اخبار ویژه

ترکی الفیصل : مسعود رجوی مرحوم شده است!

masud_rajawi

نشست مجاهدین خلق ایران در خارج از پاریس بر خلاف هر سال که به طور معمول اجرا میشد، با اظهارات غیر منتظره بزرگی از سوی شاهزاده ترکی الفیصل رئیس سابق سازمان امنیت عربستان روبرو شد.

روز گذشته (شنبه 19 تیر ماه) سازمان مجاهدین خلق ایران اقدام به برگزاری همایش سالانه خود در پاریس کرد.

سخنرانان این همایش نیز مانند هر سال بازنشستگان نهادهای دولتی و سازمانهای بین المللی هستند که برای همبستگی با این سازمان و در عین حال در ازای دزیافت مبالغی در آن شرکت میکنند.

این همایش بر خلاف هر سال در «ویلپنت» برگزار نشده و مسئولان امنیتی فرانسه به دلیل مسابقات فوتبال یورو 2016 و نگرانی‌های امنیتی معمول، از برگزاری در این مکان سر باز زده‌ و مکانی دیگر در اختیار آنان قرار داده شده است.

اما این بار بر خلاف هر سال که به طور معمول این نمایش رسانه‌ای انجام می‌شد، گاف بزرگی از سخنران عربستانی به وقوع پیوست.

شاهزاده ترکی الفیصل ريیس سابق سازمان امنیت و اطلاعات عربستان در بخشی از سخنرانی‌ خود به بیان خواسته‌ها و آرزوهایش پرداخته و در بخش دیگر اطلاعات خود درباره نقش مجاهدین خلق و منطقه را تشریح کرده که نتیجه آن طرح خبر مرگ مسعود رجوی از سوی وی بوده است.

این شاهزاده امنیتی سعودی در اظهارات خود که بارها از سوی حاضران مورد تشویق قرار گرفت؛ خطاب به مریم رجوی گفت :« و تو ای خانم مریم رجوی و همسرت مرحوم مسعود رجوی و تو ای خانم مریم رجوی و همسرت مرحوم مسعود رجوی، شما نیز مثل شاهنامه در تاریخ ماندگار خواهید شد

هر چند یکی از گرداننکان برنامه از سازمان مجاهدین تلاش کرد تا ماجرا را به نوعی جمع کند و بلافاصله پس از سخنرانی فیصل پشت تریبون رفته و مرگ سرکرده را تکذیب کرد و آن را اشتباه لفظی خواند اما شایعه بسرعت در رسانه ها قوت گرفت که عدم حضور رجوی در رسانه‌ها در سالهای اخیر میتواند با مرگ وی ارتباط داشته باشد.

باا ین ترتیب شرکت مقام امنیتی بزرگترین دشمن ایران در مراسم خانم رجوی بیشتر به ضرر مجاهدین تمام شد تا بسودشان، آس برنده سازمان به یک ژوکر مضر تبدیل د و رژیم اسلامی بیشترین استفاده تبلیغاتی را از آن بسود خود کرد.

۱ دیدگاه

  1. حمید محوی says

    ترکی الفیصل با مقایسه این سازمان ضد ایرانی و تروریست و نوکر پنتاگون با شاهنامۀ فردوسی نشان داد که واقعاً دشمن ایران است. البته همه چیز در تاریخ به ثبت خواهد رسید، یکی به نام خائن و مزدور بیگانگان برای اهداف تجاوزکارانه و جنایتکارانه، و دیگری مثل فردوسی که زبان فارسی را در دورانی که دین اسلام سخن گفتن و نوشتن به زبان فارسی را ممنوع کرده بود به نماد پایداری فرهنگ ایرانی تبدیل کرد، البته ایرانیان بودند که فردوسی را به مقام فردوسی رساندند. نابغۀ اصلی و حماسه سرای اصلی همیشه توده ها هستند. مجاهدین ها لایق همین عربستان سعودی هستند، یعنی یکی از مرتجعترین کشورهای جهان و پشتیبان تروریسم بین المللی وهابی. جای تعجبی ندارد با مجاهدین پیوندهای دوستانه داشته باشند، ضرب المثل هوشمند فارسی می گوید «کور کور را می جوید آب گودال را». تروریست ها و حامیان تروریسم در حومۀ پاریس، پاریس و برج ایفل که به زودی در مالکیت قطر و عربستان سعودی در خواهد آمد، شانزلیزه که بیشتر به یکی از محله های قطری و ترکیه تبدیل شده…
    ولی درک این موضوع برای من مشکل است که یک عده بخواهند مرگ یک آدم را پنهان کنند.

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.