اخبار ویژه

گسترش مبارزه علیه خط سیاسی ضدمردمی دولت سیریزا

در عین‌حال، دهقانان یونان با استفاده از ۶ هزار تراکتور در مناطق گوناگون در سراسر کشور راه‌‌بندان بوجود آوردند. سیاست‌های ریاضتی توسط سیریزای «چپ‌گرا» طی شش ماه گذشته عمدتاً نتیجه شروط سیاست‌های مالی است که توافق‌نامه سه ساله امضاء شده در ژوئیه با کمیسیون اروپایی، بانک مرکزی اروپایی و صندوق بین‌المللی پول، تحمیل کرده است.

منبع: تله‌سورyounan_9jh
۲۱ ژانویه ۲۰۱۶

تارنگاشت عدالت

یونانی‌ها در بحبوحه افزایش تنش‌ها علیه اصلاح قانون بازنشستگی اعتراض می‌کنند

یک رهبر انجمن کارکنان بخش داروسازی گفت: «ما تا پایان این مسیر ناعادلانه، غیردموکراتیک و ضد توسعه مبارزه خواهیم کرد.»

هزاران متخصص یقه-سفید یونان، از جمله پزشکان، وکلای دادگستری و مهندسین روز سه‌شنبه به خیابان‌ها آمدند و علیه اصلاحات مالیاتی بزرگ در قانون بازنشستگی مورد نظر وام‌دهندگان، اعتراض کردند.

حدود ۶ هزار بازنشسته برای اعتراض علیه پیشنهاد دولت برای کاهش مزایای بازنشستگی و علیه اقداماتی که سهم پرداختی کارگران و کارفرمایان به بیمه اجتماعی را افزایش خواهد داد،  در مقابل وزارت کار گرد‌ آمدند.

کوستاس لورانتوس رییس «انجمن داروسازی پان‌هلنیک» به خبرگزاری آتن-مقدونیه گفت: «لایحه پیشنهادی پس از بررسی توسط نیروهای اجتماعی و مردم یونان به نهادهای رسمی ارایه خواهد شد. ما تا پایان این مسیر ناعادلانه، غیردموکراتیک و ضد توسعه مبارزه خواهیم کرد.»

در عین‌حال، دهقانان یونان با استفاده از ۶ هزار تراکتور در مناطق گوناگون در سراسر کشور راه‌‌بندان بوجود آوردند.

طبق اصلاحات پیشنهادی، سهم مالیات تأمین اجتماعی آن‌ها تدریجاً از ۹۴۶ یورو (۱,۰۲۸ دلار) به ۱,۵۴۴  یورو (۱,۶۷۷ دلار) در سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت.

یانیس وانگوس رهبر سندیکای دهقانان گفت «ما برای یک مبارزه سراسری آماده هستیم»، و هشدار داد که تا عرض چند روز آینده در بخش بزرگی از کشور راه‌ها مسدود خواهند شد. وی افزود «به نظر می‌رسد که مشابهتی بین نظرات ما وجود ندارد. اوضاع از کنترل خارج شده است. تنها یک موضوع نیست که ما بر سر آن مذاکره کنیم.»

سیاست‌های ریاضتی توسط سیریزای «چپ‌گرا» طی شش ماه گذشته عمدتاً نتیجه شروط سیاست‌های مالی است که توافق‌نامه سه ساله امضاء شده در ژوئیه با کمیسیون اروپایی، بانک مرکزی اروپایی و صندوق بین‌المللی پول، تحمیل کرده است.

چندین اقدام مورد نظر وام‌دهندگان بین‌المللی از جمله کاهش مزایا بازنشستگی و قوانین جدیدی که اخراج کارگران را آسان‌تر می‌کنند، وعده‌هایی را که دولت جدید چپگرا در ژانویه گذشته به مردم داد، نقض می‌کنند.

——————-
برای گزارش تصویری حزب کمونیست یونان تحت عنوان «لحظاتی از مبارزه علیه خط سیاسی ضدمردمی دولت سیریزا-آنل» به نشانی زیر مراجعه نمایید:
http://www.solidnet.org/greece-communist-party-of-greece/cp-of-greece-moments-from-the-struggle-against-the-anti-people-political-line-of-the-syriza-anel-government-daily-updated-en-ru-es-ar