پرش به محتوا

«ساکس نت» قرار بود تمام سیستم‌های رایانه ای ایران را نابود کند

suxnet_bild

بر اساس گزارش تارنمای اینترنتی معتبر «هایزه» آلمان ویروس «ساکس نت» که توسط آمریکا و اسرائیل برنامه بنویسی و توزیع شده است قرار بوده است که تمامی سیستم رایانه ای ایران از جمله ادارات دولتی، بیمارستانها، دانشگاه ها، فرودگاه ها و برق رسانی و آبرسانی…. را از کار اندازد و نه آنطور که عملاً در واقعیت اتفاق افتاد تنها به تأسیسات اتمی ایران از جمله بوشهر و نطنز آسیب وارد سازد.

بر اساس فیلم مستند «Zero Days» ساخته کارگردان معروف Alex Gibney که در فستیوال فیلم برلین برای اولین بار به نمایش در خواهد آمد، ویروس «ساکس نت» در‌واقع بخشی از یک حمله بزرگ‌تر سایبری آمریکا و اسرائیل بوده است که قصدش از کار انداختن مهمترین گره گاه های حیاتی کشور بوده است.

براساس اطلاعات بدست آمده از منابع امنیتی و نظامی آمریکا این عملیات بسیار پیچیده و در عین حال گران قیمت بوده است.

صدها نفر در این پروژه دست داشته و صدها میلیون دلار بودجه برای این طرح خرج شده است و صدها هزارصفحه کد توسط نفوذی های آمریکا و اسرائیل به داخل سیستم‌های سایبری ادارات، مراکز اتمی و دیگر اهداف ایرانی منتقل شده و کامپیوترهای ایرانی را به این ویروس سایبری آلوده کنند، تا در یک روز و یا ساعت از قبل طراحی شده تمامی مراکز مهم ایران از کار افتاده و یا نابود شوند.

اینکه چرا این طرح بطور کامل اجرا نشد تنها به این واقعیت مربوط بود که اندازه و وسعت این پروژه چنان بزرگ بود که متخصصان آمریکائی عملاً از اجرای آن واهمه داشتند چرا که نمی‌دانستند که پس از اجرای آن چه اتفاقی خواهد افتاد و از کار انداختن سیستم‌های سایبری ایران احتمالاً نتیجه عکس در میان ایرانیان خواهد داشت و باعث تائید و تقویت «تئوری» دشمنی آمریکا با ایران در میان مردم عادی خواهد شد.

ویروس «ساکس نت» به همین علت تنها در تأسیسات اتمی ایران بکار گرفته شد.

«ساکس نت» با توافق آمریکا بطور کامل در اختیار هکرهای دولتی اسرائیل قرارگرفت تا آنها با پخش این ویروس 115 کشور دیگر را با آن آلوده سازند و به جاسوسی و خرابکاری ها خود ادامه دهند.

۱ دیدگاه »

 1. در یک مجله خبری در تلویزیون آرته آلمان در حملات سایبری به بیمارستانی در آلمان گزارش دادند که مجبور شده بود تمام اطلاعات مراجعین را بصورت عهد قدیم بروی کاغذ بایگانی و روند کار روزانه را بهمین طریق سامان دهد.
  این مربوط به رقابت امپریالیستی و یافتن بازار فروش از طریق تخریب بازار های قدیمی که اشباع گردیده اند میباشد.
  همین کار را در مورد ویندوز ۱۰ که باید «مجانی!!» باشد شرکت مایکروسفت انجام میدهد!! برای کار با رایانه خانگی بایستی در آینده برای هر نوع کاری با رایانه از هزاران ابزار که هرکدام بنام «آپ» آنهم ماهیانه و یا سالیانه اجاره داده میشوند و پس از گذشت مدت زمان آن آنرا بیهوده مینمایند.
  آنهم از طریق بروزرسانی سیستم عامل یعنی ویندوز بکار میگیرد .

  اهداف جنگ های مخرب سایبری چیزی نیست بجز ادامه همان جنگهای معمولی.
  در ضمن اهتمال برگرداندن چنین روتینه هایی به کمپیوتر های کشورهای فرستنده و آلودگی آنان با اضافه کردن چند روتین دیگر بدان منتهی نبوده است.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: