پرش به محتوا

درباره آزمایش های موشکی

 
 
درباره آزمایش های موشکی
پاسخ قاطع و مستدل ظریف
در مرکز مطالعات خلیج فارس
پاسخ ظریف به یک سئوال در باره آزمایش های موشکی اخیر جمهوری اسلامی، در جریان سخنرانی وی در مرکز مطالعات خلیج فارس که با حضور خبرنگاران و مهمانان داخلی و خارجی تشکیل شده بود، روز گذشته بازتاب وسیعی در شبکه اینترنت داشت.
درجریان این سخنرانی از وی به انگلیسی سئوال شد:
آزمایش موشکی اخیر ایران بر خلاف قطعنامه شورای امنیت بود. درحالیکه چندین شرکت ژاپنی آماده آغاز روابط تجاری با ایران هستند چرا شما دست به چنین آزمایشی زدید؟
ظریف پس از آن که اعلام کرد می خواهد ایستاده پاسخ دهد نه نشسته، از جای خود برخاست و در پاسخ گفت:
اگر شما یک پرسش را به صد روش متفاوت بپرسید در نهایت یک پاسخ را دریافت خواهید کرد. دوستان، اجازه بدهید بایستم تا شما بتوانید مرا بهتر ببینید. شما متحمل جنگ هشت ساله نبوده اید. شهرهای شما هدف باران موشک هایی که کلاهک شیمیایی حمل می کردند نبوده درحالیکه حتی یک موشک نداشته باشد که مقابله کنید. ما اگر در آن جنگ هشت ساله داشتیم، شاید صدام حسین حملاتش را متوقف می کرد. ما از کشوری به کشور دیگر می رفتیم، التماس می کردیم، تاکید می کنم، التماس می کردیم برای یک عدد موشک اسکاد که از مردممان دفاع کنیم، التماس می کردیم و ندادند! حالا شما از ما می خواهید که به خاطر ورود مقداری دلار به ایران دفاع از مردممان را رها کنیم؟
ما آرزوی روزی را داریم که هیچ کس بر روی اینگونه سلاح ها سرمایه گذاری نکند. در واقع ما خیلی از دیگران عقب تریم زیرا به اندازه کسری از بودجه نظامی آنها بر روی تسلیحات هزینه می کنیم. ما مشغول مسایل اولیه دفاعی هستیم که نیاز داریم برای جلوگیری از بوجود آمدن یک صدام حسین دیگر، که بخواهد با سلاح شیمیایی به ما حمله کند زیرا که جامعه بین المللی بدبختانه در دفاع از مردم ایران و حمایت از نهادهای بشر دوستانه شکست خورده است. صدام حسین به بدترین دشمن بشریت تبدیل شد اما نه وقتی که به خاک ایران تجاوز کرد و مردم ایران را با سلاح شیمیایی می کشت، بلکه زمانی که به کویت حمله کرد. برای هشت سال صدام شخصیت عزیز شما بود. او یار و محبوب شما بود. شما بروید این خواست خودتان از ما را به مردم ایران بگویید تا پاسختان را بگیرید. آنها به شما خواهند گفت که ما آن سرمایه گذاری را نمی خواهیم. اما ما با امنیت ترین، با ثبات ترین و بهترین کشور برای تجارت در منطقه هستیم. جایی که سرمایه گذاری بیشترین باز آوری و سود را خواهد داشت.
ما برای اینکه جامعه تجاری از ایران خوشش بیاید، اجازه بدهیم که یک صدام حسین دیگر پیدا شود و به ما حمله کند؟ ما از این تسلیحات هرگز استفاده نخواهیم کرد زیرا که ما هرگز، هرگز، هرگز آنها را بر علیه هیچ کس استفاده نمی کنیم مگر اینکه برای دفاع از خود و ما اطمینان داریم هیچ کس، دیگر جرات حمله دیگری به ما را نخواهد داشت.
بر ببر تیز دندان  سوار بودن- آسان
ولی با ببرخوابیدن چطور، آقای ظریف؟ سپیده
هیئت حاکمه ایران، پس از دزدیدن میوه انقلاب بهمن ۵۷ بر مردم ایران سوار گردید و از هرگونه پذیرش خواست خلقهای ایران تاکنون فرار کرده و با تمام قوا از سرمایداران مالی و بانکهای خصوصی که صاحبان بزرگ این سرمایه های مالی بوده و سپرده های مردم که در دست آن‌ها متراکم است، دفاع کرده و دمراکسی وسیعی برای این انگل های اجتماعی فراهم و دیکتاتوریِ اقتصاد خویشاوند سالاری و سیاست غارت  را برای خلقهای ایران، اجرا کرده است.
هیئت های حاکمه ایران تاکنون چه از نوع خط امامی و چه نوع اصلاح طلب(رفسنجانی خاتمی روحانی) این راه را رفته و میروند. که محافظه کاران گوی سبقت را از اولی‌ها ربوده اند.
پاسخ ظریف در باره آزمایش موشکی ایران نتنها آنرا تأیید میکند، بلکه آنرا اعتراف میکند: 
ما بجای تکیه به مردمِ خود، برای سوار ماندن بر آن، از ابتدا بساکن، برای گدایی یک موشک از کشوری بکشور دیگر میشتافتیم و اکنون هم بدنبال همان موشک میباشیم.  
ظریف میگوید: اما ما با امنیت ترین، با ثبات ترین و بهترین کشور برای تجارت در منطقه هستیم.»
آقای ظریف این حرف را محمد رضا پهلوی هم زد و دویچه بانک آلمان کلیه سرمایگذاریهای سرمایداران آلمانی در ایران را بخاطر «جزیره ثبات» بودن آن با تضمین سازمان جهنمی سیا، با چکی سپید، تضمین نمود. هنوز دوهفته نگذشته بود، فقط دو هفته که در تبریز ناآرمی ها شروع شد و در بهمن ماه پنجاه هفت پایان یافت.
آقای ظریف با ثبات کشور اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی بود که به همه مردم خود تکیه داشت. با ثبات تمام حکومتهای انقلابی خلقی بودند که بمردمان خود تکیه داشتند و هرگز هیچ ابرقدرتی قادر نگردید که خود را بدانان دیکته نماید.
آقای ظریف اعتراف کرد: «جایی(ایران-سپیده) که سرمایه گذاری بیشترین باز آوری و سود را خواهد داشت
چرا و چگونه سمایگذاری بیشترین« باز»آوری و سود را خواهد داشت! آیا غارت طبقه کارگر ایران و محرومیت از گرفتن دستمزد خود که گاهی بیش از شش ماه بتاخیر میافتد علت آن نیست. آیا بخرج محیط زیست و امراض سرطانی و قلبی … بخاطر آن و غارت و حیف ومیل ثروتهای زیرزمینی که متعلق به همه زحمتکشان است نیست؟
شما در همه زمینه‌ها خیانت کرده اید. گفته‌های مستند زیر متعلق به ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران در نشست ابراهرم صندوق پول در آمریکا میباشد، ببینید چه اعترافات گرانبهایی کرده است.
در متن دستپاچگی کابینه برای توجیه؛
برای خواندن کل مقاله از روزنامه مشرق کد خبر: ۵۶۰۲۷۲ روی لینک بالا کلید نمایید.
اعترافات رئیس کل بانک مرکزی درباره بدعهدی آمریکا و کارشکنی در اجرای برجام، موجی از حیرت در افکار عمومی را بوجود آورد تا جایی که تنی چند از مقامات دولتی، برای توجیه اظهارات ولی‌الله سیف، از خود واکنش نشان دادند.
سیف در این اظهارات جنجالی، توافق هسته ای ایران با 6 کشور خارجی موسوم به 5+1 را که با هدف برداشته شدن تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران امضا شده بود را، بدون هیچ دستاورد خاصی عنوان کرد و با انتقاد از این که آمریکا به تعهدات خود در قبال توافق عمل نکردند، از عدم دستیابی ایران به بیش از 100 میلیارد دلار دارایی بلوکه شده خود سخن گفت.
وی همچنین در قسمتی از سخنرانی خود، از شکست توافق هسته ای خبر داده و گفته بود : اگر اقدامات اخیر بر علیه ایران منجر به رویارویی ایران با بانکهای بین المللی شود توافق هسته ای شکست خواهد خورد.
 
بنابراین امپریالیسم غرب (بخوان تا کنون  ام.آمریکا) در شرایط نامساعد جنگ در منطقه که اکنون به حالتی پات در مقابل اتحاد سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، ایران و روسیه در آمده است این روند را تا اواسط سال نوین میلادی ۲۰۱۷ بدرازا خواهند کشانید و ایران روی نابودی بیش از ۲۰۰ میلیارد سرمایه ریزی برای صنایع اتمی ایران خواهد نشست. پولهای مسدود شده هم همانطور مسدود شده باقی خواهد ماند.
فقط سرمایداران مالی و بانکهای خصوصی  قادر خواهند گردید از طریق بانکهای اجازه داده شده کوچک ازغارت کارگران دیگر کشورها سهم برند و طبقات کارگر و دیگر تولید کنندگان، فرهنگیان و دهقانان بصورت وسیع بازندگان اصلی برجام همچنان برجای مانده اند.
خانم ایندیرا گاندی روزی از دهانش در رفت «ما سوار ببر هستیم اگر پیاده شویم پاره مان میکند» هنوز سه روز از گفتنش نگذشته بود که نکهبانانش در کاخش وی را برگبار مسلسل بستند. درس عبرت گیر آقای رفسنجانی روحانی ظریف و دیگر دست اندرکاران!
سپیده
اول اردیبهشت نود و پنج
 
 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: