل شما را که در وضعیت بغایت ضعیف و شکننده قرار دارند تنها به مثابه معدن پول بادآورده می بینند نه یک انسانی که قربانی دولتهای جنایتکار و دیکتاتوری است و نیازمند همبستگی انسانی است. … و از هر فرصتی استفاده و سوء استفاده می کنند تا از شما هرچه بیشتر پول بگیرند. مثالهای بی شماری هست که زنان را تنها را برای امیال جنسی خود نیز بکار می برند… به بهانه های مختلف آنها را تا رسیدن به کشور مورد نظرشان در کشورهای خاصی در بین راه نگهمیدارند و علاوه بر اینکه خودشان به این افراد تجاوز می کنند در مواردی وادار می کنند که در این مدت به هر کسی که آنها به خانه می آورند خدمات جنسی ارائه دهند بزبان دیگر آنها را برای مدت معینی به فحشا وادار می کنند و پول حاصل به جیب قاچاقچی می رود… از این مسائل بسیار زیاد است و مثنوی هفتاد من کاغذ می خواهد!
یک رهنمود بینهایت مهم و موثر این است که به قاچاقچی هرگز همه پول را در کشور مبدا ندهید! سعی کنید یک دهم یا یک پنجم مبلغ را اول بدهید و بقیه را بعد از رسیدن به کشور مقصد و بدون مشکلات سر راه بپردازید. یعنی زمانیکه شما به مقصد رسیدید باید یک رمز سلامتی و رضایت داشته باشید تا فامیل شما با دریافت آن رمز بداند که شما واقعا رضایت دارید و بسلامت به مقصد رسیده اید تا بقیه پول را بدهد…
به قاچاقچی هایی که در کشورهای اروپایی به شما کیس می فروشند هرگز اعتماد نکنید موارد زیادی را دیده ام که قربانیان اینگونه افراد پست با گریه به دفتر کار ما آمده اند و می گویند اینها از آنجایی که کپی همه مدارک ما را دارند حتی بعد از گرفتن جواب اقامت ما را تهدید می کنند که اگر به ما پول ندهی و در مواردی خدمات جنسی هم خواسته اند! … در آنصورت مدارک تو را به اداره تابعیت و مهاجرت می دهیم و اقامت تو را باطل می کنند! بزبان دیگر شما همواره در دست این جنایتکاران هموطن تان اسیر و قابل شانتاژ هستید و آنها هر لحظه بخواهند می توانند از شما باج خواهی کنند! … …

*************************************************************

کسانیکه می خواهند در این زمینه ها بیشتر بدانند بهتر است یادداشتهای قبلی مرا بخوانند. چند تا از این پیوند ها را اینجا می گذارم.

قابل توجه پناهجویانی که کیس مسیحی می دهند

https://mejalehhafteh.com/…/%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%A…/

پناهجویان با ده ها ریسک و هزینه های زیاد از خطرهای راه و دریاها و … جسته و سرانجام بسلامت به مقصد می رسند. در نهایت تاسف در اینجا زندگی خودشان را با دست خود به جهنم تبدیل می کنند!…

سعی می کنم به مسائل و سئوالهای مختلف پناهجویان در فرصتهای بعدی جواب دهم .
به امید اینکه با این رهنمودها مشکلات شما کمتر شود و قربانیان نظامهای دیکتاتوری یک بار دیگر قربانی هموطنان جنایتکار خود نباشند!

احمد پوری (هلند) 05 – 08 – 2016