اخبار ویژه

شکایت از سران رژیم ترکیه بدلیل جنایت علیه بشریت

merkel_erdogan

چندین سیاستمدار، هنرمند، شخصیت و سازمان آلمانی از رئیس جمهور جنایتکار ترکیه به دلیل ارتکاب جنایت علیه بشریت و جرائم جنگی به ویژه در مناطق کرد نشین جنوب شرقی ترکیه شکایت کردند.

به نوشته نشریه هفتگی «دی سایت«، دو وکیل برتتا ادر و پترا درویشا آلمانی شکایتی را علیه نخست وزیر ترکیه به دلیل جرائم جنگی و جنایت علیه بشریت در مناطق کردنشین جنوب شرقی ترکیه تنظیم کرده اند. این وکلا امروز این خبر را در برلین اعلام کردند.

این شکایت قرار است به دادستان فدرال آلمان در شهر کارلسروهه ارائه شود.

این شکایت همچنین از طرف بسیاری افراد و سازمان های دیگر از جمله چند تن از نمایندگان حزب چپ پارلمان آلمان و خواننده معروف کمونیست کنستانتین وکر و هنرپیشه کمونیست رولف بکر ارائه شده است.

این شکایت علاوه بر اردوغان علیه برخی وزرای سابق و فعلی و همچنین پلیس و نیروهای نظامی متهم این کشور هم هست.

مرکز این شکایت جنایت های رژیم آنکارا در مناطق کرد نشین بویژه در شهر جیزیره میباشد که در یک زیرزمین بیش از ۱۱۵ نفر توسط پلیس و ارتش ترکیه زنده سوزانده شده‌اند

دولت مرکل بارها مانع موفقیت این شکایات شده است.

پیشتر اشپیگل اعلام کرده بود, در چارچوب دعوا بر سر تصویب قطعنامه کشتار ارامنه توسط پارلمان آلمان ، آنکارا از ورود یک هیات عالیرتبه از وزارت دفاع آلمان به خاک ترکیه به منظور بازدید از پایگاه اینجرلیک ممانعت کرد.

به نوشته اشپیگل آنلاین، ترکیه از سفر معاون وزیر دفاع آلمان که به منظور دیدار از سرباز های آلمانی در پایگاه نظامی اینجرلیک قرار بود به ترکیه سفر کند، ممانعت کرد.

آنکارا گفته است سیاستمداران آلمانی در حال حاضر به عنوان یک عنصر نامطلوب دیده می شوند.