رسانه ها

حمایت مجدد کاسترو از سوریه در برابر توطئه‌ تروریستی – امپریالیستی

رئیس جمهورمحبوب و خلقی کوبا بر حمایت مجدد خود از ملت سوریه در برابر توطئه امپریالیسم و صهیونیسم جهانی و تروریست‌های مزدور آنها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری سانا، رفیق رائول کاسترو رئیس جمهور کوبا اعلام کرد سازمان همبستگی ملت‌های آسیا،‌آفریقا و آمریکای لاتین(اوسپال) حمایت و همبستگی خود را با ملت‌های آزاد در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین در برابر توطئه امپریالیستی اعلام می‌کند که طی پنجاه سال اخیر در کنار تمام جنبش‌های رهایی‌بخشی در سه قاره یاد شده بوده است.raul_castro

کاسترو در پیام تبریکی به این سازمان به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس آن تاکید کرد این سازمان از ملت‌های سوریه و فلسطین در برابر توطئه صهیونیستی امپریالیستی حمایت می‌کند و از سازمان فوق می‌خواهد همچنان به مبارزه و پایبندی به افکار و اصولی که به خاطر آن تاسیس شد، پایبند بماند.

از سوی دیگر لوردیس سروانتس دبیرکل سازمان همبستگی ملت‌های آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین بر ادامه همبستگی این سازمان با مبارزات ملت‌های سه قاره یاد‌شده علیه تمام اشکال تجاوزگری و دخالت امپریالیستی و ادامه دفاع از حق تمام ملت‌ها در انتخاب نظام سیاسی و اجتماعی خود بدون دخالت خارجی تاکید کرد.

وی اظهار داشت با چالش‌های خطرناکی که در تلاش‌های امپریالیسم برای ابتکار شیوه‌های جدید دخالت در امور  داخلی کشورها و ایجاد انواع جدید هرج و مرج و تنش و تشدید افراط گرایی و وارونه نشان دادن حقایق و مخدوش کردن آن از طریق جنگ رسانه‌های و گمراه سازی رسانه‌های بی‌سابقه و بازاریابی و تبلیغ تروریسم نمایان است، روبرو هستیم که مستلزم افزایش همبستگی و همکاری جنبش‌های آزادیبخشی در سه قاره یاد شده است.

لوردیس تاکید کرد اوسپال بار دیگر بر همبستگی خود با سوریه و حمایت از آن در رویارویی با تجاوز صهیونیستی امپریالیستی که بیش از چهار سال است ادامه دارد، تاکید می‌کند.

وی افزود اوسپال از همان ابتدای تجاوز به سوریه همبستگی خود را با ملت سوریه که از حاکمیت،‌کرامت، استقلال و وحدت ارضی خود حمایت می‌کند، اعلام کرده است.

وی با محکوم کردن تجاوز تروریستی علیه ملت سوریه گفت سازمان ملت‌های آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین حجم جنگ رسانه‌ای و گمراه‌کننده‌ای را که سوریه در معرض آن قرار دارد، درک می‌کند که هدف از آن توجیه این جنگ است.

لوردس جنگ تروریستی علیه سوریه و جنایات گروه‌های تروریستی علیه ملت سوریه را محکوم کرد.