اخبار ویژه

زیر دریائی های روسی می توانند اهداف فضائی را نابود کنند

zirdaryaie

اسپونیک. و.کیسلوف

19 مارس 2016

© Sputnik. V.Kiselev

معاون فرماندهی نیروی دریائی روسیه ویکتور بورسوک Viktor Boursouk در رادیو اکو Echo در مسکو اعلان کرد که زیر دریائی های روسیه به ابزارهائی مجهز هستند که می تواند اهداف فضائی را نابود کند.

معاون ناخدا بورسوک اظهار داشت : « ما به این فن آوری دست یافته ایم. این فن آوری ها توسط پژوهشگران در روسیه و به همین گونه در خارج تحقق یافته و روشن است که در آینده این نوع جنگ افزارها به تجهیزات زیر دریائی های روسیه تعلق خواهد داشت»

او اضافه کرد : جامعۀ بین الملل به ویژه در رابطه با پرتاب موشک های بالیستیک که از سلاح های بسیار مؤثر زیر دریائی ها می باشد اظهار نگرانی کرده اند. به ویژه پنتاگون بیم دارد که روسیه ماهواره های نظامی و شناسائی ایالات متحده را طی منازعات آینده در فضا از کار بیاندازد.

به گفتۀ ژنرال آمریکائی دیوید بوک David Buck که فرماندهی یکی از یگان ها را در بطن فرماندهی استراتژیک ایالات متحده به عهده دارد، هیچ یک از عناصر آرشیتکتور فضائی آمریکا وجود ندارد، به انضمام ساختارهائی که روی زمین واقع شده اند که در خطر نباشند.

با وجود این باید آرامش خاطر ژنرال های آمریکائی باید یادآوری کنم که جنگ افزارهای نوین علیه هیچ کشوری برنانه ریزی نشده اند، زیرا دکترین نظامی روسیه که متن آن در دسامبر 2014 منتشر شد، در خصوصیت دفاعی بودن آن تأکید دارد.

لینک متن اصلی در وبسایت اسپوتنیک

https://fr.sputniknews.com/russie/201603191023509085-sous-marins-cibles-spatiales-armement/

ترجمه توسط حمید محوی/ گاهنامۀ هنر و مبارزه