اخبار ویژه

«احمد سعدات»: ترور «نایف» (جبهه خلق برای آزادی فلسطین) با همدستی تشکیلات خودگردان صورت گرفته است

13940921144448736694334

دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین که در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسرائیل شبه سر می‌برد، در پی ترور «عمر النایف» در بلغارستان به‌شدت از رهبران تشکیلات خودگردان انتقاد کرد.

به گزارش شبکه خبری فلسطین الیوم، «احمد سعدات» جنایت ترور کمپنیست مبارز«عمر النایف» از رهبران جبهه خلق برای آزادی فلسطین در مقر سفارت فلسطین در بلغارستان را یک جنایت برنامه ریزی شده خواند و خواستار محاکمه مردمی رهبران فلسطینی که در این جنایت دست داشتند، شد.

سعدات در پیامی اعلام کرد که این جنایت با همدستی تشکیلات خودگردان و دستگاه اطلاعاتی آن رخ داده است و یادآور مجموعه جنایت‌های این تشکیلات از جمله یورش به زندان اریحا و ربایش مبارزان توسط نیروهای اشغالگر است و اکنون نیز این جنایت ددمنشانه در داخل سفارت فلسطین در بلغارستان رخ داده است.

وی افزود که جنایت ترور نایف نتایج و ابعاد خطرناکی به‌دنبال خواهد داشت و بیانگر استمرار هماهنگی و همکاری‌های امنیتی تشکیلات خودگردان با دشمن جنایتکار است.

«عمر نایف» مبارز تبعید شده فلسطینی از اهالی شهر جنین در شمال کرانه باختری، روز جمعه توسط سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی «موساد» در داخل سفارت فلسطین در بلغارستان ترور شد.

خانواده این مبارز تبعیدی فلسطینی که تحت تعقیب سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی قرار داشت، اعلام کرد که وی به‌شکل نامشخصی در داخل مقر سفارت فلسطین در بلغارستان که از دو ماه قبل به آنجا پناهنده شده بود، به قتل رسیده است و شواهد و قراین موجود حاکی از ترور وی توسط سازمان جاسوسی موساد است.

این رهبر جبهه خلق که اهل شهرک یامون در غرب شهر جنین بود، چند ماه قبل توسط سازمان اطلاعات رژیم اشغالگر قدس تحت تعقیب قرار گرفت و این سازمان از مراجع بلغاری خواسته بود که وی را تحویل آن دهند و از همین رو، عمر نایف زاید مجبور شد به سفارت فلسطین پناهنده شود.

خانواده فلسطینی وی اعلام کرد که هیچ اطلاعی از جزئیات این حادثه ندارد، اما عمر قبلاً هم چندین بار تهدید شده بود و پس از اینکه مراجع بلغاری قصد بازداشت و تحویل وی به رژیم صهیونیستی را داشتند، به سفارت فلسطین در بلغارستان پناهنده شده بود.

عمر نایف زاید در سال 1986 به‌بهانه مشارکت در قتل یک شهرک نشین صهیونیست در قالب یک تیم عملیاتی جبهه خلق بازداشت شده بود، اما سال 1990 توانست از زندان‌های صهیونیستی فرار کند و روانه خارج شود. وی در بلغارستان زندگی می‌کرد و پس از ازدواج صاحب 3 فرزند شده بود.

در همین رابطه اسماعیل هنیه نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس طی سخنانی در همایشی که حماس روز جمعه در رفح برگزار کرد، گفت: بازوی امنیتی رژیم صهیونیستی باید قطع شود و نباید اجازه دهیم با رشوه دادن با جان فرزندان و مبارزان فلسطینی بازی کند.

وی در ادامه افزود: به جامعه بین الملل اعلام می‌کنم مقاومت فلسطین تلاش کرده تا در مرزهای فلسطین باقی بماند لذا جامعه بین الملل باید دستهای جنایکار صهیونیست‌ها را براساس مسئولیتی که به‌عهده دارد قطع کند و اجازه ندهند خون فلسطینیان در هیچ کشوری ریخته شود.

وی خطاب به مسئولان تشکیلات خودگردان از آنها پرسید: سفیر کجا بود؟ مقامات امنیتی سفارت چه می‌کردند؟ چرا النایف تنها سفارت را ترک کرد؟ بزرگترین مشکل این است که النایف پس از یک تعقیب و گریز طولانی در داخل سفارت فلسطین به قتل رسیده است.