پرش به محتوا

قرن ۲۱: دوران کلاه برداری

هرکسی که معتقد است که سیاست خارجی واشنگتن از روی خلوص نیت است، گمراه شده است… واشنگتن بر مبنای بهانه های دروغین یوگسلاوی و صربستان را از بین برد تا دستورکار اعلام نشده ای را در پیش گیرد. این کلاه برداری در قرن  ۲۱چندین برابر شده است. افغانستان، عراق، سومالی، و لیبی را نابود کردند، واگر رئیس جمهور روسیه مداخله نمی کرد، ایران و سوریه نیز نابود می شدند. واشنگتن هم چنین پشت تخریب کنونی یمن است، و واشنگتن با کمک مالی اسرائیل را قادر ساخته است که فلسطین را نابود سازد. به علاوه، واشنگتن در درون پاکستان بدون اعلام جنگ، با راه اندازی عملیات نظامی، بسیاری از زنان، کودکان، بزرگان و سالخوردگان روستاها را تحت عنوان «مبارزه با تروریسم» به قتل می رساند. جنایات جنگی واشنگتن با جنایات کشورهای دیگر در تاریخ رقابت می کند.در حال حاضر روسیه و چین یک اتحاد استراتژیک دارند که برای واشنگتن بسیار قوی است. روسیه و چین، از مداخلات مخفیانه و غیرمجاز بیشتر واشنگتن در امور امنیتی و منافع ملی خود جلوگیری خواهند کرد. آن کشورهایی که برای روسیه و چین مهم هستند توسط این اتحاد محافظت می شوند. زمانی که جهان بیدار شود وآن شری را که غرب نمایندگی می کند ببیند، کشورهای بیشتری به دنبال حفاظت از روسیه و چین می روند… در «آزادی و دمکراسی» آمریکا، دولت و اقتصاد در خدمت منافعی است که کاملاً از منافع مردم آمریکا جدا گشته است. فروش مردم آمریکا توسط یک  پوشش تبلیغاتی بزرگ حفاظت می شود که توسط اقتصاد دانان بازار آزاد و فاحشه های رسانه ای مالی ارائه شده که برای زندگی کردن، پول می گیرند که دروغ بگویند.

usaterror

قرن ۲۱: دوران کلاه برداری

نوشته: دکتر پل کریگ رابرتس

برگردان: آمادور نویدی

در سال های آخر قرن ۲۰ کلاه برداری به شکل جدیدی وارد سیاست خارجی آمریکا وارد شد. واشنگتن بر مبنای بهانه های دروغین یوگسلاوی و صربستان را از بین برد تا دستورکار اعلام نشده ای را در پیش گیرد. این کلاه برداری در قرن  ۲۱چندین برابر شده است. افغانستان، عراق، سومالی، و لیبی را نابود کردند، واگر رئیس جمهور روسیه مداخله نمی کرد، ایران و سوریه نیز نابود می شدند. واشنگتن هم چنین پشت تخریب کنونی یمن است، و واشنگتن با کمک مالی اسرائیل را قادر ساخته است که فلسطین را نابود سازد. به علاوه، واشنگتن در درون پاکستان بدون اعلام جنگ، با راه اندازی عملیات نظامی، بسیاری از زنان، کودکان، بزرگان و سالخوردگان روستاها را تحت عنوان «مبارزه با تروریسم» به قتل می رساند. جنایات جنگی واشنگتن با جنایات کشورهای دیگر در تاریخ رقابت می کند.

من این جنایات را در مقالات و کتاب های خود(انتشارات روشن) مستند کرده ام.

هرکسی که معتقد است که سیاست خارجی واشنگتن از روی خلوص نیت است، گمراه شده است.

در حال حاضر روسیه و چین یک اتحاد استراتژیک دارند که برای واشنگتن بسیار قوی است. روسیه و چین، از مداخلات مخفیانه و غیرمجاز بیشتر واشنگتن در امور امنیتی و منافع ملی خود جلوگیری خواهند کرد. آن کشورهایی که برای روسیه و چین مهم هستند توسط این اتحاد محافظت می شوند. زمانی که جهان بیدار شود وآن شری را که غرب نمایندگی می کند ببیند، کشورهای بیشتری به دنبال حفاظت از روسیه و چین می روند.

آمریکا هم چنین از نظر اقتصادی شکست خورده است. مقالات و کتاب هایم، شکست سیاست عدم مداخله دولت در امور اقتصاد سرمایه داری که به زبان های انگلیسی، چینی، کره ای، چک، و آلمانی انتشار یافته است، نشان داده است که چه گونه واشنگتن به کناری ایستاده است، و در واقع در حال شادی است، در حالی که منافع کوتاه مدت مدیریت، سهام داران، و وال استریت اقتصاد آمریکا را تهی کرده است، مشاغل تولیدی، دانش کسب و کار، و فن آوری، را هم راه با مشاغل حرفه ای تجاری، به چین، هند و دیگر کشورها می فرستند، آمریکایی ها را با یک اقتصاد توخالی باقی می گذارد، که درآمد خانواده متوسط برای سال ها سقوط کرده است. امروز ٪۵۰ از آمریکایی های ۲۵ ساله با والدین و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود زندگی می کنند، بدین جهت که نمی توانند کاری پیدا کنند که برای مخارج و حفظ وجود مستقل آن ها کفایت کند.

 http://www.zerohedge.com/news/2015-10-27/why-are-half-all-25-year-olds-still-living-their-parents-federal-reserve-answers

این حقیقت تلخ توسط فاحشه های رسانه ای آمریکا، منبع داستان های خیالی بهبود اقتصادی آمریکا پنهان می شود.

حقایق وجود ما بسیار متفاوت از آن چیزی است که گزارش می شود و من شگفت زده هستم. من به عنوان یک استاد سابق اقتصاد، سردبیر ژرنال وال استریت و معاون وزیر خزانه داری برای سیاست افتصادی، از فسادی که در بخش مالی، خزانه داری، آژانس های نظارتی مالی، و فدرال رزرو اجرا می شود، شرمنده ام. در دوران خدمت من، برای بانک داران و مقامات بالای دولتی کیفر خواست و حکم زندان وجود داشت.

امروز در آمریکا هیچ بازار مالی آزادی وجود ندارد. تمام بازارها توسط فدرال رزرو و خزانه داری آماده و دستکاری می شوند. سازمان های نظارتی، توسط آن آژانس هایی کنترل می شود که باید باصطلاح تنظیم کننده باشند، چشم پوشی می کنند، و اگر آن ها این کار را نکنند، در به اجرا درآوردن قانون درمانده می شوند، بدین جهت که منافع بخش خصوصی قدرت بیشتری از قانون دارد.

حتی سازمان های آماری دولت فاسد شده اند. میزان درصد تورم به منظور درک تورم جعل شده است. این نه تنها می تواند موجب صرفه جویی واشنگتن در پرداخت حقوق بیکاری و هزینه برای جنگ های بیشتر شود، بلکه با درک تورم، دولت می تواند رشد تولید ناخالص واقعی را با جعل تورم به عنوان رشد واقعی توجیه کند، به همان گونه ای که دولت میزان بیکاری را ۵ درصد ابلاغ نمود، در صورتی که کارگرانی را که دنبال کار می گشتند و دیگر استطاعت مالی برای پیدا کردن کار نداشتند و تسلیم شدند را به حساب نیاورد. میزان رسمی بیکاری ۵ درصد است، اما کسی نمی تواند کار پیدا کند. چه گونه نرخ بیکاری می تواند ۵ درصد باشد، وقتی که نیمی از آمریکایی های ۲۵ ساله با بستگان خود زندگی می کنند، بدین جهت که استطاعت مالی ندارند که مستقل باشند؟ همان گونه که جان ویلیامز (حقایق سایه) گزارش می دهد، میزان بیکاری که شامل آمریکایی هایی باشد و به دلیل نبود کار، دیگر دنبال کار نمی گردند، ٪۲۳ است.

فدرال رزرو، ابزاری است برای مشتی کوچک از بانک ها، که با چاپ تریلیون ها دلار، راه خود را نه در اقتصاد، بلکه در سرمایه های مالی پیدا می کند، که از ژوئن سال ۲۰۰۹موفق به ایجاد توهم بهبود اقتصادی شده است. «شاهد» رونق اقتصادی، فاحشه های رسانه ای مالی، رونق مصنوعی سهام و اوراق قرضه است.

کاردانان باقی مانده برای آمریکا، که تنها تعدادی انگشت شمار کوچک اند، درک می کنند که پس از رکود سابق، هیچ بهبودی صورت نگرفته است و یک رکود اقتصادی جدید به ما نزدیک است. جان ویلیامز اشاره کرده است که تولید صنعتی آمریکا، زمانی که به خوبی برای تورم تنظیم شد، هرگز به سطح سال ۲۰۰۸ خود، و خیلی کمتر از اوج سال  ۲۰۰۰ خود بهبود نیافته است، و دوباره ضعیف شده است.

مصرف کننده آمریکایی خسته شده است، و تحت الشعاغ قرض و عدم رشد درآمد قرار گرفته است. کل سیاست اقتصادی آمریکا بر نجات مشتی بانک های نیویورک متمرکز شده است، و نه برای نجات اقتصاد آمریکا.

اقتصاد دانان و قماربازان وال استریت، کاهش در تولید صنعت، و این که اکنون آمریکا یک اقتصاد خدماتی است را رد می کنند. اقتصاد دانان تظاهر می کنند که این ها خدمات فن آوری بالای اقتصاد جدید هستند، اما در واقع پیش خدمت های زن، متصدیان بار، منشی های پاره وقت برای خرده فروش ها، و خدمات درمانی سرپایی، به ازای دستمزد کم، جایگزین مشاغل مهندسی و تولیدی شده است، که در نتیجه باعث سقوط تقاضای جمعی برای کار در آمریکا شده است. گاه گاهی که اقتصاد دانان نئولیبرال مشکلات را تشخیص می دهند، گناه را به گردن چین می اندازند.

مشخص نیست که اقتصاد آمریکا بتواند دوام بیاود. جهت احیای اقتصاد آمریکا، نیاز به تنظیم مجدد سیستم مالی و بازگرداندن مشاغل و تولید ناخالص داخلی آمریکاست که برون سپاری به کشورهای خارجی داد. همان گونه که مایکل هادسون در کتاب جدید خود، کشتن میزبان نشان می دهد، نیاز به انقلابی در سیاست مالیاتی است که ازبخش مالی در استخراج ارزش اضافی و سرمایه گذاری در بدهی پرداخت بهره به بخش مالی، جلوگیری شود.

دولت آمریکا، همان گونه که هست، توسط منافع اقتصادی فاسد کنترل می شود، و هرگز اجازه نمی دهد از سیاست هایی پیروی کند که  پاداش ها و سودهای مدیریت و وال استریت را به خطر بیاندازد. امروز سرمایه داری آمریکا پول خود را با به حراج گذاشتن اقتصاد آمریکا و مردمی که به آن وابسته اند به دست می آورد.

در «آزادی و دمکراسی» آمریکا، دولت و اقتصاد در خدمت منافعی است که کاملاً از منافع مردم آمریکا جدا گشته است. فروش مردم آمریکا توسط یک  پوشش تبلیغاتی بزرگ حفاظت می شود که توسط اقتصاد دانان بازار آزاد و فاحشه های رسانه ای مالی ارائه شده که برای زندگی کردن، پول می گیرند که دروغ بگویند.

درباره نویسنده:

دکتر پل کریک رابرتز، معاون وزیر خزانه داری برای سیاست اقتصادی و همکار سردبیر ژورنال وال استریت بود. او مقاله نویس هفته نامه بیزنس، خدمات اخباری هاوارد اسکریپس، و از مؤسسان سندیکا بود. او دارای چندین مقام دانشگاهی است. مقالات اینترنتی او در سراسر جهان هواداران زیادی دارد. آخرین کتاب های او انحلال اقتصادی غرب و چگونه آمریکا شکست خورد، می باشد.

برگردانده شده از:


The 21st Century: An Era Of Fraud – Information Clearing …

http://www.informationclearinghouse.info/article43988.htm

۱ دیدگاه »

 1. درود و ممنون از زحمات سایت هفته و تشکر از رفیق سپیده.
  به روی چشم، اگر به مقاله ای در این رابطه برخوردم، ترجمه خواهم کرد. شما می توانید به کتاب ایشان (شکست سیاست عدم مداخله دولت در امور اقتصاد سرمایه داری – به انگلیسی) که در ترجمه ام هم از آن نام برده است، و یا به سایت او مراجعه نمائید:
  http://www.paulcraigroberts.org/pages/books/the-failure-of-laissez-faire-capitalism-and-economic-dissolution-of-the-west/

  http://www.paulcraigroberts.org/

  شاید اطلاعاتی را که خواسته اید، پیدا کنید. «خواستن، توانستن است»
  با احترام
  آمادور نویدی

  لایک

 2. سپاس بر آمادور نویدی
  این مقاله شناختی واقع بینانه در باره وضعیت اقتصادی کنونی آمریکا را بدست میدهد!
  من مدت زیادی است که بدنبال آمار اقتصادی آمریکا، نه درآمدهای بخش های مختلف برون سپاری شده و آمار عرضه خدمات درونی؛ بلکه فقط تولیدات صنعتی درونی که تولید ارزش اضافه میماید بوده و هستم. تا بتوان مدت عمر باقی مانده این امپریالیسم افول گر را محاسبه کرد. منتها اینطور که فهمیدم این متخصص اقتصادی و معاون وزیر خزانه داری ام.آمریکا، هم بایستی با حدس و گمان مساله را تحلیل میکرده است. اگر شما بوی دسترسی دارید و یا به چنین منابع اقتصادی، لطفا در مجله هفته آنرا درج نمایید تا مورد استفاده همگانی قرار گیرد که از هر کتاب چند صد صفحه ای هم گویا تر خواهد بود.
  سپیده

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: