پرش به محتوا

کـَــــله گِــردها و کـَـله تیـزها* همین , معطل نکنید , انتخاب کنید , کله گردها یا کله تیزها؟

entekhabat_oo990

کـَــــله گِــردها

و

کـَـله تیـزها*

همین , معطل نکنید , انتخاب کنید , کله گردها یا کله تیزها؟

37 سال است همین روش در حال پیاده شدن است. مگر تازه کار هستید که , نمی دانید چه باید بکنید؟راه دیگری وجود ندارد.می خواهید رای ندهید ؟ خوب, کسی شما را اجبار نکرده حتما در انتخابات شرکت کنید. انتخابات آزاد است. انتخاب هم آزاد. کله گردها و کله تیزها در حال آماده شدن هستند. لازم نیست کله شقی بخرج دهید و کله تان را به دَوَران بیاندازید .روز انتخابات به یکدیگر نگاه کنید, کله تان یا گِرد است , یا تیز , باور نمی کنید؟ این خاصیت صندوق مکعبی شکل آرا هست که, محض خیره شدن به آن  , کله تان یا تیز می شود یا گِرد…..ما با شمردن کله هایتان  , آرا را اعلام می کنیم. امسال هم همان شکل خواهد بود. منتهی , ما کار را برایتان کمی ساده تر کردیم , جنگ خوب نیست , قهر خوب نیست , درگیری هزینه دارد, زندان و تبعید و اعدام و…..! برای یک تکه کاغذ , کل کل نکنید ,  نباید  شاخ به شاخ شوید. از قبل هم همه ی سفارش ها را به کمیسر های سیاسی گوشزد کردیم. گفتیم, مهم نیست آنهائی که,  قبلا سرخ بودند , بعدا سبز شدند , بعدا بنفش , الان نمی دانند چه رنگی را  انتخاب کنند تا به مچ پا , مچ دست , یا گردن خود ببندند ,  به سمت صندوق های رآی گیری روانه شوند, کاری به کارشان  نداشته باشند. ما , پس از 88 به نتیجه های گرانقدری دست یافته ایم . امروز ,نیروئی در درون جامعه فعال شده که محصول دهه 60 است.محصول دوران طلائی امام «ره» است. برای کنترل از راه دور از زمانهای دور , تربیت شده اند , بدون زحمت انداختن ما, انها خود پو و خود جوش و حرف شنو هستند.  تعقل بین شان, جای  تعلق   را پر کرده است. انها پشت به گذشته , مدام غلت می زنند و رنگارنگ می شوند برای ما هم دیگر اهمیت ندارد چه رنگی خواهند شد.به  هر رنگی متمایل شوند بمحض اینکه با ما روبرو میشوند به رنگ ما در می آیند.آنها طبیعت تغییر را خوب دریافته اند.

گلیم برای همه پهن شده است تا کسی نتواند پایش را از گلیمش دراز تر کند.امنیت را هم با خانه نشین کردن در حال نهادینه هستیم . اداره زندان ها  و پاسخ به حقوق بشری ها وقت و انرژی فوق العاده ای را طلب می کند. برای همین منظور , تدارک زندان های  خانگی را در برنامه پس از انتخابات داریم. در پذیرش این روش , زمینه های مثبت فراوان را شاهد بوده ایم. این را از ادبیات جاری بین موافقین انتخابات و مخالفین انتخابات دریافت کرده ایم. وقتی تا این حد شیفتگی به ما وجود دارد مگر کله ی  مارا اسب لگد زده است بخواهیم لج بازی کنیم و بحران بیافرینیم تا به نیروئی دست بیابیم که ,هنوز به ضرورت تاریخ پایبند است؟

ما ضرورت را عادلانه بین خود تقسیم کرده ایم. به هر کس به اندازه توان و نیازش , سهم داده ایم. اعتراضی را هم شاهد نبوده ایم. زمانی با ما هم چنین بر خوردهائی شد. «مجلس ششم «را یادتان است. فهمیدیم همه سهم مارا هم داشته باشند اهل کار و خدمت نیستند برای همین زدیم پس کله شان و بسیاری شان را کله پا کردیم!حالا ما تصمیم می گیریم کی, کجا کله گِرد باشد, کی , کجاکله تیز,   تحلیل گران سیاسی , استراتژیست های پیرو مکتب «ژول ورن»در این نتیجه گیری ها ,کمک شایانی به ما کرده اند. آنها از جنگلی پراز ستاره عبور کردند و دلخوش  به رویش جوانه ها , خیلی راحت به شکوفه های پرورشی دلبسته اند. برایشان مهم نیست این شکوفه های پرورشی , با باد بهاری می رقصند یا در بهمن دفن می شوند, مسئله برایشان این است :[ بودن یا نبودن !]برای اینکه به یقین گمشده خویش دست یابند خودشان ترتیب خودشان را می دهند.هیچ چیزی به اندازه منافع ملـّی در این زمینه کار ساز نبوده و نیست. بمجض اینکه احساس کردیم » حرارت جامعه» در حال تغییر است ,کلینک های سیاسی ـ امنیتی فعال شده , متناسب با رژیم غذائی اپوزسیون ها ,مصالح مورد نیازشان را فراهم می کنند. کنترل بحران از بوجود آوردن بحران دشوار تر است. تجربه» مهندس88″به ما آموخت , انتخابات باید مهندسی شود, بدون ابزار , اجراء پروژه میسر نیست. در این بازار سیاه  سیاست , برنده مناقصه نیروئی است که با اطلاعات درست وارد میدان شود. تا اینجا بعضی از خطا ها را با سرکوب پیش بردیم . تقصیر ما نیست . جامعه ی پوست کلفت , نیاز به زبان خاص خود دارد. وگرنه شما هم درک کرده ایدکه , ما با همه یکسان بر خورد نمی کنیم. آنهائی که, پائین مانده اند , زمان بالا آمدنشان سپری شده باید در همان پائین بمانند. انهائی که ,در این 37 سال توانستند خود را بالا بکشند ,سنگر ما محسوب میشوند. باید سنگر ها را حفظ کنند.پایبندی به سرمایه هزینه های خاصی را هم طلب می کند. زندگی آرام و آسوده مفت بدست نمی آید.حالا می خواهید نامش را » کشتاراجتماعی » بگذارید حرفی نیست.  دربوجود آوردن این شرایط سهیم هستید.برای اینکه آرشیوذهن تان همیشه با خاطره باشد, خاوران ها را بدون ثبت ذکر نام و سنگی ,آفریدیم.رابطه ما با شما این فرمول را با خود دارد. دیگران هزینه می دهند شما بهره می برید ,این سمت گیری را ما تعیین نمی کنیم, ما مجری هستیم , دیگران تعیین می کنند.تا زمانی که نیروئی برای هزینه کردن در جامعه وجود دارد (مردم) ما می توانیم ادامه دهیم. یادتان باشد , اسراف نباید کرد. گاهی اوقات برای اینکه سرانه را متعادل نگاه داریم , حذف  شدن را هم باید بپذیرید. پس بنابر این به سود همه ی ماست که در انتخابات شرکت کنید. حالا مهم نیست به کی رای می دهید , کله گرد ها یا کله تیزها , مهم شرکت شماست.ما تعیین می کنیم.این بار کله گردها بر شما باشند یا کله تیزها,  شکل را فدای محتوی نکنید. فقط در انتخابات فعالانه شرکت کنید!

کاوه بنائی ـــ رم

* نام نمایش نامه ای از برتولت برشت

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: