اخبار ویژه, سرتیتر

مشاور اطلاعاتی و رایانه ای دولت روسیه: لینوکس تنها سیستم عامل قابل اعتماد است

linux

گرمان کلیمنکف مشاور جدید اطلاعاتی و رایانه ای دولت روسیه در مصاحبه‌ای با پلاتفرم اقتصادی بلومبرگ اعلام کرد شرکت مایکروسافت (ویندوز) کمترین اعتباری در روسیه ندارد.

گرمان کلیمنکف که از چند هفته پیش به سمت مشاور عالی ولادیمیر پوتین انتخاب شده است در مصاحبه‌ای با پلاتفرم آمریکائی بلومبرگ با حمله به شرکت های سایبری آمریکائی گوکل، اپل و مایکروسافت آنان را فاقد اعتبار خواند و ابراز کرد این شرکتها کمترین حقی برای کاربران خود قائل نبوده و به لحاظ اطلاعاتی و جاسوسی از کاربران ازهیچ گاری کوتاهی نمی کنند.

کلیمنکف از نقشه های دولت روسیه برای بالابردن مالیات برای شرکتهای آمریکائی پرده برداشت تا از این طریق محصولات داخلی روسیه بتوانند با قیمتهای آن‌ها رقابت کنند.

او در ادامه گفت، در زمینه امنیتی و قضائی شرکت گوگل تنها خود را در برابر دادگاه های آمریکا متعهد میداند و در حالیکه سالانه (در سال گذشته) 32000 بار به شکایات دادگستری آمریکا پاسخگو بوده است به حتی یک شکایت دادگستری روسیه رسیدگی نکرده است.

اعتبار شرکتهای امریکائی مانند تولید کننده سیستم عامل ویندوز در روسیه بخاطر تسلیم کاملشان در برابر دولت و سازمانهای اطلاعاتی آمریکا به نقطه غیر قابل بازگشتی رسیده است و نقطه‌ای که منجر به حذف آن‌ها از ادارات دولتی خواهد شد.

بدلیل غیر قابل اعتماد بودن نرم افزارهای شرکتهای آمریکائی دولت پوتین تصمیم گرفته تمام سیستمهای اطلاعاتی و اداری خود را به لینوکس تغییر داده و در اولین گام 22000 رایانه ی کارمندان دولت از ویندوز به لینوکس تغییر خواهند یافت.

۱ دیدگاه

 1. سبزه says

  عجب!
  چرا این متخصص که چند هفته پیش به سمت مشاور عالی ولادیمیر پوتین انتخاب شده است، دلیل آنرا ذکر نمیکند؟
  زیرا همه این شرکت های امپریالیستی بخصوص آمریکایی در هر قدمی برای استحصال سود، مشغول تحمیق و دزدی خریداران خود هستند و برای آنکه دامنه آنرا وسعت دهند، چنان تحرکی در آن بوجود آورده اند که مانند پول کشوری میباشد که هرماه عوض گردیده و از ماه دیگر نام و رنگ و شکل آن تغییر مینماید و در هیچ گذری حتی یک آدامس خروس نشان هم دیگر نمیتوان با این پول خرید. و بدین خاطر که بتوانند آنرا هم وصول و عملی کنند سه ابر اهرم بانک جهانی … را بوجود آورده اند و تخلف کنندگان با پنتاگون سروکار خواهند داشت!
  لینوکس از توده صد هزاره ای مردم برنامه نویس برخاسته و توسط میلیون ها رایانه چی اداره و کنترل میشود و هرنوع سوراخ جاسوسی ویا شبیه آن سریعا بالای آنتن رفته و نویسنده را رسوا و بیرون میاندازند.
  هر چیز که از مردم برای مردم است، نقص ندارد. فقط باید مواظب بود که در سخت افزارهای (هارد ور) آینده که این منوپل ها مانند اینتل اینساید و انویدیا… مستقیما دستگاه جاسوسی ای را برای پنتاگون همراه آنها نصب شده نفروشند.
  برنامه اُپن افیس مجانی که همراه آنست و نرم افزار ویدیویی VCLکامل ترین در نوع خود بوده و حتی برنامه نگارش آن دارای تصحیح واژه بسیار پیش رفته و تصحیح خودکار بسیار خوبی میباشد که در انواع مایکروسفتی بایستی آنها را خرید!
  لینوکس تجارب همه نویسندگان کی برد بدست را یکجا جمع کرده و مجانا در اختیار بخصوص نویسندگان پارسی زبانان میگذارد.

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.