اخبار ایران و جهان

لینوکس مدرن برای همه و برای کامپیوترهای کهنه

emmabuntues_debian_x1200-53aef5f0166f2675

تصویر هایزه فرلاگ

انجمن «امابونتوس« با ارائه یک سیستم عامل لینوگس جدید و مدرن تلاش خواهد کرد کامپیوترهای کهنه و از رده خارج شده را که دیگر بدلیل نامناسب بودن سخت افزارها و یا بدلایل امنیتی مانند ویندوز ایکس پی قابل استفاده نیستند دوباره وارد صحنه کرده و نه تنها وارد صحنه کند بلکه با سرعت و نرم افزارهای کامل و مناسب کار کردن با این کامپوترها را لذت بخش سازد.

هدف از این تلاش کمک به ساکنان قاره هائی(آفریقا، آمریکای لاتین، آسیااست که توانائی تهیه یک کامپیوتر جدید را نداشته و سالهاست که از کامپیوترهای از دور خارج شده اروپا و آمریکا استفاده میکنند.

سیستم عامل جدید و مدرن «امابونتوس» با یک پاکت کامل نرم افزاری(اینترنت، آفیس، گرافیک، ایمیل و ویدیوارائه می‌شود و کاربر پس از سوار کردن این سیستم عامل از استفاده دیگر نرم‌افزارها بی‌نیاز خواهد بود، ارائه این سیستم عامل و پاکتهایش مانند تمامی سرویس های لینوکس مجانی لست.

«امابونتوس» بر اساس سیستم عامل لینوکس دبین ساخته شده و در ورژن یک از اینجا قابل داونلود است.

این سیستم به تمامی زبانها دنیا از جمله فارسی نیز موجود میباشد، این سیستم عامل مانند تمامی سیستمهای عامل لینوکس از امنیت بسیار بالائی برخوردار بوده و نیازی به برنامه‌های آنتی وایروس ندارد و اگر مشگلی امنیتی برای آن کشف شد در عرض چند ساعت تا چند روز از سوی داوطلبان برنامه نویسی این سیستم عامل بر طرف خواهد شد.

حداقل سخت‌افزار هائی که میتوانند این سیستم عامل را تحمل کنند بایستی دارای چنین مشخصاتی باشند:

سی پی یو یا پروسسورپنتیم سرعت گیگا هرتز

رامتنها 512 مگابایت

هارد دیسک: 20 گیگابایت

در زمینه نرم‌افزار این سیستم برای مناطقی طراحی شده که در آن یا اینترنت نیست و یا با سرعت کم موجود است، بهمین علت درایورهای مناسبی برای این منظور استفاده شده تا چاپگران بیشتر را پشتیبانی کند و یا تلفنهای موبایل را مورد پشتیبانی قرار دهد.


Pentium 4 mit 2 GHz und PAE, 512 MByte RAM and 20 GByte

telegram_majaleh

1 Comment on لینوکس مدرن برای همه و برای کامپیوترهای کهنه

 1. دوست من آیا با پی دی اف کردن فایلها و برگشت آن در زبانهای از راست بچپ نویس، چگونه عمل میکند؟
  ابتکار بسیار جالب و حفظ محیط زیستی و از نظر اجتماعی بسیار ارزشمند است. لینوکس که اکنون از ویندوز بزرگتر و پرتوان تر گردیده است، هنوز از طریق اپن افیس خود قادر نیست پی دی افی تولید کند که اگر همان افیس رایتر دوباره آنرا به تکست تبدیل کند؛
  بتواند از راست بچپ نویسی جملات فارسی را رعایت نماید و نتیجه آن غیر قابل فهم نــشود یعنی باید هرچند واژه را از چپ خوانده و سپس بسمت راست بخواندن ادامه داد!!
  من از طایفه بنی رایانه کنونی نیستم والا از طرییق LAUNCHPAD با آنان تماس میگرفتم. انگلیسی هم بلد نیستم. در فرروم ها هم تا کنون انعکاسی نداشته است.
  در ضمن ناگفته نماند که «واژه کتابِ» لینوکس «اُپِن رایتر» بینظیر است و تصحیح واژه های آن از مایکروسفت چند سالی جلوتر است. بخصوص که رایگان بوده و همانطور که درمورد امابونتوس نوشته اید توسط توده های برنامه نویس طراحی و اداره میشود و دست سرمایه را توی حنا گذاشته اند و همه جا ابتکارات خود را به مایکروسفت دیکته میکنند!(بخصوص در مورد نرم افزار عامل برای موبایل قابل مقایسه با ویندوز نیست)؛
  و تا زمانیکه بسایتهای دولتها و زیرمجموعه های پرنوگرافی دولتها و بخصوص سیاسی وابسته به سرمایداران، که در چنین سایتهایی کمین دارند و ویروس و ترایانا پراکنی میکنند، ۱۸ سال است که من هیچگونه مشکلی با آن نداشته ام.(اکنون ابونتو ۱۶.۰۴)از «ان اس ای خبری» ندارم که آیا احمقها مراودات مراهم بایگانی مجانی مینماید؟ و باز هم در سوریه و عراق از شکستی به شکست دیگر روانند!!
  سپیده

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: