پرش به محتوا

عملکرد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در سال ۹۴

عملکرد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در سال ۹۴

anjoman_danesh

شمس الدين امانتی

پروسه آموزش در مدارس و مراکز آموزشی در ایران تحت حاکمیت رژیم اسلامی، بر مبنای مذهب استوار است. این نوع از آموزش که متأثر از دیدگاه طبقاتی رژیم سرمایه داری اسلامی است، سعی دارد تحت لوای تربیت اسلامی، نسل جدیدی را در مدارس آموزش دهد تا درآینده مطیع سیاست و طرح های ارتجاعی- مذهبی رژیم اسلامی باشند. این نوع آموزش با الهام گرفتن از این نوع تربیت اسلامی، در آینده ای نه چندان دور آنها را به عنوان مجری سیاست های سرکوبگرانه خود در ارگان های گوناگون حکومتی استخدام و بعضآ آنها را روانه جبهه های جنگ در عراق، سوریه، لبنان و .. خواهند کرد، تا به عنوان سربازان امام زمان زمینه مجدد صدور انقلاب شکست خورده سال 58 را فراهم کنند.

رژیم اسلامی، «اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان»را به منظور سازمان یابی و جهت دادن به فعاليتهای صنفی – مذهبی دانش‌آموزان را در سال ١٣٥٨، تأسيس و در زمينة تربيت»نيروهای مخلص دانش آموزی»و حضور آنها در صحنه‌های گوناگون سیاسی- اجتماعی فعال نمود.

اين اتحادیه به عنوان يك مجموعۀ فرهنگی – مذهبی، دارای اساسنامه ای است كه شامل يك مقدمه، 6 ماده و 4 تبصره است که در جلسۀ مورخ ٦/٤/٧٤ شورای مشترك به تصويب رسيد و سپس در جلسۀ ٣٥٥ مورخ ٣/٥/٧٤، شورای عالی انقلاب فرهنگی رژیم اسلامی تأييد و تصويب شد.

به گزارش خبرگزاری میزان،»حامد علامتی»دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌ آموزان، در تشریح عملکرد این اتحادیه در سال ۹۴: گفت»هدف ایجاد وحدت و هماهنگی بین انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور به منظور حراست از دست آوردهای انقلاب و تحقق ارزش‌ و آرمان های آن و جهت بخشیدن به فعالیت‌های صنفی دانش آموزان در زمینه تربیت نیروهای مخلص دانش‌آموزی و حضور آنها در صحنه‌های انقلاب است.»

در راستای این سیاست لیستی شامل ٢٠ بند از برنامه های گوناگون به منظور: «اتحاد و حراست از دست آورد های انقلاب اسلامی»، در سال ٩٤ در مدارس، مراکز آموزشی و خارج از مدرسه در دستور کار این اتحادیه قرار گرفت که به دو مورد از این لیست بلند بالا از خیمه شب بازی ها ی»‌ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان»که بخشی است از پروژه فریب افکار عمومی و در رأس آنها دانش آموزان و والدین آنها، اشاره مختصری خواهیم کرد.

در بند ٦ مندرج از فعالیت‌های این اتحادیه تحت عنوان،»کاروان پیاده‌ روی در مسیر بهشت»، قرار است در کشور همسایه عراق و در فاصله بین دو شهر»نجف تا کربلا»، انجام پذیرد.

به گزارش: «دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی، این دانش آموزان پیاده روی خود را از روز هشتم آذرماه ١٣٩٤ آغاز کردند که با توجه به مسافت ٩٠ کیلومتر پیاده روی در طول مسیر نجف تا کربلا، طی سه روز خود را به این شهر رساندند.»، اما برخلاف گذشته ای دور این بار نه با توسل به توپ و تانک های باز مانده از جنگ ویرانگر ٨ ساله عراق و ایران، بلکه توسط دانش آموزان سیاه پوش عضو انجمن های اسلامی، بدون درگیری با کفار و بدون تلفات به بهشت موعود رسیدند. به هنگام ورودشان به این بخش از بهشت کربلا، بین استفبال کنندگان مستقر در مسیر خود بسته های اهدایی که هزینه آن از جیب مردم زحمتکش ایران تأمین می شود را توضیح کردند، تا داستان فکاهی حوریان بهشتی و قدح هایی از شراب «طهور»را در مسیر بین این دو شهر سوخته از جنگ 8 ساله عراق با ایران را به زعم خود تقلید و التیام بخشند.

متقابلآ تعدادی از مردم شیعه نشین در شهر های کربلا، نجف و بغداد با تبعیت از این سیاست، با پای پیاده به مشهد میروند. به گزارش ايرنا: «كاروانی متشكل از ١٣٠ زائر عراقی به انگيزه تجديد ميثاق با امام رضا راهی مشهد شده اند. این كاروان ٤٤ روز قبل حركت خود را از كربلا شروع كرده اند و عصر امروز یکشنبه ٢٩ فروردین ١٣٩٥، به شهرستان شيروان رسیدند، این كاروان روز بعد شهر شيروان را به مقصد مشهد ترك می كنند.»

در ادامه به شرح مختصری از دو بند ١٢ و ١٣ ازاین طرح های فکاهی از فعالیت‌های»اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان»، در کشور جنگ زده «یمن» اشاره ای گذرا خواهیم کرد.

بر طبق گفته های»حامد علامتی»، دانش آموزان ایرانی در سال ٩٤ ضمن برگزاری مراسم یادوارۀ شهدای یمن، به باز ماندگان یمنی: «خون اهدا کردند.»، تا به زعم خود محتوای این کیسه های خون به تقویت جسمی و روحی برادران زخمی شده حوثی شیعه مذهب طرف دار رژیم اسلامی، تبدیل و سپس منجر به پیروزی بر نیرو های سنی مذهب و قتل عام تعداد دیگری از دانش آموزان بی گناه سنی مذهب یمنی منجر شود.

این جنگ افروزان بمنظور بی ثبات کردن منطقه و شعله ور کردن دامنه جنگ خانمان برانداز و ویرانگر در کشوریمن، علاوه بر»اهدای خون»، از طریق دریا نیز اسلحه و مهمات به این کشور سرازیر می کنند تا در سال ٩٥، فعالیت بخش برون مرزی»انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان»، با خون به ناحق ریخته شده

دانش آموزان یمنی، انجمن اسلامی خود را تقویت و رنگین تر کنند. مبارزۀ متشکل و هدفمند با دست اندر کاران حکومتی، مسئولین و سازمان دهندگان «نيروهای مخلص دانش آموزی»، که نطفه های اولیه آن از مدارس و در میان نوجوانان با صرف هزینه کلان، بودجه کافی، نیروهای متخصص در فریب افکار عمومی و امکانات وسیع تبلیغاتی که بر طبق اظهارات»حامد علامتی، «دراتصال به ولایت» شکل گرفته است، دشوار اما شدنی است.

در غباب تشکل مستقل دانش آموزان و معلمان و جو خفقان حاکم بر جامعه ایران، می توان از طریق رسانه ها ی متعلق به اپوزسیون آزایخواه و سکولار مخالف رژیم اسلامی، تلویزیون و سایت های سازمان ها و احزاب مترقی، چپ و سوسیالیست مستقر در خارج از کشور، طی برنامه هایی هدفمند و آگاه گرانه، صدای اعتراض والدین آن تعداد از فرزندان آنها را که به اجبار عضو»انجمن های اسلامی دانش آموزان»شده اند، همراه با آن تعداد از معلمان ناراضی به وضع موجود در مدارس و مراکزی آموزشی را به اطلاع مردم آزادیخواه و مبارز در ایران تحت حاکمیت رژیم اسلامی را برسانند.

طبیعی است که دانش آموزان و معلمان دلسوز و مبارز آنها، با توجه به امکانات وسیع و قابل دسترس ارتباطات جمعی در سطح دنیا و با در نظر گرفتن مسائل امنیتی می توانند، صدای اعتراض، اخبار و پیشنهادات خود را از طریق این امکانات به اطلاع مخاطبین خود برسانند. طبیعی است که طی این پروسه کارگران، دانشجویان، سازمان ها و نهاد های مدافع کودکان و حقوق بشری، مدافعان اصلی مبارزات جاری در مدارس و مراکز آموزشی خواهند بود.

این پشتیبانی نقطه امیدی است برای والدین خانواده های زحمتکش و مخالف طرح»‌اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان»، که متأسفانه اکثریت قابل توجهی از اعضای این انجمن ها ی اسلامی، ترکیبی است از فرزندان کارگران و زحمتکشان کە از روی ناآگاهی یا مشکلات اقتصادی پایشان به چنین نهادها و انجمن های اسلامی وابستە به رژیم، کشاندە می شوند و نهایتآ سر از ارگانهای سرکوبگر و ضدمردمی از نوع سپاه پاسداران ، بسیج، مأمورین امر به معروف و نهی از منکر و سازمانهای امنیتی و اطلاعاتی درمی آورند.

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: