پرش به محتوا

میراث شوم جورج دبلیو بوش: ۱۰ میلیون پناهنده و ۲۵۰ هزار کشته در پنج سال گذشته

georg_w_bush

تقریباً یک سوم جهان هنوز درگیر جنگ رو به افزایش است، و ما هنوز گردباد اقدامات این کاریکاتور سیاست مدار جمهوری خواه آمریکایی را درو می کنیم . امروزه، ترس، آن است که ممکن است جهان بازهم مجبور به تحمل یکی دیگر شبیه جورج دبلیو بوش گردد. مردی که در انگلیسی صحبت کردن مشکل داشت و نمی توانست خوب صحبت کند: هیچ چیز با ارزشی در چنته خود نداشت، اما در اثر یک تصادف تاریخی به مقام بالا انتخاب گردید و در نتیجه جهان را بگونه ای بدتر و به صورتی جبران نشدنی تغئیر داد. و به علت اقدامات این یک نفر گاوچران آمریکایی که هنوز مظهر ابتذال سیاست آمریکا در بدترین حالت خود است، میلیون ها نفر کشته شده اند.

میراث شوم جورج دبلیو بوش: ۱۰ میلیون پناهنده و ۲۵۰ هزار کشته در پنج سال گذشته

نوشته: آنتونی بل چامبرز

برگردان: آمادور نویدی

بسیاری بر این باورند که دلیل ریشه ای مهاجرت جمعی اجباری کنونی مردم خاورمیانه و از دست دادن جان و زندگی آن ها، ناشی از جنگ های ساختگی است، که منطقه را بی ثبات کرد. این جنگ های ساختگی توسط رئیس جمهور بی کفایت آمریکا، جورج دبلیو بوش و هم کار انگلیسی او تونی بلر او هم آهنگ شد. ترکیه، لبنان و اردن تا به امروز، فشار این موج انسانی پناهندگی را به به دوش گرفته اند، اما کل اروپا باید با خسارت های سخت مالی و سیاسی برای مسکن اجتماعی، خدمات درمانی و آموزشی – و، البته مشاغل با آن هزینه بپردازد.

این مهاجرت در سطح شرح خلقت و دوران های ذکر شده در انجیل است. فرد مسئول این فاجعه، حال ۷۰ ساله، صاحب سابق تیم بیس بال و رئیس جمهور سابق آمریکا جورج دبیلیو بوش است، که آمریکا را به دو جنگ فاجعه بار شکست خورده علیه افغانستان و عراق کشاند. رتبه ریاست جمهوری او در تاریخ آمریکا از بدترین ها بوده است. مردی که در انگلیسی صحبت کردن مشکل داشت و نمی توانست خوب صحبت کند: هیچ چیز با ارزشی در چنته خود نداشت، اما در اثر یک تصادف تاریخی به مقام بالا انتخاب گردید و در نتیجه جهان را بگونه ای بدتر و به صورتی جبران نشدنی تغئیر داد. و به علت اقدامات این یک نفر گاوچران آمریکایی که هنوز مظهر ابتذال سیاست آمریکا در بدترین حالت خود است، میلیون ها نفر کشته شده اند.

در همین حال، تقریباً یک سوم جهان هنوز درگیر جنگ رو به افزایش است، و ما هنوز گردباد اقدامات این کاریکاتور سیاست مدار جمهوری خواه آمریکایی را درو می کنیم .

امروزه، ترس، آن است که ممکن است جهان بازهم مجبور به تحمل یکی دیگر شبیه جورج دبلیو بوش گردد.

برگردانده شده از:

The Legacy of George W Bush: 10 Million Refugees and 

www.globalresearch.ca/the-legacy-of-georgewbush10… –

By Anthony Bellchambers

http://www.globalresearch.ca/author/bellchambers

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: