اخبار ویژه, سرتیتر

جعفر عظیم زاده آزاد شد

جعفر عظیم زاده آزاد شد/ مسئولان قول اعاده دادرسی دادندحقوق معلم و کارگر

 جعفر عظیم زاده، فعال کارگری و رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران، در شصت و سومین روز اعتصاب غذا آزاد شد. او امروز عصر اعتصاب غذای خود را شکست

از قرار معلوم، مسئولان به او قول اعاده دادرسی داده اند و جعفر با مرخصی قابل تمدید آزاد شده است.

هم اکنون (شامگاه پنج شنبه) کارهای ترخیص او از بیمارستان سینا در حال انجام است و او پس از آن، راهی منزل خواهد شد.

این آزادی باعث خوشحالی و مسرت همه فعالین صنفی و کارگری است. 

۱ دیدگاه

  1. حمید محوی says

    البته از پیامدهای جسمانی آیندۀ این اعتصاب غذای دو ماهه برای کارگر ایرانی جعفر عظیم زاده طبیعتاً هنوز بی اطلاع هستیم، البته برای پزشکان این امکان وجود دارد که تشخیص خودشان را در مورد او اعلام کنند…پیش از شکستن اعتصاب غذا در شرایط جسمانی بسیار خطرناک (خون ریزی معده و بی هوشی…) تعداد بسیاری از کارگران و آموزگاران نیز در همبستگی با جعفر عظیم زاده طی دو شبانه روز اعتصاب غذا کرده بودند ( « از سحرگاه پنجشنبه 10/4/95 تا سحرگاه 12/4/95)
    ولی مشکل یعنی یکی از مشکلات اساسی همچنان بر جا مانده، یعنی موضوع اعتصاب غذا به مثابه شیوۀ مبارزۀ اجتماعی. من در 28 ژوئن 2016 بیانیه ای منتشر کردم، و تا اینجا گویا که تنها فردی هستم که به این شیوۀ مبارزه اعتراض دارم و عملاً هیچکس نیز نمی خواهد حتی دربارۀ دلیل و برهانهای مطرح شده بیاندیشد. از دیدگاه من با توجه به الگوی الگوی کنونی، تفاوتی بین مجازات شلاق و اعتصاب غذا نیست، زیرا هر دو نمونه به تخریب جسم و هوش انسانها می انجامد. ما در مبارزاتمان به هر دو نیازمندیم.
    در هر صورت من همۀ دوستان و کارگران و آنهائی را که خواهان آزادی ایران از چنگ نظام سرمایه داری و حاکمیت ایدئولوژیک دین اسلام در ایران هستند دعوت می کنم که دربارۀ این نوع شیوه های مبارزۀ اجتماعی تأمل بیشتری داشته باشند. از دیدگاه من اعتصاب غذا نظر به نتایج اسفناک و خطرناک آن برای سلامت جسمانی مبارزان، مردود است.

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.