آکادمسین عراقی خشم خود را از بمباران دانشگاه موصل فریاد می زند!

iraq_war.jpg

آکادمسین عراقی خشم خود را از بمباران دانشگاه موصل فریاد می زند!
حملات اعتلاف آمریکایی در دانشگاه موصل، 200 نفر کشته و 600 نفر زخمی بجای گذاشت.(آمار کشته شدگان و زخمی ها هنوز ناروشن است- مجله هفته) این جنایات دو روز قبل از وقایع بروکسل رخداد!
http://www.dewereldmorgen.be/…/irakese-academica-schreeuwt-…
فریاد خشم یک خانم آکادمسین عراقی از بمباران دانشگاه موصل
Prof. dr. Souad Al Azzawi. پروفسور سعاد العزاوی

بمباران هوایی دانشگاه موصل در روزهای اخیر اخبار و عکس هایی هستند در مقابل آنچه در فرودگاه زاونتم Zaventem و بروکسل رخداد. این پیام را آقای لیفن کاوتر فیلسوف فرهنگی بلژیکLieven Cauter از طریق ایمیل از خانم سعاد الزاوی که استاد دانشگاه عراقی است، دریافت کرده است. در کنفرانسهای مختلف با این خانم مهربان آشنا شدم. او خشم و ناامیدی خود را بافریاد بزبان می آورد و ما می توانیم از این نامه بسیار بیاموزیم. درست در زمانیکه فجایع بروکسل را در مقابل چشمان خود داریم باید پیام او را بدقت بخوانیم:

“جنایتکاران ائتلاف آمریکایی به بمباران دانشگاه موصل در دو روز گذشته به بهانه مبارزه با داعش ISIS ادامه دادند. چندین دانشکده دانشگاه موصل از طریق حملات هوایی بمباران و نابود شده است. حملات هوایی معمولا در شب انجام می پذیرد، اما در حال حاضر متجاوزین آمریکایی بمباران دانشگاه را در طول روز انجام می دهند. در حقیقت هدف آنها قتل عام دانش آموزان و معلمان دانشگاه می باشد. بیش از 200 غیرنظامی کشته شده شده اند و 600 نفر زخمی شده اند.

به نظر میرسد که نیروی هوایی ایالات متحده برای یادبود حمله جنایتکارانه و اشغال عراق در تاریخ 19 مارس سال 2003، یک نوع جشن از طریق قتل عام جدیدی از فرزندان ما، دانش آموزان، دانشجویان جوان و شهروندان، سازماندهی کرده است. شرم و ننگ بر تمام کشورهای عضو ناتو که اصرار دارند بخشی از این ائتلاف باشند، و لذا در این جنایات هولناک همدست آمریکا هستند. اگر دموکراسی و آزادی از این کشورها بر قتل عام و جاری کردن خون فرزندان ما استوار است، پس من این جوامع غیر انسانی و نژادپرستانه را رد و محکوم می کنم. به خاطر اینکه آنها این قتل عام ها را با مالیات خود و رسانه های ریاکار و فریبنده خود حمایت می کنند.
دولت ایالات متحده و متحدانش در ناتو با حملات هوایی وحشیانه و تروریستی، نفرت بیشتر و تروریسم بیشتر می آفرینند.

هیچ کس نمی تواند به اجساد تکه تکه شده عزیزان خود نگاه کند، که از زیر آوار بیرون آمده اند، بدون اینکه بخشی از روح و ایمان خود را در ارزش های انسانی موجود از دست بدهد. این همان چیزی است که اشغالگران امریکایی برنامه ریزی کرده اند، درست زمانی که آنها تصمیم به اشغال عراق و سایر کشورها گرفتند. 25 سال پس از قتل، کوچ اجباری، تخریب زیرساخت های کل کشور، خشونت و بدبختی، من هیچ پایانی بر این فجایع را مشاهده نمی کنم. ”

پایان نقل قول.
درباره این بمب گذاری، با 200 قربانی و 600 نفر زخمی (که تلافاتش10 برابر بیشتر از حملات در بروکسل می باشد!)، همه غیرنظامیان بی گناه، اغلب افراد جوان، و من هیچ چیز در رسانه های خودمان در این باره نشنیده ام! ایمیل این خانم آکادمسین گوشه هایی از خشم و عصبانیت مردم در خاورمیانه را آشکار می کند. در نگاهی وسیعتر، می توانیم عمیق خشم مردم خاورمیانه را مشاهده کنیم. همچنین کسانی که از خاورمیانه آمده اند، و خودشان را با درد و خشم آنها هم هویت می شمارند. در نهایت ماباید این خشم را جدی بگیریم.

رسانه های ما باید به بهترین نحو تلاش کنند از تخلفات ائتلاف ناتو گزارش تهیه کنند. این حملات هوایی به دانشگاه موصل هیچ چیز جزیی نیست، اما یک جنایت بزرگ جنگی است. شایسته است این ایمیلی که انفجار خشم را فریاد می زند، بارها خوانده شود.
اینکه هر حمله هوایی تروریست های بیشترتولید می کند، تکرار می کنم: یک خانم دانشگاهی مهربان، دموکراسی های ما را با عنوان جنایتکار و ریاکارانه رد کرده است، نشان می دهد که او چقدر مستاصل و ناامید شده است. همه ما نیازمند تامل و به فکر فرورفتن در این مورد هستیم، حتی در حالی که ما شوکه شده ایم، یا حتی در شوک حملات زوانتم در اینجا در بروکسل هستیم. ما باید از مارپیچ خشونت و خشونت علیه خشونت خارج شویم. اما چگونه؟ متاسفانه، راه حل این معما در ایمیل او نیست، او نیز هیچ راهی برای خروج از مارپیچ خشونت پیدا نمی کند.

بعد التحربر:
(ارسال: مارس 22) به Lieven و دوستان.
لطفا عذرخواهی مرا برای احساس خشم سه روز گذشته به دلیل بمباران دانشگاه موصل (دانشگاه من)، و برای استفاده از زبان خشن بپذیرید. در تاریخ 19 و 20 مارس نیروی هوایی آمریکا دانشگاه موصل را با بمب سنگر شکن، بمباران کرد. همانند مورد امیریه (در سال 1991 در 13 فوریه آمریکا با دو موشک “هوشمند” در پناهگاه امیریه 400 نفر شهروند بیگناه عراقی را کشتند!)

https://nl.wikipedia.org/…/Bloedbad_in_de_schuilplaats_van_…
در حقیقت آنها پیام نفرت و انتقام را در سیزدهمین سالگرد تهاجم آمریکا به عراق منتشر کردند. آنها معمولا موسسات دولتی و خدماتی را در شب بمباران می کنند. آنها دانشگاه را در ساعت 13:05 بعد از ظهر بمباران کردند. درست زمانی که شلوغ ترین و پرازدهام ترین وقت است. بیش از 30 نفر از بستگان من ساکن موصل هستند. آنها در تمام روز و شب وحشت زده هستند، زیرا در واقعیت اغلب بمبها به مراکز تجمع داعشی ها و خلافت اسلامی اصابت نمی کند، به جای آن به زیرساخت ها، موسسات خدمات دولتی، و شهروندان را هدف قرار می دهند. امروز آنها رستوران AL Koukhالکوخ را بمباران کردند. این رستوران نزدیک دانشگاه است و همه قربانیان، شهروندان غیرنظامی هستند. در 20 مارس، آنها ستاد یا دفتر مرکزی دانشگاه، کالج آموزش و پرورش زنان، دانشکده علوم، مرکز چاپ و نشر دانشگاه موصل، و خوابگاه دختران را بمباران کردند. تعداد کل مرگ و میر حدود 50 نفر می باشد و 120 نفر آسیب دیدند. همانطور که قبلا گفتم، کشتار شهروندان بی گناه مشکل داعش را حل نخواهد کرد. این امر باعث می شود که تعداد زیادی از مردم به آنها ملحق شوند تا قادر به انتقام عزیزان و شکست و ضرر و زیان خود گردند. شما از من پرسیده اید که آیا می توانید نام مرا ذکر کنید؟ بله، لطفا. سعاد

*******************************
آخرین خبر در باره ترور بروکسل: از تله تکست اخبار سراسر هلند صفحه 125
http://teletekst-data.nos.nl/webplus?p=125

” ترکیه یکی از تروریستهای بروکسل را در ماه جون سال گذشته به هلند تحویل داده است! هلند او را به بلژیک تحویل داده است.
این خبر را اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده است!
بلژیک آقای ابراهیم البکراوی را آزاد کرده است زیرا در بروکسل نتوانستند ثابت کنند که او مرتکب عملیات تروریستی شده است! او در استان جنوبی ترکیه در قازیان تپه در مرز سوریه دستگیر شده. او خودش درخواست کرد که به هلند تحویل داده شود. اینرا اردوغان گفته است. وزارت دادگستری و امنیت هلند خبر داده است که در این زمینه می خواهد تحقیقات کند. ”

تا اینجا ترجمه مقالات و اخبار رسانه های هلندی و بلژیکی بود.
***********************************************
از اینجا به بعد نظر خودم ( احمد پوری ) است.
در مورد اینکه راه حلی ارائه نشده و کسی نمی داند راه حل چیست؟ یکی از راه حلهای فوری متوقف کردن این جنگهای جنایتکارانه است که تنها به نفع شرکتهای چندملیتی است! در مورد جنگهای جنایت کارانه سخنرانی تاریخی ژنرال اسمدلی باتلر تحت عنوان “جنگ یک مهمانی است!” بینهایت آموزنده است! اهمیت حرفهای او از این جهت است که یکی از مهمترین ژنرالهای تاریخ آمریکاست و کاندید ریاست جمهوری بود! کسی نیست که دشمن آمریکا باشد، لذا این وصله ها به او نمی چسبد که با غرض ورزی علیه نظام کاپیتالیستی حرف می زند! او همانطوریکه خودش معترف است جزء معدود کسانی است که ریشه تمامی این جنگها را بدقت از درون نظام می داند!… و یک به یک تمامی جنگهایی را که فرماندهی کرده است می گوید که به نفع کدام بانک و کدام شرکت آمریکایی بوده است!… ” او جنگ را قدیمی‌ترین جشن برای لابی‌های نظامی و شاید راحت‌ترین راه برای پولدار شدن آنها خواند؛ جشنی که فقط گروه اندکی از آن خبر دارند و واقعیت‌های آن را می‌دانند… براساس آماری که به‌دست آورده از سود جنگ جهانی اول ۲۱هزار نفر میلیونر و میلیاردر شدند… ”
War is a Racket by Smedley Butler
https://www.youtube.com/watch?v=F3_EXqJ8f-0

هالبه زیل استرا رهبر حزب لیبرال هلند امروز در روزنامه ها گفته است: بچه هایی که در مدرسه بعد از شنیدن خبر بروکسل خندیده اند باید بشدت با آنها برخورد کنیم. سئوال من از آقای هالبه زیل استرا این است: در مقابل جنایات به مراتب بزرگتری که در خارج از سرزمین اروپا رخ می دهد با سیاستمدارانی که آگاهانه چشم و گوش خود را می بندند و جنایتکاران را محکوم نمی کنند، چگونه باید برخورد کرد؟

کجا هستند رهبران اروپایی که در باره این جنایات جنگی دست در دست هم رژه بروند و این جنایات بی شرمانه را محکوم کنند؟ و قاتلان مستقیم این جنایات را به دادگاه های بین المللی بکشند؟… آیا شبکه خبرنگاری مستقلی هست که در مورد وضعیت خانواده های قربانیان و زندگی این بچه های بیگناه تحقیق و بررسی کرده، گزارشی تهیه کند؟ کاری که در مورد قربانیان اروپایی بدرستی می کنند؟… عکس های تک قربانیان و داستان زندگی و رویاهای آنها را در رسانه ها منتشر می کنند.

فاشیستها و دیکتاتورهای خوب و بد!
در نهایت تاسف رهبران اروپا و آمریکا فکر می کنند ما دو نوع تروریست و دیکتاتور خوب و بد داریم! خوب آنهایی هستند که در چهار چوب منافع آمریکا و ناتو عملیات می کنند ولی بد آنهایی هستند که علیه منافع ناتو حرکت می کنند! تا زمانیکه مجاهدان بینادگرای اسلامی تولیدات مشترک آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و پاکستان در افغانستان علیه اتحاد جماهیر شوروی آن زمان می جنگیدند توسط ناتو و اغلب رهبران سکولار اروپا مورد حمایت واقع شده و “رزمندگان آزادی” نامیده می شدند! خانم مارگارت تاچر به مجاهدان افغان می گوید: “… قلب جهان آزاد با شماست!” همان رزمندگان آزادی دیروز با همان ایدئولوژی و باورهای بینادگرایانه اسلامی امروز تروریستهای خطرناک و شیطان صفت نامیده می شوند!
Margaret Thatcher on State Visit to Pakistan
https://www.facebook.com/agahii/videos/10202230942954811/

تروریست خوب و تروریست شیطان صفت بد وجود ندارد! تروریسم در تمام اشکالش در همه جا باید به یکسان و بشدت محکوم شود!… امروز هم غرب چشمهایش را به تمامی جنایات ارتجاعی رهبران عربستان، قطر، کویت، بحرین، ترکیه … می بندد زیرا اینها دیکتاتورهای خوب و دوست داشتنی هستند که در طرف ناتو قرار دارند! بقیه دیکتاتورها باید نابود شوند! مثلا شما هرگز در رسانه های غربی یکهزارم اخباری را که در باره دیکتاتوری کاسترو در کوبا می نویسند در باره اردوغان یا ملک سلیمان پیدا نمی کنید! اینکه کوبا بیش از نیم قرن در محاصره اقتصادی بوده و با آنهمه فقر توانسته بی سوادی را بطور کامل ریشه کند، بهداشت رایگان در سطحی بسیار بالا برای شهروندانش تامین کند و صدها حسن دیگر دارد مهم نیست باید ضعفهای آنها را شب و روز تبیلغ کرد! کوبا را نباید با مرفه ترین کشورهای سرمایه داری مقایسه کرد. کوبا را باید با همسایه هایش که حیات خلوت آمریکا هستند مقایسه کرد مثلا با هائیتی! آنوقت مشاهده خواهید کرد که کوبا علیرغم اینهمه محاصره اقتصادی و تحریم همه جانبه و … چه شاهکاری است و چقدر از نظر استانداردهای بین المللی از کشورهایی که رهبرانش بهترین دوستان و دست نشاندگان آمریکا هستند بالاتر است… راستی چرا آمریکا به حیات خلوت خود و شب و روز دمکراسی صادر نمی کند؟ چرا در باره درجه دزدی و فساد و جنایات حاکم در این کشورها شب و روز سی ان ان گزارش نمی دهد؟… اگر به لیست حقایق کشورها در سایت سازمان سیا مراجعه کنید شگفت زده خواهید شد از اینکه حتی در گزارشات سازمان سیا کوبا در برخی از مقاسیه های بین المللی از بعضی از کشورهای اروپایی هم بالاتر است!… شگفت انگیز است که لطف رسانه های بین المللی همواره شامل حال کشورهایی می شود که رهبرانش تسلیم منافع رهبران آمریکا شده اند! ولی کوبا هرگز مورد لطف تصادفی این رسانه واقع نمی شود!

اشتباه بدتر از جنایت
http://ir.sputniknews.com/world/20160323/1311754.html
بیمارستان بین المللی « پزشکان بدون مرز» در « قندوز» در اولین روزهای ماه اکتبر سال گذشته مورد بمباران نیروی هوایی آمریکا قرار گرفت. حدود 200 نفر در آن زمان در بیمارستان بستری بودند. مطابق با داده های « پزشکان بدون مرز» بیش از 50 نفر قربانی این حملات شدند.
“ساعاتی پیش از گفت‌وگوی تلفنی باراک اوباما، رییس پزشکان بدون مرز حمله به بیمارستان این سازمان را به عنوان «جنایت جنگی» محکوم کرده و گفته بود که این عملیات نقض آشکار کنوانسیون ژنو است و باید یک تحقیقات بین‌المللی و مستقل درباره آن انجام شود. ”
http://www.radiofarda.com/…/f4_obama_apology_…/27293761.html
ولی این جنایات جنگی با یک معذزت خواهی ساده حل شد و رسانه های حاکم بر جهان هرگز بدنبال سازماندهی هزاران میزگرد و آنالیز همه جانبه مسائل و مصاحبه با متخصصین برای محاکمه این جنایتکاران و گرفتن غرامت های میلیاردی برای قربانیان آن نیستند!

در واکنش به کشتار پاریس آقای آلن بدیو فیلسوف فرانسوی، سفر آمریکائیش را ناتمام گذاشت و به خانه بازگشت تا در واکنش به کشتار پاریس و سن‌دنی سمیناری فوق‌العاده برگزار کند… موضوع سمینار، دعوت به «تفکر به چیزی ورای ترس و توحش و حیرتی» است که روح پاریس را تا اطلاع ثانوی به گروگان گرفته است… این سخنرانی و درسهای تئوریک آن برای تمامی عملیات تروریستی از جمله عملیات تروریستی دیروز در بروکسل صادق است!…

آلن بدیو شر از جایی دورتر می‌آید
امیر کیانپور۰۶آذر ۱۳۹۴
http://www.radiozamaneh.com/248394
“فاشیسم، از آنجا که جز خود سرمایه‌‌داری، پیشنهاد آلترناتیو یا جایگزینی ندارد، یک ذهنیت درون-سرمایه‌دارانه است؛ ذهنیتی بی‌شک ارتجاعی که از واکنش‌های ویرانگر و خشونت‌بار نیهیلیستی تغذیه می‌کند.
در جهان معاصر، فاشیسم بیش از هر چیز برآمده از ناامیدی و عدم ارضای میل به غرب است؛ میل ناتوان از تحقق وعده و انتظاری که می‌آفریند شکلی خشن و خون‌بار به خود می‌گیرد.
ذهنیت فاشیستی جهان معاصر را می‌توان بر حسب رانه‌ی مرگ تعریف کرد که در نهایت در زبانی هویت‌گرایانه، ارتجاعی و مذهبی صورت‌بندی شده است.
«… باید تضاد تقدیر فاشیستی-جنایی ناامیدی با گسترش جهانی سرمایه‌داری و طبقه‌ی متوسط را در نظر گرفت، لیکن آن را نه بر حسب نبرد خیر و شر یا ستیز ارزش‌های تمدن و توحش، که هچون تضاد درونی خود سرمایه‌داری فهمید؛ به منزله‌ی پیچش درونی سرمایه‌داری جهانی‌شده که بخشی از ناتوانی غرب را علیه خود آن بازمی‌گرداند.»
… امروز ایده‌ی وجود یک مسیر آلترناتیو جز سرمایه‌داری در اذهان و افکار مطلقاً ریشه‌کن شده و باور به آن به امری جنایی و شرم‌آور بدل شده است. تصور سقوط بانک‌ها اکنون چنان بزرگ می‌نماید که ورای مرزهای امکان تلقی می‌‍شود. (too big to fail)
… تدابیر و تنظیمات و اقدامات و قیودی که عمدتاً در دوران پس از جنگ جهانی دوم به منطق سرمایه تحمیل شده بودند، اکنون در حال ویرانی و نابودی اند، و نئولیبرالیسم و خصوصی‌سازی به شکلی مرگبار تنها منطق حاکم است. بدین ترتیب، آنچه امروز با آن مواجه‌ ایم، آزادسازی منطق لیبرالیسم و ظهور نوعی لیبرالیسم لیبرالیزه است. در یک کلام، فوران مرگبار لیبرالیسمی لیبرالیزه در مناطق آزاد بدون دولت. ”

تا زمانیکه رهبران اروپا به ریشه این جنایات اعتراف نکنند و این جنگهای ویرانگر را متوقف نکنند، جنگهایی که تنها به نفع بانکها و شرکتهای چند ملیتی بزرگ است، این جنایات وحشتناک ادامه خواهد یافت. بقول خانم سعاد استاد دانشگاه موصل هر عملیات بمباران، تروریستهای جدیدی را تولید می کند. طبق نظر تمامی محققان مهم بعد از شروع عملیات جنگ علیه ترور توسط آمریکا در خاورمیانه، تروریسم بجای تضعیف، بشدت تقویت شده است! واقعیتی که همه بدون مراجعه به تحقیقات این متخصصین نیز با چشم های خود می توانند ملاحظه کنند! انواع و اقسام تروریستهایی که هر روز مثل قارچ از زیر زمین جنایتبار خاورمیانه جنگ زده و ویران سبز می شوند!… سئوال بسیار ساده و مهم این است اگر آنها واقعا نابودی تروریسم را می خواهند چرا روشی را که موجب تقویت تروریسم می شود کنار نمی گذارند؟ چه منافعی از انجام این کار درست جلوگیری می کند؟

شما اگر در یک شرکت یک سنت کمتر از حد انتظار شرکت سود نصیب آن شرکت بکنید فورا شما را اخراج می کنند تا چه رسد به اینکه شما بجای سودهای نجومی قرض های نجومی بالا بیاورید! چرا رهبران ناتو در میدان جنگ این قاطعیت را بکار نمی برند؟ ژنرالهایی که دائم به جای از بین بردن تروریسم موجب تقویت تروریسم می شوند، چرا اخراج نمی شوند، چرا تنبه نمی شوند؟ چرا برنامه های مبارزه با تروریسم تغییر و اصلاح نمی شود؟ چرا به ریشه های رشد تروریسم کسی حتی اشاره نمیکند؟ و هزاران چرای دیگر…

هلندیهای ضرب المثل بینهایت زیبایی در این زمینه دارند: اگر شیر آب را باز بگذاری با دستمال نمی توانی زمین را خشک نگهداری!…

در این باره بیشتر خواهم نوشت…
احمد پوری (هلند) 23 – 03 – 2016

**************************
پیوند این یادداشت در صفحه فیس بوک:
https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1289239737761925?notif_t=notify_me_page

کسانیکه اطلاعات بیشتر می خواهند می توانند به منابع زیر به زبان هلندی مراجعه کنند….

اردوغان: تروریست بروکسل از ترکیه به دولت هلند تحویل داده شد
Erdogan: terrorist Brussel door Turkije uitgeleverd aan Nederland
http://www.nrc.nl/…/live-namen-aanslagplegers-zaventem-beke…

http://www.nrc.nl/…/live-namen-aanslagplegers-zaventem-beke…

Koning leeft mee met nabestaanden aanslagen Brussel
https://www.youtube.com/watch?v=i7mLk_ZdIKs

http://www.hln.be/…/…/Bomaanslag-Brussels-Aiport/index.dhtml
http://www.hln.be/…/Morgen-om-14-30-uur-nationale-minuut-st…