اخبار ویژه

معمای زنده ماندن اردوغان و بقیه ماجرا…

کودتای ناموفق «علیه» اردوغان سؤالات زیادی را طرح کرده است، خبرگزاری «سی آن آن آلمان» یا «ان تی وی» این سؤال طرح میکند که چگونه است که هواپیمای اردوغان وقتی در آسمان ترکیه به قصد فرودگاه استانبول از منطقه مرمریس که او تعطیلاتش را در آنجا میگذراند در پرواز بود توسط دو جنگنده اف 16 ارتش ترکیه مورد تعقیب قرار گرفت ولی به آن حمله ای نشد؟ و او توانست در فرودگاهی در استانبول فرود آمد و باز هم در همان محل فرود توسط هواپیما ها و بالگرد هائی که بالای سر اردوغان پرواز میکردند مورد حمله قرار نگرفت تا او بتواند با فرصت کافی تمام توانش را بکار گیرد وکودتای ارتش را شکست دهد؟

اگر هم قصدکشتن اردوغان را نداشتند چرا اردوغان و همراهانش به یک پایگاه هوائی نظامی منتقل نکردند و آن‌ها را مجبور به تسلیم و دادن پیام تلویزیونی به مردم نکردند که به خانه هایشان بروند؟

چگونه است که اردوغان از بمباران هتلش در مرمره سخن میگوید در حالیکه هتل وی هنوز در آن زمان مورد حمله جنگنده های ارتش قرار نگرفته بود؟ و چند دقیقه بعد مورد حمله قرار میگیرد؟

چگونه است که چند دقیقه پس از سخنرانی اردوغان از طریق کانال «سی آن آن ترک» اعلام می‌شود کودتا شکست خورده و لیست 3000 نفر قاضی که هیچ ربطی به ارتش و کودتا ندارند اعلام و همه ی آن‌ها از سمت های خود برکنار میشوند؟

سوالهای مطرح شده شک و علامت سؤال بزرگی را در برابر افکار عمومی و سیاستمداران قرار میدهد که گویا کودتا ارتش از سوی اردوغان و حزبش مهندسی شده و بخشی از ارتش ندانسته به ابزار موفقیت اردوغانو حزبش و نابودی سران ارتش که میتوانستند زمانی شاید به خطری برای اردوغان تبدیل شوند، تبدیل شده است.

http://www.n-tv.de/politik/F16-Kampfjets-hatten-Erdogan-im-Visier-article18214586.html

۱ دیدگاه

  1. مجید says

    تنها عاملی که می تواند پذیرش این توطئه را سخت کند ابعاد آن است. اصولا برآورد نتایج توطئه ای در این سط برای طراحان آن کار ساده ای نیست: برآیند توطئه ای در این ابعاد می تواند نتایجی کاملا معکوس انتظار طراحان آن بدست دهد، و از این همین روست که ارتکاب این توطئه با ناوری هم راه است. اما از طرفی دیگر، عمل کرد داعش، اردوغان و جمهوری اسلامی نشان داده است که این موجودات از هر گونه عاطفه ی انسانی مبرا هستند و همین بی عاطفه گی انسانی می تواند زمینه ساز هر گونه جنایتی در هر ابعادی توسط آن ها باشد. تازه نباید فراموش کرد که ما در عصری زندگی می کنیم که با جهانی شدن سرمایه ابعاد توطئه ها هم گستره ی عظیم یافته اند. کافی ست بیاد بیاوریم که تا چندی پیش شعار «ملت سازی» لغلغه ی امپریالیسم امریکا بود. به راستی که عصر ما عصر بی نهایت ها ست.

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.