سياسی, سرتیتر

نیروهای ضد راسیست هلند در شهر ماستریخت، ویلدرس نئوفاشیست را از ادامه تبلیغات در خیابانهای شهر بازداشتند!

ahmad_09ik
ویلدرس رئیس حزب آزادی هلند است او یک سیاستمدار راست افراطی و نئوفاشیست معروف در سطح اروپا و جهان است. ویلدرس یکی از مهترین افرادی بود که الهام بخش آندرس برینگ بریویک فاشیست و تروریست معروف نروژی بود. بریویک در ۲۲ ژوئیه۲۰۱۱ توانست 77 نفر از جوانان نروژی را ترور کرده و بکشد!

قابل تذکر است که ویلدرس برای تمام مشکلات جامعه هلند و اروپا یک راه حل بسیار ساده و فاشیستی دارد و در نهایت تاسف بنام آزادی بیان این نوع تبلیغات را بطور دائم از میکروفون پارلمان و رسانه های سراسری بیان می کند! در حالیکه در رسانها های هلند یک صدم این وقت به مخالفان او داده نمی شود!

و اما راه حل معجزه گر ویلدرس چیست و او چه می گوید؟
»
تمامی مشکلات ما از مرزهای باز است!
مرزهای هلند و اروپا را بطورکامل به بندید! حتی شده با ارتش و مدرنترین تکنولوژی مانند هواپیماهای بدون سرنشین و
حتی یک نفر پناهجو هم نباید به هلند بیاید یا به اروپا وارد شود!
اگر یک نفر بیاید بقیه هم امیدوار خواهند شد و به تلاش خود ادامه خواهند داد!
پناهجویانی را که نیروهای فرونتکس از دریا ها نجات می دهند حتی یک نفرشان را نباید به اروپا راه داد ما نباید رل تاکسی دریایی را برای قاچاقچی ها بازی کنیم!
زمانیکه مرزها را بطور کامل ببندیم نوبت به عملیات پاکسازی در داخل می رسد یعنی باید تمامی مسلمانان و خارجی را از جامعه هلند و اروپا پاکسازی کنیم!… »

بزبان دیگر اگر دولتهای اروپایی، خارجی ها و مسلمانان را از اروپا بیرون کنند، مشکل آموزش و پروش و دانشجویان هلند با یک معجزه حل می شود! میلیونها بیکاری که در نتیجه اتوماتیزاسیون و روبوتیزه کردن کارها بیکار شده اند همه کار پیدا می کنند! شکاف هر دم فزاینده فقیر و غنی و گتوهای فقرا در کلان شهرهای اروپا بایک معجزه محو می شوند! بیمه های سلامتی و اجتماعی که خصوصی شده اند و با سیاستهای نئولیبرالی تنها از منافع میلیاردرها دفاع می کنند محو می شوند! دولت رفاه که بطور دائم به نفع 1%های حاکم برجهان است از بین می رود، دوباره روح مسیحایی مجدد در کالبدش دمیده شده و شکوفایی علمی، رونق بازار آزاد، رفاه اقتصادی و اجتماعیزنده می شود!….

خلاصه تمامی دردهایی که با کاربست سیاستهای نئولیبرالی بی درمان شده اند با کشتن و بیرون کردن پناهجویان، درمان می پذیرند! هرچند که ریشه آن مشکلات اجتماعی و سیاسی و اقتصادی هیچگونه ربطی به وجود پناهندگان و خارجی ها ندارد! مثلا بزرگترین و طولانی ترین بحران اقتصای نظام سرمایه داری که از سال 2008 تا حالا ادامه دارد هیچ ربطی به وجود وحضور پناهجویان ندارد، حتی در تمام جهان یک نفر اقتصاددان پیدا نمیکنید که ادعا کند این بحران بخاطر حضور پناهندگان در اروپا یا آمریکا بوجود آمد! ولی سیاستمدارانی مثل ویلدرس دائم برای منحرف کردن افکار عمومی از ریشه مشکلات، بر طبل بیگانه ستیزی می کوبند تا به اصطلاح به ترس و نگرانی بحق مردم از آینده خودشان جواب دهند، ولی در تمام طول تاریخ راسیسم و فاشیسم هرگز جواب هیچ مشکل اجتماعی و بی عدالتی نبوده که هیچ، خود بدترین بی عدالتی و سرطان اجتماعی است! فاشیسم مهمترین راه حل برای نظام سرمایه داری در بحران است، هیچگونه راه حلی برای قربانیان این نظام نیست!

فاشیسم نه از طریق سازندگی و اصلاح ضعفهای سیستم بلکه از طریق نفی و حذف دگراندیشان و قربانیان نظام، به هواداران خود هویت و وحدت می بخشد. فاشیسم همان داروینسم اجتماعی است که از طریق نابودی فقرا، بیکاران، پناهندگانمی خواهد مسائلی را که محصول نظام سرمایه داری هستند، از بین ببرد!

تظاهر کنندگان ویلدرس را هو می کردند و شعارهای زیر را تکرار می کردند:
»
نه مرز، نه ملت، دیپوت و اخراج را متوقف کنید. »
»
فاشسیسم در هیچ کجا نباید جایی داشته باشد»
»
ماستریخت علیه راسیسم»
»
پناهندگان خوش آمدند، راسیست ها نه
»
هیچ مرد و زنی و هیچ انسانی غیرقانونی نیست
»
باصدای بلند و روشن بگوئید که پناهجویان خوش آمدند»
»
فاشیسم کمتر
این شعار را ضد راسیستها بدین جهت می دادند که ویلدرس در یکی از سخنرانی هایش از حضار می پرسد شما مراکشی بیشتر می خواهید یا کمتر؟ طرفدارانش فریاد می زنند: کمتر، کمتر، کمتر!… به خاطر این تبلیغات علنی بیگانه ستیزی و راسیستی خیلی از سازمانهای مدافع پناهجویان و بیگانگان و ضد راسیست علیه ویلدرس به دادگاه شکایت کرده اند و بزودی جلسه دادگاه برگزار خواهد شد….

در عمل همانطوریکه ملاحظه می کنید به تعداد تظاهر کنند علیه راسیسم افزوده می شود و ویلدرس چنان توسط نگهبانان و هوادارانش محاصره شده است که با مردم معمولی تقریبا هیچ رابطه مستقیمی نمی تواند برقرار کند! … به همین دلیل او از ادامه تبلیغات حزبی خود منصرف شد!
زمانیکه ویلدرس صحنه را ترک کرد تظاهرات کنند گان با تکرار این شعار تظاهرات موفق خود را خاتمه دادند.
»
باصدای بلند و رسا بگوئید که پناهجویان خوش آمدند«

فیلم ویدئویی این تظاهرات را در پیوند زیر از شبکه آر – تی – ال می توانید مشاهده کنید.
http://rtlxl.nl/…

احمد پوری (هلند) 02 – 04 – 2016

پیوند این یادداشت در فیس بوک:
https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1299390766746822?notif_t=notify_me_page&notif_id=1459613635918231