اخبار ایران و جهان

انفجار فرودگاه استانبول، انگشت اتهام بسوی اردوغان

erdogan_daesh

بيژن چ.

سیاست‌های بلند پروازانه و ماجراجویانه ۴ سال گذشته دولت مشترک اردوغان و داوود اغلو ترکیه را در وضعیت نامناسب بین‌المللی قرار داده است.

سازماندهی و تأمین لجستیکی گرو ههای تروریستی افراطی اسلامی مانند داعش و النصره، فراهم آوردن امکانات پشت جبهه ای برای تروریستها و حمایت مستقیم امنیتی برای ورود داوطلبان افراطی مسلمان و پیوستن به تروریستها از طریق ترکیه و درمان تروریستهای زخمی و رفتارهای مشابه که منجر به بدتر شدن وضعیت جنگی در سوریه شد از یک سو و سرکوب شدید کردهای ترکیه تا مرحله‌ای که ترکیه مستقیماً از سوی فعالان حقوق بشری چپ و ناظران بی‌طرف متهم به جنایت علیه بشریت شداز سوی دیگر، سیاست اردوغان را به چالش کشیده است.

بمبگذاری ها متعددی که در داخل کشور بیشتر اپوزیسیون و چپ ها را هدف قرار میداد از سوی رسانه‌ها کم اهمیت جلوه داده شد و حتی کمونیستها و چپ ها که امروز خجالتی شده و در برابر قدرت رسانه‌های امپریالیستی تسلیم شده‌اند صدایشان کمتر به گوش رسید، کم توجهی و ماست‌مالی تحقیقات در مورد این عملیات از سوی نیروهای امنیتی ترک تا بیرون زدن دم خروس و افشای آن توسط روزنامه نگاران دلیر ترک که به قیمت حبس و بیکاری و تعطیلی رسانه شان تمام شد، وضعیت را برای اردوغان نا مناسبتر کرد.

هدف قرار دادن جنگنده روسی در سوریه و کشتن خلبان آن توسط تروریستهای ترکمان مورد حمایت ترکیه که منجر به تیرگی شدید روابط دو کشور و عدم ورود توریستهای روسی به این کشور شد وضعیت اقتصادی کشور را که درآمد اصلی‌اش را همچنان توریسم تشکیل میدهد بدتر از گذشته کرد، همکاری آمریکا با کردهای سوری که ادعای کمونیست بودن نیز دارند موجب دوری رژیم ترکیه از سیاستهای اوباما شد و وضعیت ایزولاسیون اردوغان را شدت بخشید.

ابتدا داوود اغلو قربانی شد تا چنین تصوری ایجاد شود که دست راست سابق اردوغان باعث و بانی سیاستهای غلط دولت بوده و همزمان کانالهای خاموش دوباره راه اندازی شدند تا پلهای ویران و نیمه ویران سیاست خارجی باز سازی شود.

نامه غلط کردم و عذر خواهی از سرنگونی جنگنده روسی و تماس غیر رسمی دوباره با دولت سوریه و برقراری و باز سازی روابط با اسرائیل نشان از یک عقبگرد میدهد.

عقبگردی که با فشار آمریکا و با سر افکندگی صورت میگیرد، عقبگردی که از سوی ایران و روسیه و سوریه چندان قابل اعتماد نیست، رژیم اردوغان با سوابق سیاهش به یک کاتالیزاتور نیاز دارد تا اعتماد دوستان سابق را سریعتر جلب کند.

چه از این بهتر که ابوبکر البغدادی متحد و همدست و یار سابق ناگهان دست به حماقتی جدی در ترکیه بزند تا رژیم ترکیه از قاتل هزاران کرد و جنانتکار جنگی به قربانی تروریسم اسلامی تبدیل شود؟

چه از این بهتر که رژیمی که حتی در اروپا هم بجز امپریالیسم آلمان مدافع و همکار جدی ندارد ناگهان قرار دادهای ننگین اش برای سرکوب پناهندگان با این کشور را از صفحه اول تیتر رسانه‌های اروپا حذف شود، نقش خفتبارش در قاچاق انسان‌ها به اروپا به فراموشی سپرده شود و ناگهان همه دنیا با دیکتاتور آدم کشی که دست به بدترین جنایتها در مناطق کرد نشین شده و با مشت آهنین اپوزیسیون و حتی نمایندگان مجلس را سرکوب کرده، هر وقت عشقش کشیده به عراق و سوریه تجاوز کرده و بمب شیمیائی در اختیار تروریستهای اسلامیش قرار داده از سر همدردی درآید.

رژيم اردوغان مسئول بمبگذاري ها و كشتار در تركيه است حتي اگر اين عمليات بدست داعش صورت گرفته باشد.

هنوز هم هستند کسانی که همزمانی انفجارها در ترکیه را یک اتفاق و حادثه ارزیابی میکنند؟

telegram_majaleh

4 Comments on انفجار فرودگاه استانبول، انگشت اتهام بسوی اردوغان

 1. باز هم درود بر خوانندگان و  آقای مزارعی، نوشته بودم: امپریالیسم واقعا کور است .۰
  اکنون شب بپایان رسیده است و روشنایی برکودتا!

  اولا دست آمریکایی ها اینطور که معلوم است در کار بوده است  و اوباما، و رهبری بحران «کریزن اشتاب» بخاطر ترکیه سه ساعت باید صبر میکرد تا موضع گیری نماید. منتها شانه بشانه روسیه، آنهم بعنوان چشم زهر گرفتن از اردوغان که ای آناترک نوین بدان و آگاه باش: ما اگر میخواستیم و کودتاچیان را فقط کمی بجلو هل میدادیم و تلفن همراه در آسمان ترکیه و تماس ترا با دیگران قطع میکردیم، تورا کودتاچیان، مانند صدام حسین یک کله  کوتاه تر کرده بودند.۰
  امریکا در مسکو شانه بشانه  روسی ها مساله سوریه را در کوره آبدیده میکردند و هردو اعلام کردند که همه چیز پشت پرده باقی خواهد ماند.۰
  جالب آنجاست که ابتدا به اردوغان هشدار دادند که خواهان نظم و رعایت «دمکراسی هستند» و سپس اعلام برنامه کردند که  آینده سوریه را بایکدیگر رقم خواهند زد که  چگونگی آن مخفی خواهد ماند و نامبرده باید درنقش داده شدهِ بوی،  بدان عمل نماید. هرچند در روزهای آخری بدان سعی کرده بود.
  همین سخن را هم آنجلا مرکل «هامپل من (عروسک نخی)» اوباما  از مغولستان برای سخنگوی دولت آلمان فرستاد تا در رسانه ها اعلام نماید۰
  منتها همانطور که نوشتم این مردم کُردِ سوریه و کُردِ ترکیه هستند که ضربه گیر این مشت جانانانه آمریکایی بدست گلن بر پوزه اردغان خواهند بود، آنهم مشتی که نه آنقدر محکم باشد تا وی را از کار بیندازد و در عین حال پوزه اورا بخاک بمالد۰

  فراموش نشود، طبق گفته رضای ک. عزیز: «سگ اردوغان به گربه آنقره «گلن» می ارزد» و برای مردم منطقه بهتر است.

  بازهم  فراموش نشود که «کامرون باید برود»،‌ اولاند مانند «خر در گل بماند» (بدست خود ترور بسازد و یکسال فضای امنیتی را بدست لژیونر های خارجی فرانسه امنیتی اعلام  و اجرا کند (گزارشی از آرته و فرفاسونگ شوتس آلمان)  و قوانین کار خانم الخیری را دوشلاقه از تصویب مجلس و… بگذراند هم از کارهای سلطان گل زرد(کنگره ام.آمریکا) است۰
  علی

  دوست داشتن

 2. آقای مزارعی محترم،
  سپیده در پاسخ بشما نگاشت:
  **«…مقدم این دریدگی اروپا و افول امپریالیسم آمریکا نوید های خوشی را بما در منطقه میدهد و فقط باید به خلقهای خود تکیه کرد تا بتوان از نتایج آن استفاده برد. آن‌هایی که بر خلقهای خود سوارند مرگشان مانند اردوغان و مرکل و کامرون و ننگ تاریخی مانند جرج بوش و بارک اوبامای آنان نزدیک است!»** پایان شاهد
  گویا بزودی سوانح پشت سرهم، دریدگی و افول امپریالیسم آمریکا و مرکل را نزدیک مینماید.
  اردوغان و کامرون هردو از صحنه خارج گردیده اند و هردو با افتضاح!
  باید در انتظار مرکل و اولاند بمانیم که ببری که خانم ایندرا گاندی را درید آنها را هم از هم بدرد. (خانم گاندی به هم طبقه ای های خود اعلام کرد: «ما سوار ببر هستیم و اگر پایین بیاییم مارا میدرد» هنوز ۳ روز از گفته اش نگذشته بود که در کاخش، محافظانش وی را برگبار مسلسل بستند)
  امپریالیسم با تمام درندگی خود کور است و نمیفهمد که با این کودتا بر علیه سلطان اردوغان ضربه بزرگی به قدرت مانوری خود و دست دراز شده اش اسراییل زده است که من آنرا آرزو داشتم.
  روشن است که باید برای کردهای ترکیه و سوریه و کارگران آنها آرزوی برد باری کرد زیرا آنها باید ضربه گیر تمام ضایعات و مصائب در کشور ترکیه باشند.
  هم آغوشی و غرق بوسه سازی آقای روحانی با اردوغان هم گویا همانند ۱۲ تریلی دلار و طلای ایران در زمان «امام زمان محمدی ناب» باز هم در سوراخ دست اندازهای کودتای ترکیه از بین خواهد رفت، اگر یکی از علتهای کودتا همکاری با ایران بوده باشد زیرا سرمایداران ایران یکبار اردوغان توانست به آنها فروکند! هوم/ بار دوم؟؟ . که مشکل بتوان آنرا باور داشت.
  سپیده
  ۲۶ تیرماه ۹۵ ساعت یک ونیم صبح بوقت ترکیه

  دوست داشتن

 3. جناب آقای مظاهری چه دوران خوبی بود زمانیکه شما هم:
  مانند احسان طبری سالهای ۲۰ و ۳۰ و پلخانف ها، توده ها را سازندگان تاریخ میدانستید و نه عملیات یک آیت الله و یا یک……. سلطان عثمانی و یا یک اعلا حضرت شاهنشاهی بلند بگویید آهای زکی!
  این مردک اردوغان، لاتِ چاقو کش شعبان بی مخی نیست. این مردک سلطان اردوغان است که تا کنون عصای دست جرج بوش و بارک اوباما و سگ نماینده آنان در منطقه بنام اسراییل، میباشد.
  این مردک قبلاً عقش احمدی نژاد بوده و اکنون همان عشق آقای روحانی و که چندی پیش پس از برجام چای وی را در آغوش گرفته و غرق در بوسه کرد، میباشد!!
  این مردک ده‌ها سال بعنوان کارچاق کن سرمایداران ایرانی و بانکهای ایرانی و بازی با دلارِ آنان در واشینگتن و اروپا بوده است و هنوز تمام کارتهای تجارت های بین‌المللی و خرید از چین و روسیه، آفریقا… بامضای این مردک چاقوکش شما میباشد.

  این مردک با رأی بیش از «هفتاد درصدی؟» مردم راضی ترکیه، شاهد:
  «مردم ترکیه به دلیل «اقتصاد» و «اشتغال» به این حزب رای دادند. ترکیه الان جزو شانزدهمین اقتصاد دنیاست.»…
  البته و پرواضح است که با ثروت ایران و هم با سیاست راهبردی آمریکا (ساختن بزرگترین ایستگاه جاسوسی در منطقه و مهمترین پایگاه عملیاتی برای امپریالیسم غرب) و با رضایت روسیه که اکنون دوباره این رضایت را بوی ارزانی داشته و از سر گرفته شده است، انتخاب گردیده است.
  شما بمن بگویید که جرج بوش، ابوما و پوتین با همین دیکتاتوری انتخاباتی نوع غربی (سیستم چندحزبی «پولورالیسم» از قبل توسط بانکها تعیین شده) با چند درصد رأی انتخاب میگردند تا اختلاف را دریابیم.
  ولی مقاله نویس خود نیمی از اشاره‌اش به کمونیست هاست، تا بتواند مقام اجتماعی و ارتجاعی سلطان ترک، پاشا اردوغان، را نه بعنوان یک سرمایدار بداند و نه بعنوان دست دراز شده جرج بوش، اوباما، خانم مرکل و بخصوص کامرون و اولاند؛ که با همکاری و همسرنوشتی با دستهای درازشده امپریالیسم غرب، نتانیاهو، قطر و المرسی… با وجودیکه بدان اعتراف دارد، نداند!

  ایشان گویا عمداً نمیدانند که سه روز است که اروپا از هم دریده شده است، ایشان نمیدانند که دست دراز شده آمریکایی (خانم آنجلا مرکل) که تا جیب شلوارش را آمریکایی ها اسکن میکنند و برای توضیح آن بسرمایداران آلمانی باید از کنگره آمریکا کسب اجازه کند، یعنی همان آمریکایی که صاحب بورسی کل صنایع آلمان که تحت تسلط دویچه بانک آلمان قرار دارد و اکنون یک دهه است که درصد شکننده و تعیین کننده سهام این بانک را گلدمن ساکس «بلاک رک» خریده است! (دکتر ورنر روگیمر).
  این نویسنده باز فراموش میکند این تغییرات در اثر رشد ناموزون امپریالیستها در دوران انحصار هاست و ربطی با اردوخان و روحانی دوست جون جونی اش ندارد. این‌ها سگانی هستند پاسبان!
  مقدم این دریدگی اروپا و افول امپریالیسم آمریکا نوید های خوشی را بما در منطقه میدهد و فقط باید به خلقهای خود تکیه کرد تا بتوان از نتایج آن استفاده برد. آن‌هایی که بر خلقهای خود سوارند مرگشان مانند اردوغان و مرکل و کامرون و ننگ تاریخی مانند جرج بوش و بارک اوبامای آنان نزدیک است!

  ایشان فراموش میکند که ترکیه حزب کمونیست ندارد. زمانیکه کمونیست‌ها هنوز موجود بودند، ناظم حکمتی در آنجا بود که سرمشق نتنها شاعران و هنرمندان ایرانی بود، بلکه سرمشق افرادی چون احسان طبری ها بود. و به کمونیست های خود ساخته در آرزو هایش، ناسزا میگوید.
  اجزاب کمونیست در ترکیه همانقدر کمونیستند که پوتین در روسیه کمونیست است.
  احزاب کمونیست در ترکیه همانقدرکمونیست بودند که استالین کمونیست بود!
  اگر چنین اصولی را پیژن نامی فراموش میکند، چرا آقای مزارعی ها آن‌ها را تأیید میکنند؟؟
  چنین بود و اکنون چنین است ولی هم در ایران خونبار برای کارگران، احسان طبری های سالهای ۲۰ و ۳۰ و هم احمد قاسمی ها و غلامحسین فروتن ها و امیرخیزی ها و امیری ها … و هم در ترکیه ناظم حکمت‌ها … در راهند و بزودی جهان را از چنین کنه های خونخوار سرمایدار در کشورهایشان نجات خواهند داد!

  سپیده دهم تیرماه ۹۵

  دوست داشتن

 4. احمد مزارعی // ژوئن 29, 2016 در 7:41 ب.ظ. //

  بنظر درست میرسد ، تحلیل واقع بینانه ای است،اردوخان شخصی است که بیشتر میتوان وی را به یک چاقوکش وبزن بهادر محله تشبیه کرد که هم آلت دست آمریکاواسرائیل است وهم اینکه خود مستقلانه همانطور عمل میکند ، اردوخان در سوریه وعراق بمانند یک قاتل،سارق مسلح ، دشمن خونی علویها وکردها بویژه ایزدیها است که با تبانی با بارزانی وموساد به لت و پار کردن عقیدتی وسیاسی غیر حنفیها دست میزند،این شخص کینه توز درست پیرو شیخ الاسلام استانبول در زمان سلطان سلیم است که فتوا میداد کشتن یک علوی کرد ثواب قتل هفتاد مسیحی را دارد والبته این عملکردش باب طبع موساد سی آی ا وشاه عربستان بود اینکه چه روزی تاریخش بسر آید جان کری میداند،اردوخان بیست ملیون کرد را برای بردگی ارزان مردانشان وروسپیگری زنانشان میخواهد اولین گروه خانواده های جنگ ویا اردوخان زده سوری که از منطقه جسر الشغور به ترکیه پناهنده شدند به فوریت وبه زور توسط مسئولان رسمی ونزدیکان اردوخان به روسپگری وادار شدند چون یا علوی بوده ویا حنفی نبودند ،خلاصه که این عصاره همه جنایات ینی چریهای دوره عثمانی است ، این شخص سنگدل سراسر کردستان را بمباران واز کشته پشته میسازد، م ،به این امید که در ترکیه تغییری ایجاد شود

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: